Karkach vestigt naam met knietje Alleen Forton bijt in zand Van Pamelen zet titel luister bij op thuisbaan 18 Vorige maand maakte Karkach ook al indruk. Hij werd wereldkampi oen in Alpen aan den Rijn - bij een andere bond, Fight Night - door in pas zijn tweede partij in de A-cate gorie Mika Tahitu te verslaan. Dat gevecht leverde hem nu zijn Glory-debuut op. „In Alphen heb ik blijkbaar indruk gemaakt. Want door dat duel werd ik nu gevraagd om in te vallen in Rotterdam." Zonder verwachtingen reisde de Oost-Souburger af naar Ahoy. Zijn tegenstander, Moisar uit Estland, kende hij niet. „Het enige dat ik me had voorgenomen, is mijn naam vestigen. Een zo goed mogelijke in druk maken en opvallen bij de mensen van Glory." Dat lukte meer dan aardig. Hoe wel zijn tegenstander sterk begon, was één knietje voldoende om het gevecht te winnen. „Ik hoorde ie mand zeggen dat ik mijn knie moest gebruiken", blikt Karkach terug. „Dat deed ik. Ik raakte hem vol tussen zijn ogen. Hij had een flink snee, het bloed vloeide flink. Daardoor kon hij niet meer verder. Een technische knock-out noemen ze dat." Na het gewonnen titelgevecht van vorige maand kwam Karkach dus weer goed voor de dag in een belangrijk duel. „Dat is het belang rijkste. Goed vechten is de enige manier om op te vallen en uitgeno digd te worden voor grote evene menten", weet hij. En opvallen deed hij zeker. „Na afloop heb ik nog met mensen van Glory gespro ken. Ze waren erg positief, dit smaakt naar meer. Middelburgse rugbyers verslaan op eigen veld titelkandidaat 't Gooi. De plaats in de kampioens poule is zo goed als zeker binnen. De rugbyers van Oemoemenoe be gonnen dit seizoen in de ereklasse met grootse plannen. Twee wedstrij den voor het einde van de eerste fase maakt de Middelburgse club die waar. 't Gooi werd zaterdag met 30-28 verslagen. In de ze vende wed strijd tegen 't Gooi won Oemoeme noe pas voor het eerst. Na winst in de plate poule twee seizoenen geleden drongen de Mid delburgers het afgelopen seizoen al door tot de kampioenspoule. Daarin speelde het geen rol van betekenis, maar met de komst van zes ervaren buitenlandse krachten wilde het team van Simon FitzGerald dit sei zoen een volgende stap zetten: mee doen om de landstitel. Dat Oemoemenoe zich opnieuw gaat plaatsen voor de kampioen spoule, daaraan twijfelt niemand meer. En daarin zullen de Neder landse topteams rekening gaan hou den met de Middelburgse formatie. Zeker na de zege van zaterdag op 't Gooi, samen met Diok en regerend landskampioen Hilversum een van de belangrijkste titelkandidaten. Oemoemenoe startte overdonde rend. De voorwaartsen zetten hun opponenten in de beginfase vast te gen de eigen trylijn en vanuit een maul werd het al snel 5-0. Jackson Frawley benutte de conversion. Bin nen een kwartier bogen de gasten de achterstand om in een 7-14-voor- sprong, maar vanuit een penalty-kick verkleinde Frawley de achterstand eerst tot 10-14 en in de 35e minuut zorgde Yedney America ervoor dat Oemoemenoe met 15 -14 de rust in kon. Na rust bouwden Rhys Peters en Frawley de marge vlot uit naar 22-14. 