i Opluchting bij jubilaris Esser Bruse Boys valt in herhaling Guus de Leeuw helpt Yerseke uit dal 13 SË met een rake kopbal na een vrije trap van invaller Bart Gort zijn hui dige ploeg nog wel een punt - en zijn oude ploegmakkers uit Axel een kater (2-2) - maar een vervolg bleef uit. „Een punt is voor ons niet ge noeg", baalde Siereveld. „Wij heb ben er drie nodig. Daarom kan ik Terneuzense Boys snakt naar de ommekeer, maar die blijft voorlopig uit ook niet echt blij zijn met dit resul taat. Laatst zei Nick Corré, de trai ner van Arnemuiden, nog: 'Jullie zijn een van de beter voetballende ploegen in deze klasse'. Dat is een mooi compliment, maar die om mekeer blijft uit... Die komt er echt, dat weet ik zeker. Maar ja, wanneer hè?" De opluchting, maar ook de vreugde, was groot na afloop van het gewonnen duel. „Dit is effe lekker. We hebben een paar echte klotewedstrijden achter de rug", erkende ook Daan Esser. We hebben afgesproken dat de laatste twee wedstrijden voor de winter stop zes punten moeten opleve ren. Dit is dus een goed begin." Esser, die zijn driehonderdste competitieduel speelde namens Kloetinge, was zelf belangrijk door na rust de 0-3 binnen te wer ken. Een bevrijdende goal en al weer zijn vierde van het seizoen. „Eigenlijk ben ik helemaal niet zo'n scorende speler. Maar dit sei zoen heb ik al een aantal belang rijke doelpunten gemaakt." Voor rust hadden Tom Wuyts en Thijs van den Dries Kloetinge al in een zetel geholpen: 0-2. Dit is effe lekker. We hebben een paar klotewedstrijden achter de rug De treffer van Esser kwam op het juiste moment voor Kloetinge, omdat de thuisploeg sterk uit de kleedkamer was gekomen na de pauze. „Zij kregen twee prima kansen, maar we hielden goed stand", aldus Esser. Door een handsbal van zijn broer Jaap kon Nieuwenhoorn uit een penalty nog wel tegenscoren. „Ongeluk kig, dat kan gebeuren. Gelukkig was die goal alleen voor de statis tieken." „Het wordt een repeterend ver haal, ik hoor mezelf steeds het zelfde zeggen", gaf ook trainer Marco Groeneveld na afloop van het duel aan. „De eerste helft was gewoon goed, we hadden zelfs op voorsprong moeten komen. Dat gebeurde niet en aan de andere kant viel hij er wel twee keer in." Het goede spel van de Schouwse ploeg werd nog wel be loond voor rust. Dennis Hoep zorgde kort na de 2-0 voor de 2-1. „Een mooie goal. Dennis was het eindstation van een mooie aan val", had de trainer gezien. „Daar door bleven we in de wedstrijd en hielden we het gevoel dat er iets te halen viel." Na de pauze bleef de gelijkma ker uit. Ook Deltasport kwam lang niet tot scoren. Pas in de slot fase vielen de 3-1 en 4-1. Voor de oefenmeester, die na het seizoen vertrekt, is het duidelijk waardoor het steeds misgaat. „We hebben nu een goede ploeg, die er keihard voor werkt", gaf hij aan. „Maar die andere ploegen hebben gewoon meer kwaliteit. Zij hebben spelers die een wedstrijd kunnen beslis sen, dat ontbreekt bij ons nog." VCK-Yerseke 2-4: „Een goede eer ste helft en een zwakke tweede helft. Yerseke heeft verdiend ge wonnen", sprak VCK-trainer Tho mas de Ridder. Collega Harro Ha zelaar was blij: „We hebben ons na een peptalk in de rust goed her pakt." Na één helft leidde VCK, ook omdat Arjen de Koeijer in de derde minuut een penalty miste, door goals van Jesper Harinck en Sven Wisse met 2-0. Guus de Leeuw maakte na rust de 2-1 en de 