Rentmeester is de reddende engel Stavenisse staat in het laatste halfuur op 12 TWEEDE KLASSE A DERBY Bij Terneuzense Boys konden ze niet echt blij zijn met het puntje dat de derby met FC Axel zaterdag opleverde. Nummer drie De Noormannen staat na de wedstrijden van za terdag al tien punten achter op koploper Veere. In Vlissingen voetbalde Veere weer zoals van ouds. Met mooie aanvallen werd Zeeland Sport bij vlagen te kijk gezet. De thuisploeg verdedigde niet al te scherp en veel tweede ballen werden veroverd door Veere. Daardoor kwam de lijst aanvoerder geen moment in de problemen. Achtervolger Luctor Heinkens zand had het een stuk lastiger, want De Noormannen deed niet veel onder voor de fusieploeg. Tom Blomaard schoot de onge slagen thuisploeg op t-o, maar Mark Minderhoud maakte daarna gelijk namens De Noor mannen. Toch zorgde Jannick Rentmeester voor drie punten voor Luctor Heinkenszand. Nieuwland-MZVC 1-4 (1-2). Pa trick Joossens 0-1,1-2 en 1-4, Bart-Jan Volmer 1-1 en Thijs Re- mijn 1-3. Rode kaart: Guido Ba- rendsen (MZVC). Vrederust ging effectief met de kansen om en profiteerde van drie fouten van Stavenisse. Binnen tien minuten hadden Hugo de Leeuw en Alex Howard al een on oplettendheid bij de bezoekers af gestraft. Hierna voetbalde Stave nisse goed, maar wilde de bal er nog niet in. Na de 3-0 van Thom van Egeraat werd het een ander verhaal. Na een rake vrije trap van Jos van der Jagt (3-1) pakte Stavenisse door. Adriaan Jansen zorgde voor de aansluitingstreffer en Rudy Ridderhof bezorgde zijn ploeg een punt. De grote kansen die Sta venisse kreeg op de 3-4 gingen er niet meer in. „Ik ben tevreden, maar er had ook meer ingezeten", aldus trainer Tak. De topper tussen DwO'15 en Smerdiek eindigde onbeslist. Het werd 1-1 Op sportpark Den Ho gen Blok gaat het op zaterdagen de laatste tijd vaak over 'de om mekeer', als het vlag genschip van Terneuzense Boys ter sprake komt. Dat zal nog wel even zo blijven. Want ook tegen FC Axel (2-2) kwam die omwenteling er niet. „We hebben gewoon een keer drie punten nodig", pufte aanvoer der André Siereveld, in de weten schap dat de laatste en enige over winning van dit seizoen alweer van 30 september dateert. „We doen voor de meeste ploegen in deze klasse niet onder. Maar in de tweede klasse E, waarin de onderlinge verschillen volgens de kenners erg klein zijn, valt het muntje voor de Zeeuws - Vlaamse oranjehemden wel érg vaak de verkeerde kant op. Na de 0-1-verliespartij tegen Zwaluwe volgden nederlagen tegen Den Bommel (4-3), DBGC (1-2) en Ar- nemuiden (2-1). Steeds ging het voor de ploeg van trainer Diederik Hiensch mis in de laatste tien mi nuten van de wedstrijd. Laatste tien minuten Wat dat betreft gaven de laatste tien minuten tegen FC Axel De Boys hoop op betere tijden. Want waar het tegen Den Bommel, DBGC en Arnemuiden steeds fout ging, mocht Terneuzense Boys dit keer nog even hopen op een winnende goal. Meer dan hopen werd het ech ter niet. „Waar ik wel blij mee ben", vertelde Hiensch, „is dat we in de organisatie bleven spelen. Dat is wat wij moeten doen. Vaak lukt dat niet en dan gaat het fout." Dat zag hij tijdens de laatste drie competitiewedstrijden, maar ook op de laatste training voor de derby. Op donderdag speelde de basiself een partijtje tegen de reserves. De meningen waren zaterdag nog een beetje verdeeld of het in 7-1 of 12-1 eindigde, maar duidelijk was dat de reserves dik hadden gewonnen. Hiensch: „De wisselspelers zeiden: 'We gaan één-op-één spelen' en hielden zich daaraan. In het andere team speelde de ene helft één-op- één en de andere helft in de zone. Dat was in een notendop wat er ook de laatste wedstrijden mis ging." Want omdat er als het spannend werd geen sprake meer was van rust en organisatie, werden er vrije trappen en hoekschoppen wegge geven en juist bij standaardsituaties is Terneuzense Boys kwetsbaar. Het brandhout werd in feite door de spelers zelf naar de brandstapel