Van der Boor heeft een klik met Iggy Rampzalige dag Zeeuwse dammers Speelse overwinningen waterpoloteams DZK 17 Conditionele kwetsbaarheid speelt Orion weer parten, vindt coach Jos Aertssen. Zijn ploeg verliest in Goes met 29-24. Jolanda van der Boor uit Oude- lande schreef gisteren met de vos- ruin Iggy de klasse L2 op haar naam, bij de dressuurwedstrijd van RV Ruitersport De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Van der Boor liep met de veel af druk en sprong door de arena van het Hippisch Sportcentrum De Kroo galopperende Everton-zoon naar de aansprekende score van 67,33 procent. „Ik heb Iggy als veulen gekocht. Hij is nu vier. Een halfjaar geleden heb ik hem za delmak laten maken. Daarna heb ik hem zelf opgeleid. Het is een sensibel maar intelligent beestje. Een goudeerlijk karakter en werk willig. We hebben een klik", ver telde Van der Boor. „Met zijn stokmaat van 1.66 me ter is hij niet groot. Het is een paardje dat perfect bij me past, want ik ben zelf ook niet groot", vervolgde ze. „Het is een paard dat ook alles snel oppakt, lekker los door het lijf beweegt en drie per fecte basisgangen heeft. Ik ben meteen met hem in L2 begonnen en hij maakt veel progressie. Dit is pas de derde wedstrijd en we sco ren meteen een voldoende voor deelname aan het Zeeuws kampi oenschap." Vincent Bol uit Nieuw- en Sint Joosland kon met de merrie De Kroo's Catrichta eveneens met een ticket voor de provinciale ti telstrijd op zak de arena verlaten. Bol toonde met de Rhodium- dochter gymnastische en uitgeba lanceerde appuyementen en won overtuigend in Zi (66,61). „Ca trichta was fijn bewerkbaar. Het is een paard met veel kwaliteiten. Ze kan soms erg heet worden, maar vandaag liep ze mooi ontspannen en attent door de proef', zei Vin cent Bol na afloop. MIDDELBURG De zesde ronde van de nationale damcompetitie verliep desastreus voor de Zeeuwse ploegen. PWG 's-Gra- venpolder ging tegen de Haar lemse damclub met 13-7 onderuit en Middelburg verloor in een uit wedstrijd tegen Dordrecht met nog forsere cijfers: 15-5. De wedstrijd van PWG begon zaterdag met een combinatieve nederlaag van invalster Jeanine van der Horst tegen de sterkste Haarlemmer, maar Salomon de Jong bracht zijn ploeg weer op ge lijke hoogte door een venijnige damcombinatie. De zege van de Tilburger bleek achteraf het be langrijkste wapenfeit van de Zuid-Bevelandse ploeg, want daarna ging er veel mis. Niels Roe- lofsen en Hans Bomgaars werden positioneel overklast en ook cap tain Kees Rijk moest capituleren. De Middelburgse damclub staat na de vierde competitienederlaag bijna laatste en zal er in de reste rende vijf wedstrijden hard aan moeten trekken om degradatie te ontlopen. Zaterdag was de ploeg niet opgewassen tegen de ervaren Dordtenaren. Aan maar liefst zes borden viel een nederlaag. Licht puntjes waren de zege van topsco rer Piet Nieuwenhuijzen, die han dig profiteerde van een onverant woorde opstoot van zijn tegen stander, en de gelijke spelen van Jaap de Jonge, Patrick Rietsema en DaafKasse. Zowel PWG als Middelburg had zaterdag weinig in te brengen Het zou een handbalgevecht wor den en dat werd het ook. Zonder knock-out. Na twee rondes van der tig minuten mocht het publiek in het Goese Omnium zich de grote winnaar van de Zeeuwse handbal derby noemen. De punten gingen mee in de tas van Delta Sport/ EMM, dat met 29-24 over de langste adem beschikte en daarmee de koppositie in de hoofdklasse C verstevigde. Vanaf het eerste fluitsignaal wa ren de intenties van beide ploegen duidelijk. Er werd fel en hard ge speeld, soms op het randje of mis schien zelfs over het randje. Er wer den fraaie goals gemaakt en beide keepers, Remco Potter (Orion) en Jacco de Looff (Delta Sport/EMM), wisten zich bij vlagen te onder