Doeltreffende Dek beslissend bij De Meeuwen 11 vaar kwam zoals vaker van rechts, de flank die bij Hoek vaak open wordt gelaten. Fabian Wilson heeft dan ruimte om op te komen en deed dat na drie minuten voor de eerste keer. Zijn schot ging over. Daarna was het de beurt aan Re- guillo Vandepitte. De aanvoerder gaf de bal in de vijfde minuut vanaf rechts voor, Rik Impens miste de bal maar Sidy Ceesay scoorde wel Nu staat Sidy er beter op en dan kan hij een meerwaarde zijn voor ons (t-o). Eén minuut later was het weer raak. Wilson stoomde op, kreeg de bal op het juiste moment mee van 'valse spits' Bram Leroy en rondde met links af Voor de rechts back was het al zijn derde treffer van dit seizoen. Na zes minuten was het duel ei genlijk al gespeeld. Opvallend was wel dat Hoek daarna bijna een kwartier lang, tussen de twaalfde en 25ste minuut, belabberd speelde. „In die fase was het heel zwak", had Tant ook gezien. „Dat was niet de verdienste van Rijsoord, het pro bleem lag bij ons. We hielden de bal niet in de ploeg en raakten 'm soms zo makkelijk kwijt. Onze laatste li nie stond ook veel te laag, waardoor het veld te lang werd. Dat hebben we daarna gecorrigeerd." Door Vandepitte en Birgen Mar tens op het middenveld van positie te laten wisselen, ging het ook weer beter lopen. Impens was dicht bij de 3-0, Leroy had die voor rust zeker moeten maken, net als Ceesay. De spits miste een enorme kans, na een strakke voorzet van Wilson. Jannes Tant: „We hadden er van daag weer vijf of zes moeten ma ken. We zijn te vaak niet efficiënt genoeg. Toch hebben we een goede wedstrijd gespeeld. Dit niveau moeten we vast zien te houden." Alleen Leroy scoorde nog, na voorbereidende werk van Impens. Door de terugkeer van Aaron Ver- willigen verdween Douwe Zeegers naar de bank. Sidy Ceesay kreeg voorin de voorkeur van Tant, ter wijl hij een paar weken geleden in zijn wedstrijdselectie niet eens plek had voor de aanvaller. De weeg schaal had aangetoond dat Ceesay een tijdje niet echt voor zijn sport had geleefd. „Ik heb Sidy toen verteld dat hij het niet verdiende om geselecteerd te worden", aldus Tant. „Hij was niet scherp en ik heb toen aan sig naal af willen geven. Sidy is daar goed mee om gegaan. Nu staat hij er beter op en dan kan hij een meer waarde zijn voor ons." De trainer zal hem morgenavond wellicht weer speeltijd geven, in de bekerwedstrijd tegen Baronie. Het duel op het kunstgras in Hoek be gint om 20.00 uur. KARAKTERISTIEK de eerste helft was er nauwelijks sprake van krachtsverschil en schoot Jacco de Gast namens Prin senland al na drie minuten op de paal. In de slotfase van het eerste bedrijf maakte De Meeuwen het verschil. Na een overtreding op Jordan Francke schoot Robin Dek raak uit de toegekende penalty. Drie minuten later, in de 44ste minuut, leidde een fraaie aanval van De Meeuwen, over een aantal schijven, tot de tweede goal van Dek. De doelpuntenmaker had in de 51ste minuut de rol van aange ver bij de 3-0. Delano Langezaal kopte Deks voorzet tegendraads achter de keeper van Prinsenland. Daarna liet de koploper nog een aantal kansen om verder uit te lo pen onbenut. Scheidsrechter Ken- son gaf in het sportief verlopen duel geen enkele kaart. SSV'65-Oostkapelle 1-0: De derde zege op rij bracht de ploeg van Carlos de Jonge alleen aan kop in de tweede periode én op de vijfde plaats van de ranglijst. „De overwinning was licht verdiend. We hadden een goede openings fase, waarin we ook scoorden", keek hij terug op het eerste kwar tier. In de