2-2. Goals van De Koeijer én Henk Ke- steloo - in eigen doel - bezorgden Yerseke alsnog de zege. Bevelanders-Lewedorpse Boys 2-1: Uit een voorzet van Cahit Ar- slanlar maakte Jim Strating na 42 minuten de 1-0. Jerzy Traas bracht LeBo na de pauze langszij, maar in de 84ste minuut leidde een als voorzet bedoelde inzet van Wesley de Haze tot de verdiende en win nende treffer. „We hebben een puntje gepakt. Voor rust hadden wij Walcheren misschien pijn kunnen doen, maar zij hadden na rust een paar enorme kansen", sprak GPC-trainer Niels Slager. „Ik heb nog nooit o-o-ge- speeld als trainer." RCS-Zaamslag 5-3: Zaamslag kwam via Koen Post en Niek Luime (penalty) binnen 35 minuten op 0-2 en Luime raakte ook nog eens de paal. RCS leek tot de 1-2 van in valler Conner Meerman (hij scoorde met zijn eerste balcontact) in de 68ste minuut onmachtig. Zaamslag leek met de 1-3 van We sley Dieleman op weg naar de zege. Na een absurd laatste kwartier, waarin RCS vier keer scoorde, was alles anders. Eerst benutte Sven van Rosevelt twee strafschoppen. In de Meerman en Amine el Bekkaoui bepaalden de eindstand op 5-3. Wemeldinge-Kruiningen 0-1: „Het was werkvoetbal, maar we hebben verdiend gewonnen", sprak Krui- ningen-leider Martin Poleij. In de 25ste minuut kopte Steffan van Houte tegendraads raak. Beide ploegen kregen wat kansjes en in de slotfase had Maurice van de Hemel Wemeldinge nog een punt kunnen bezorgen, maar na een scrimmage raakte hij de bal niet goed. 's-Heer Arendskerke-FC Dauwen- daele 4-2: Michel Harinck zorgde in de vierde minuut voor de 1-0 en een minuut later stond het via Max Dagevos, die een vrije trap in de kruising schoot, alweer 1-1. Na veer tien minuten was Justin le Conté het eindstation van een snelle aan val: 2-1. Dauwendaele leek weer snel te antwoorden, maar Dagevos schoot een minuut na de 2-1 een pe nalty op de lat. Na een halfuur maakte Michiel Bouwman er 3-1 van. Via Harinck werd het in de 54ste minuut 4-1 en Dennis van de Bos deed nog iets terug. Kapelle-Vlissingen 5-0: „Een soe vereine overwinning", sprak Ka- pelle-leider Harry de Waard. Jordi Matondo was met drie assists en een goal belangrijk. Hij stelde Salim Sandee in staat al na vier minuten te scoren en maakte zelf de 2-0. Na rust was Matondo aangever bij de 3- 0 en 5-0 van Souliman Abali en Reinier Goedemondt. Tussendoor maakte Abali ook de 4-0. maandag 11 december 2017 PM blijft ommekeer uit I Boys-aanvoerder André Siereveld (links) duelleert met Roy van Ham van FC Axel. foto peter nicolai Na vier competitiewedstrijden zonder zege weet Kloetinge weer hoe het zoet van een overwinning smaakt. De zater dag-eersteklasser was met 1-3 te sterk voor laagvlieger Nieu- wenhoorn. Daniel Vervelde Hellevoetsluis -Daan Esser Eersteklasser Bruse Boys blijft in herhaling vallen. Voetballend heeft de promovendus aardig wat in zijn mars, maar het scoort te weinig en krijgt zelf de treffers wel tegen. Bij Delta- sport was het zaterdag niet an ders, het werd 4-1. Daniel Vervelde Vlaardingen In de derde klasse A kwam zowel koploper Yerseke als RCS zaterdag met de schrik vrij. Yer seke won na een 2-0-achter- stand met 2-4 bij VCK en RCS zette tegen Zaamslag in de laat ste zeventien minuten een 1-3- achterstand om in een 5-3-over- winning. Klaas Verspoor Vlissingen GPC Vlissingen-Walcheren 0-0:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41