't Gooi knokte zich terug tot 22-21, maar direct daarna zorgden Leroy Kersten met een try en Jackson Frawley met een drop-kick opnieuw voor een veilige marge. Het slotoffen- sief van 't Gooi resulteerde in een try, maar de volle buit bleef in Middel burg. Voor de thuisploeg was kopman Francis Forton, tegen zijn ge woonte in, de enige verliezer. Hij zag Jack van Peer als eerste finis hen (37-40). Dirk Weeremans was veel te sterk voor Volkan Ce- tin en won met 40-23 in 34 beur ten. Teamcaptain Tonnie van Iwaarden en Michael Vink won nen beiden in 40 beurten voor 35 punten. Tweede divisie. Treva-Teletro- nika 4-4: Het topduel eindigde onbeslist.. Echt spannend was het alleen in de partij van Luc Peeters tegen Erwin Vissenberg: 27-30. Alle andere partijen toonden ruime verschillen. Voor Treva wonnen Leslie van Neyen en Wim Pelders en verloor Michael Zwakenberg. Vierde divisie. De huisderby tus sen 's Lands Welvaren 4 AVH/VSS en Zandee Kloetinge werd een 8-o-overwinning voor de 'bezoekers'. 3BSD Hydrozorg ging in Zundert nipt onderuit te gen De Ossekop (5-3). De districtsfinale driebanden groot kreeg een 'Zandee-finale'. Paul Bodbijl en Daan Weststrate, beiden spelend voor Zandee Kloetinge, bepaalden in een on derlinge eindstrijd wie de titel zou pakken. Daan Weststrate werd de nieuwe kampioen met 0.004 verschil voor Bodbijl, 0.442 om 0.438. Martijn Hendriksen werd derde. De Zeeuwse driebanders in het gewestelijk kampioenschap klein eerste klasse speelden een bijrol. Marco Kooiman van Treva werd zesde, Piet Scheffers van WBV werd zevende. MIDDELBURG Karter Guillermo van Pamelen uit Middelburg is za terdag gekroond tot Nederlands kampioen huurkarts bij de junio ren. Op zijn thuisbaan in Middel burg behaalde de veertienjarige coureur zijn zesde overwinning in elfwedstrijden. Het Nederlands kampioenschap huurkarts (NKH) bestaat uit elf wedstrijden die gereden worden op verschillende binnen- en buitenba nen in Nederland en België. Een wedstrijddag bestaat uit vier races die allemaal vooraf worden gegaan door een kwalificatie waarin de startpositie wordt bepaald. Zaterdag waren 22 junioren uit het hele land naar Middelburg ge komen om de laatste wedstrijden te rijden. Van Pamelen had al een der mate grote voorsprong opgebouwd in het algemene klassement dat hij vooraf al zeker was van de titel. Op zijn thuisbaan zette hij de titel ech ter luister bij met vier klinkende ze ges. Vorige maand behaalde de Mid delburger ook al de titel Neder lands/Belgisch Kampioen Karten 2017 in de GK4 Formula Honda. Voor volgend jaar heeft hij al een aantal grote wedstrijden op zijn programma gezet, zoals het wereld kampioenschap en Europees kam pioenschap. maandag 11 december 2017 Met een keihard knietje tussen de ogen van zijn Estse tegen stander Mirkko Moisar besliste kickbokser Anis Karkach zater dag zijn debuut op een Glory- evenement, een belangrijke bond in de vechtsport. Moisar kreeg al in de eerste ronde een technische knock-out, Karkach vestigde zijn naam. Daniel Vervelde Rotterdam Oemoemenoe (zwart-witte shirts) won zaterdag op eigen veld met 30-28 van 't Gooi. foto ruben oreel Oemoemenoe kan zich nu meten met grote jongens Hans Markusse Middelburg De driebanders van 's Lands Welvaren versloegen in de eer ste divisie in eigen huis W. v.d. Sanden, terwijl Treva gelijk speelde tegen Teletronika. In de topteamcompetitie won 's Lands Welvaren/Reedijk de dubbel met Terborgse Wijn centrale. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Eerste divisie, 's Lands Welvaren AVH/VSS-W. v.d. Sanden 6-2:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46