dertiende minuut rondde aanvaller Claude de Smit, die vorige week ook al vier keer scoorde, een goed uitgevoerde SSV-aanval af. Daarna kwamen beide doelmannen, Luuk van Gilst (SSV'65) en Bart van Wuijckhuijse (Oostkapelle), nau welijks nog in de problemen. De Jonge: „Het was een typische tweede klasse-wedstrijd; kom je voor of kom je achter? Oostkapelle was aanvallend onmachtig." Klundert-Nieuwdorp 2-2: „Wij hadden het echt verdiend om te winnen. Bij 2-1 hebben we vier of vijf goede kansen gehad", gaf Klundert-leider Ad van Winger den teleurgesteld aan. Na drie mi nuten kwam Nieuwdorp via Ke vin van Iersel tegen een tam ge start Klundert al op 0-1. Daarna namen de Brabanders het heft in handen en in de 24ste minuut stond het door goals van Loic Lu- zolo (vrije trap) en Poger Mukoko al 2-1. Na de hervatting liet Klun dert Nieuwdorp door het missen van een aantal mogelijkheden in leven. Nieuwdorp profiteerde in de 78ste minuut, toen een af standsschot van Roy de Smit tot de 2-2 leidde. In de slotfase was de Zeeuwse ploeg nog het meest dreigend. Nieuwdorp deed met de remise bij Klundert slechte zaken in de titelstrijd MZC'11-Arnemuiden 3-1: „Dit is een heel lekkere overwinning. We hebben een paar wedstrijden ge had waarin wij beter waren dan de tegenstander en onmogelijke goals tegen kregen. Vandaag was het een beetje andersom en won nen wij", sprak Arie van der Zou- wen. De MZC-trainer zag in Ar nemuiden vooral voor rust de be ter voetballende ploeg. „Na rust waren we, na wat omzettingen bij ons, gelijkwaardig", aldus Van der Zouwen. Masoud Osmanie opende, na een diepe bal, die hij via de keeper in de kluts mee kreeg, de score en Sander Backx zorgde na een prima steekbal voor de 2-0. In de 85ste minuut scoorde Jordy van Koeveringe uit een strafschop de 2-1, maar drie minu ten later besliste MZC-rechtsback Koen Dalebout het treffen. Een uitgebreid verslag van de derby tussen Terneuzense Boys en FC Axel is te lezen op de pagi na's 12 en 13. lauw maandag 11 december 2017 ZE n weer wat omhoog -Jannes Tant, trainer van Hoek Hoek-Rijsoord 3-0 (2-0). 5. Sidy Ceesay 1-0, 6. Fabian Wilson 2-0, 67. Bram Leroy 3-0. Scheidsrechter: M. Jobse (Sint Laurens). Gele kaart: Rik Impens (Hoek), Berry de Groot, Mike van Gooi en Donovan Lioe Anjie (allen Rijsoord). Aantal toe schouwers: 450. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa bian Wilson, Stef de Backer, Kim van den Bergh, Thomas van Renterghem (90. Yoshi Verbrugge); Reguillo Vande pitte, Aaron Verwilligen, Rik Impens, Birgen Martens (85. Zinho Chergui); Bram Leroy en Sidy Ceesay (81. Douwe Zeegers). Het was wederom feest in Zou- telande na de 3-0-zege van De Meeuwen op Prinsenland. De Walcherse ploeg heeft, mede door het 3-0-verlies van DBGC bij Zwaluwe en het 2-2-gelijk- spel van Nieuwdorp bij Klun- dert, negen punten voorsprong op de concurrentie. Daardoor gaat de ploeg van trainer Daan Eikenhout als koploper de win terstop in. Nieuwdorp heeft nog wel een inhaalduel te goed. SSV'65 boekte tegen Oostkapelle (1-0) de derde zege op rij en MZC'11 klopte Arnemuiden met 3-1. Klaas Verspoor Vlissingen De Meeuwen-Prinsenland 3-0: In Yannick Schroevers (rechts) van Arnemuiden moet in de ach tervolging tijdens het duel met MZC'11. foto marieke mandemaker Bram Leroy (midden) schermt de bal af in een duel met Darlison Gerardus van Rijsoord. Scheidsrech ter Jobse en aanvoerder Reguillo Vandepitte (rechts) kijken toe. fotos peter nicolai /s Traas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39