gedragen en de tegenstander hoefde er enkel nog maar een luci fer bij te houden om de hele boel in de hens te zetten. Zo ook zaterdag. André Siereveld benutte na 34 minuten nog een door Urmeion Martis versierde strafschop, maar zag dat die voor sprong zes minuten later alweer werd weggegeven. Martis zou Shu- randall van Uijtrecht bij een stan daardsituatie naar de grond hebben gewerkt („Een slimmigheidje van Shurandall", volgens Martis), kreeg een strafschop tegen en die werd door Bart Reijckaert verzilverd: 1-1. Strafschop Tien minuten na de pauze viel de 1- 2 uit een volgend slimmigheidje van Van Uijtrecht: hij kopte na een hoekschop vrij de bal in het doel. „Dat we zo gemakkelijk goals tegen krijgen uit dat soort situaties heeft te maken met pech, weinig lengte in de ploeg en natuurlijk ook met kwaliteit", stelde Hiensch. „Daarom moeten wij voorkomen dat we hoekschoppen en vrije trap pen tegen krijgen." „En de pech is dan ook nog eens een keer", viel Siereveld zijn coach bij, „dat we in de hoek zitten waar de klappen vallen. Makkelijk een strafschop tegen, weer een goal uit een hoekschop. Gelukkig maakten we het dit keer nog goed, maar heel tevreden kunnen we ook niet zijn met het eindresultaat." Want in de 62ste minuut be zorgde de sterk spelende Martis maandag 11 december 2017 PM Luctor Heinkenszand-Noorman- nen 2-1 (1-0). Tom Blomaard 1-0, Mark Minderhoud 1-1 en Jannick Rentmeester 2-1. Hoedekenskerke-Domburg 2-3 (0-2). Jerom de Visser 0-1, Hein Vermin 0-2 (eigen doelpunt), Se- bastiaan La Grand 1-2, Emiel Al- mekinders 2-2 en Wouter de Vis ser 2-3. Patrijzen-WIK'57 2-2 (1-1). An- gelo Janse 1-0, Jeffrey Herfst 1-1, Niels Paardekoper 2-1 en Bart Boot 2-2. Bijzonderheid: Kevin Dooge (Patrijzen) schiet straf schop over in blessuretijd. Jong Ambon-SKNWK 1-0 (0-0). Virgil de Meza 1-0. FC de Westhoek-Colijnsplaatse Boys 2-5 (0-3). Danny van Boxtel 0-1 en 1-4, Steffan de Looff 0-2 en 0-3, Wilco Jochem 1-3, Luuk Wattel 1-5 (strafschop) en Jelle Boogerd 2-5 (strafschop). Zeeland Sport-Veere 3-5 (1-3). Michael Strenk 0-1, Romeo Goe- laman 1-1, Ruben de Looff 1-2, Lo renzo de Groot 1-3 en 2-5, Robin de Rijke 1-4, Soufian Bohadi 2-4 en Zeki Mayo 3-5 (strafschop). Ook in burenruzie Koploper Veere en nummer twee Luctor Heinkenszand zijn weer verder uitgelopen op de rest van de ploegen in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal. Veere won vlotjes met 3-5 bij Zeeland Sport. Voor Luctor Heinkenszand ging het wat moeizamer. Er werd maar nipt met 2-1 van De Noorman nen gewonnen. Robin Hamelink Vlissingen Stavenisse stond zaterdag in de vierde klasse B na een uur met 3-0 achter. Toch lukte het de ploeg van Mark Tak, verdiend, om nog langszij te komen. Robin Hamelink Vlissingen SPS-Apollo'69 2-5 (2-4). Justin Schaalje 0-1, Marnix van der Slikke 1-1 en 2-4, Robin Vermeulen 1-2, Robin Korsuize 1-3 en 1-4 en Den nis de Nooijer 2-5. 3 Patrick Joossens was de grote man bij MZVC. Door zijn hattrick won de ploeg met tien man, na een rode kaart, ruim van Nieuwland. Spui-Cadzand 6-1 (1-1). Rowdy Hooi 1-0 en 5-1, Rik van Hyfte 1-1, Kevin Zegers 2-1 en 4-1, Jari de Jonge 3-1 en Sonny Huitema 6-1. Vrederust-Stavenisse 3-3 (2-0). Hugo de Leeuw 1-0, Alex Horward 2-0, Thom van Egeraat 3-0, Jos van der Jagt 3-1, Adriaan Jansen 3-2 en Rudy Ridderhof 3-3. Wolfaartsdijk-Hansweertse Boys 1-3 (1-2). Atilla Cavus 0-1, Timo Westerweel 1-1 en Steven Fitsch 1- 2 (strafschop) en 1-3 (strafschop). Rode kaart: Daniel Lukasse (Wol- f aartsdijk). Vosmeer-Kwadendamme 0-1 (0-1). Dennis Bek 0-1. Waarde-Halsteren 1-3 (0-2). Mike de Nijs 0-1, Roy van Gils 0-2, Rik Butijn 1-2 en Ad van Meel 1-3 (strafschop). Rode kaart: Davey Tolhoek (Waarde) en Jamie Atkin son (Halsteren). DwO'15-Smerdiek 1-1 (1-0). Je roen Boer 1-0 (strafschop) en Levi Lindhout 1-1. Mitchell Minnaard Terneuzen A Arjen Dingemanse (Yerseke, rechts) gaat het duel aan. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40