scheiden met uitstekende reddin gen in één-tegen-éénsituaties. De frivool spelende Denzei Bos opende namens Orion de score. De bezoekers kwamen snel langszij en namen via 1-3 en 3-5 korte tijd het voortouw. Er ontspon zich een ge lijk opgaande eerste helft, waarbij de geroutineerde thuisploeg vanaf 6-5 continu aan de goede kant van de score stond. Orion liep telkens twee, drie punten uit, maar na dertig mi nuten handbal was de score exact in evenwicht: 15-15. „Ik denk dat wij een beetje ge spannen begonnen", erkende Delta Sport/EMM-speler Kevin Meul- meester. „Er zit toch veel meer pu bliek dan normaal. Gelukkig lieten we ons niet gek maken en bleven we ons eigen spelletje spelen." Dat ei gen snelle spelletje resulteerde in een sterker Delta Sport/EMM in de tweede helft. De bezoekers pakten direct een kleine voorsprong. Orion weigerde de handdoek te werpen en wist de achterstand tot het slot van de wedstrijd beperkt te houden. Pas in de laatste minuten wist de koplo per het gat tot vijf punten te vergro ten en de zege veilig te stellen. „We hebben een goede wedstrijd gespeeld, maar in de tweede helft verliezen we het weer op conditie", vond Orion-coach Jos Aertssen. „Wij hebben nu eenmaal te maken met een aantal spelers die nog niet honderd procent fit zijn. Ze zijn er gelukkig wel weer bij en ik denk dat de tweede helft van de competitie voor ons alleen maar leuker kan worden." Gelukkig lieten we ons niet gek maken en bleven we ons eigen spelletje spelen De winnende trainer Leon Luij- sterburg zag dat er zeker in het begin veel druk op zijn ploeg stond. „Je zag de spanning aan de koppies en de handelingen bij die jongens. De derby leeft echt en omdat wij koplo per zijn wordt er op ons gejaagd. Dan zijn alle ogen op je gericht. Maar ik vind dat we daar goed mee om zijn gegaan. Samen met Orion hebben we een leuke en spannende wedstrijd voorgeschoteld aan het publiek. Aan het begin van de tweede helft hadden wij eigenlijk even door moeten stoten en de wed strijd eerder kunnen beslissen. Dat gebeurde niet, waardoor het tot de laatste minuten spannend bleef." een matige start, want nummer laatst De Warande nam tot twee maal toe een voorsprong. DZK her stelde zich echter snel en sloot de eerste periode met een 4-2-voor- sprong af. Coach Pim Bekkers kon in de rust de ploeg de juiste instruc ties geven. DZK speelde daarna bij zonder goed en liet De Warande in de tweede periode met snel spel zien hoe waterpolo gespeeld moet worden. De Vlissingers liepen uit naar 10-2, waarmee de wedstrijd gespeeld was. Keeper Mees Leijnse blonk uit in de derde periode. Scores DZK: Bas van Houwelingen 5, Sjoerd Leijnse, Jarno de Jonge en Alex Breel 2, Martijn Mechiel sen, Lennard Breel, Wouter Stap, Robin Breel en Sjakko Bekkers 1. DZK-De Vennen 15-2: De tegen stander uit Dongen kon alleen in het begin wat tegenstand bieden. Maar toen halverwege de eerste pe riode de eerste treffer viel, ging het snel en was het 4-0 aan het eind van de eerste periode. Halverwege was het al 9-0 en pas aan het eind van de derde periode kon De Ven nen tegenscoren, uit een strafworp 12-1De spanning was echter al lang uit de wedstrijd. maandag 11 december 2017 PM Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland heeft langste adem Menno Kole Goes - Kevin Meulmeester De waterpoloërs van DZK speel den zaterdag allebei puike par tijen en wonnen allebei. De man nen wonnen met 16-6 van het puntloze De Warande, terwijl de vrouwen De Vennen met 15-2 versloegen. Ko Mechielsen Vlissingen DZK-De Warande 16-6: DZK had Scores DZK: Lois van den Berg 5, Eline Bekkers en Joyce Piek 4 en Li- liane Sole 2. De waterpoloërs van DZK (witte caps) hadden geen kind aan De Warande, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45