Koen Verweij blijft Russen trouw 9 idee, geen Koelizjnikov op de Spe len. „Jarenlang reden we tegen hem, hij was de te kloppen man, motiveerde ons. Maar als hij vals heeft gespeeld, hoort hij er niet thuis." Poltavets denkt dat al zijn schaat sers kans maken de Spelen te halen. Zelfs Olga Fatkoelina, die door het IOC voor het leven is geschorst. „Dat is gebeurd op basis van één constatering, van een man die van Rusland naar Amerika is verhuisd (klokkenluider Grigori Rodtsjen- kov, red.). Die zag dat Olga bij de Spelen in Sotsji grote wangen had, wat kan duiden op het gebruik van groeihormen. Joeskov heeft een rechtszaak over zijn schorsing, die maar 4 maanden duurde, gewon nen. Koelizjnikov is geschorst ge weest, maar mag volgens ons niet twee keer worden gestraft voor het zelfde feit. Allemaal zullen ze in be roep gaan als dat nodig is." Twaalf van Poltavets' rijders wer den in Salt Lake City op doping ge controleerd. „Denis zit nu in het ka mertje. Ik grapte nog: plas alsje blieft niet naast het potje." Koelizjnikov mag volgens ons niet twee keer worden gestraft voor hetzelfde feit SAMENWERKING Van der Poel: twee zeges Sanne Wevers wint in Japan Van Dam vierde in Dubai maandag 11 december 2017 GO maar hoe lang nog? - Kosta Poltavets (55) VELDRIJDEN Mathieu van der Poel heeft afgelopen weekeinde twee zeges ge boekt. Zaterdag kwam hij in Essen bij een wedstrijd voor de DVV-trofee solo over de finish. De Belgen Laurens Sweeck (tweede) en Toon Aerts (derde) completeerden het podium. Gisteren reed de Europees kampioen in de eerste ronde van de Druinven- cross in Overijse weg bij de concurrentie. Landgenoot Corné van Kessel werd tweede. Rivaal Wout van Aert ontbrak dit weekeinde. Hij is op trainingskamp. TURNEN Sanne Wevers (foto) heeft bij het jaarlijkse toernooi om de Toyota Cup in Japan goud gewonnen op balk. De olympisch kam pioene op dit onderdeel ze gevierde met een score van 14,100. Haar tweeling zus Lieke Wevers eindigde op hetzelfde toestel met 13,300 punten op de vierde plaats. Sanne Wevers be landde op brug op de vijfde plek. Beide zussen komen eind december, met alle andere Nederlandse blik vangers, in de Ziggo Dome nog in actie tijdens het Univé Gym Gala A Touch of Gold. GOLF Anne van Dam is er niet in geslaagd de Dubai Ladies Classic te winnen. De 22-jarige Arnhemse ging als leidster de slotdag in en kwam tot een ronde van 71 slagen, 1 onder par. Met een totaal van 275 sla gen (-13) kwam ze uit op de vierde plaats. De zege ging naar de Amerikaanse Angel Yin, die net als de Zuid-Koreaanse Kim In- Kyung en de Frangaise Cé- line Herbin 273 slagen no teerde, maar toesloeg op twee extra holes. Dankzij de vierde plaats in Dubai eindigde Van Dam op de vijfde plaats in het Euro pese geldklassement. Die plek verzekert haar van deelname aan een aantal majors. A Ruslan Moerasjov sprintte op de 500 meter naar 34,02, de derde tijd ooit op die afstand, fotoanp Met 34,02 bleef Ruslan Moerasjov maar vier honderd sten verwijderd van het wereld record van Pavel Koelizjnikov (33,98), die ook de tweede tijd ooit schaatste (34,00). Het Nederlands record staat op naam van Ronald Mulder (34,08). Koen Verweij hoopt weer aan te sluiten bij de Russen voor een trainingskamp of bij de EK afstanden in Kolomna. Het zal deels afhangen van het besluit van het IOC: welke Russen krij gen groen licht om mee te doen op de Olympische Spelen. „Ik hoop dat Denis mag starten. Het is toch mooi om in Pyeongchang tegen zo'n atleet te rijden? Met hem heb ik wat ik met Sven Kra mer ook heb. Wederzijds respect, lol maken en graag tegen elkaar willen rijden. Maar als Denis niet gaat, moet ik iets anders beden ken." Eerder leek Verweij afstand te nemen van de Russische ploeg. „Maar er is een goede sfeer en ik kan prima overweg met Kosta en Denis. Ik ben niet ie mand die een heel land veroor deelt." SALT LAKE CITY Koen Ver weij verbeterde zaterdag zijn eigen, pas een week oude Nederlandse record op de 1500 meter. Na wat hij zelf be stempelde als een slordige rit kwam er 1.41,63 op de klok, zes tienden langzamer dan het nieuwe wereldrecord van Denis Joeskov. „Voor een wereld record moet ik nog de laatste stap zetten." Sinds de zomer traint Verweij mee met de Russische ploeg van zijn voormalig TVM- trainer Kosta Polta vets. „Het waren zes mooie maanden, ik heb veel aan ze gehad en ben ieder een erg dankbaar. Maar zij werken ook graag met mij." Daarom overweegt Verweij om na het olympisch kwalifica tietoernooi eind deze maand toch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37