iranje beschikt tegen Japan over een 'joker' 7 Na zege op Jamal Ben Saddik kijkt kickbokser vooruit naar volgend gevecht Jamal Ben Saddik hamerde in op Rico Verhoeven, maar die bleef gewoon staan en sloeg de uitgeputte reus in de vijfde ronde k.o. Ruim twee uur voor het groots aange kondigde titelgevecht tussen wereld kampioen Rico Verhoeven (28) en uit dager Jamal Ben Saddik (27), bracht kickboksorganisatie Glory het nieuws naar buiten: Badr Hari keert terug. Op 3 maart al, tegenstander nog niet be kend. Wéér ging het vanaf dat moment over Badr, terwijl 'Rico-Jamal' nog moest beginnen. Kickboksen heeft een haat-liefde-verhouding met The Golden Boy. Veel mensen haten hem vanwege zijn misdragingen buiten de ring, maar zónder Badr Hari stelt het allemaal niet zoveel voor. De nu 33-ja- rige Marokkaan is zo ongeveer de laatst overgebleven ster uit de tijd dat kick boksen via het Ki-toernooi in Japan nog heel groot was. Spannend Zijn gevaarlijke uitstraling is blijkbaar hard nodig om het rond Rico Verhoe ven spannend te maken. Want wie an ders moet de Brabander die al 3,5 jaar heerst in de zwaargewichtklasse, ver slaan? Omgekeerd zijn er heel, echt héél veel mensen die Badr Hari graag in elkaar geslagen zien worden. En dat kan Rico Verhoeven, liet hij zaterdagavond zien. Op heroïsche wijze won hij van de grootste kickbok ser die momenteel rondloopt (2.05 meter), Jamal Ben Saddik. Het leek een beetje op de film Rocky 4, waarin de reus Ivan Drago de kleine Rocky ron des achter elkaar helemaal lens staat, totdat hij zo moe is dat Rocky terug kan meppen en wint. Iets realistischer, maar toch onge veer zo, ging het zaterdagavond ook. In de eerste ronde sloeg Saddik zó mee dogenloos hard in op Verhoeven, dat je medelijden kreeg met de wereldkam- pioen. Maar je zag het daarna in ronde twee al gebeuren: Saddik - afgetraind, maar nog steeds log - werd moe. Canvas Het was voor Verhoeven daarna alleen nog uitkijken voor die rondzwaaiende armen, zoals bleek in ronde drie, toen hij even naar het canvas moest. Maar ook Saddik viel om, van pure uitput ting. Dat de vermoeide reus daarna ronde vijf nog haalde, was op zich al knap. Tijdens het fatale salvo aan klap pen dat hij kreeg, probeerde hij nog één keer met een wanhopige arm zwaai Verhoeven te raken, voordat hij totaal in elkaar zakte. De winnaar blij. De verliezer zó on sportief dat hij - eenmaal opgelapt - zonder zijn tegenstander te feliciteren de benen nam. „Hij deed me alleen pijn in de eerste ronde", zei Verhoe ven. „Daarna was het gewoon een ge vecht als alle andere." Hij deed me alleen pijn in de eerste ronde. Daarna was heteen gevecht als alle andere Zes keer verdedigde hij nu zijn titel. En tussendoor sloeg hij bij gelegen heid eens een MMA-vechter als 'Big- foot' Da Silva in elkaar. Want goede tegenstanders zijn schaars en dus daagde Verhoeven meteen Badr Hari maar weer uit. „Badr, let's go." Sof Badr Hari zal aan de bak moeten. Zijn beste periode ligt nu alweer een jaar of acht achter hem en zijn comebacks liepen vaak uit op een sof: in 2013, tij dens het laatste Kt-toernooi, won hij met moeite de eerste ronde en moest daarna stoppen vanwege een gebro ken voet. En de lullige opgave van vo rig jaar tegen Verhoeven herinnert ie dereen zich nog wel. Badr vs Rico, het blijft iets om naar uit te kijken. 3 maart al? „Ik weet het niet", glimlachte Verhoevens mana ger Karim Erja. „Maar ik denk het niet. Er is nog veel te bespreken." Ze is volgens bondscoach Helle Thomsen de 'joker' van het Neder lands team: Pearl van der Wissel. 33 jaar, met 217 interlands de meest ervaren speelster in de selectie, maar tot zaterdagavond kende zij keepster Tess Wester niet. Eerder op de dag zat ze zelfs nog thuis in Denemarken, terwijl de nationale handbalselectie naar de ontbijt zaal in WK-stad Leipzig stiefelde. Ruim vijfenhalfjaar geleden dacht Van der Wissel: het is genoeg zo. Het Nederlands team had juist met één punt de kwalificatie voor de Olympische Spelen gemist ('dat was een zwarte dag, of nee, een zwarte maand') en mentaal en fy siek kon ze de investering van nog eens vier jaar in de selectie niet opbrengen. Ze vestigde zich in het Deense Odense en speelde sinds dien alleen nog voor de plaatse lijke topclub. Spijt Elk verzoek om zich beschikbaar te stellen, wees Van der Wissel af. Zo moest ze toezien hoe Neder land tweede werd op het WK en EK en in 2016 wél de Spelen haalde. Spijt had ze nooit. „Al vroegen heel veel mensen daar naar. Hun resultaten waren niet mis, maar voor mij was het fysiek en mentaal goed zo." Tot Thomsen zaterdagochtend berichtte dat ze goedkeuring van de internationale handbalfederatie IHF had: Van der Wissel mocht toetreden, ten koste van Angela Steenbakkers. Of ze direct naar Duitsland kon komen? Van der Wissel regelde in allerijl winter handen voor haar auto en vertrok. Met Van der Wissel denkt Thomsen een goede troef te heb ben in de wedstrijd tegen Japan. „Een joker. Een speelster die ik op allerlei posities kan plaatsen. Die goed één-tegen-één kan spelen - wat nodig is tegen JapanEn het is iemand die ik eventueel kan in brengen voor twee minuten om het verschil te maken. Een jonge speelster kan nerveus zijn. Pearl is koelbloedig en ervaren, die weet wat ze moet doen." Met Thomsen maakte Van der Wissel een afspraak die met de vo rige bondscoach Henk Groener niet mogelijk was: ze wilde niet voltijd beschikbaar zijn. Vier we ken achtereen deel uitmaken van de selectie tijdens een toernooi vindt ze fysiek te zwaar. Ze traint al jaren aangepast, beperkt het aantal handbaltrainingen om bles sures te voorkomen. „Ik loop al lang mee, een heel toernooi kan mijn lichaam niet meer aan. Mijn club is mijn werkgever, zij willen dat ik fit terugkom. Als ik in de rol van helper halverwege het toer nooi inval, kan dat wel. Ik hoop niet dat ik na de wedstrijd tegen Japan alweer naar huis moet." UL"i<rtULKauAm, maandag 11 december 2017 GO Rico Verhoeven richt zich maar weer op Badr Hari Victor Schildkamp Rotterdam _l\ ■uv.iXkiWAIIKW.UWIMi _i Badr Hari, uitgedaagd door Rico Verhoeven. Jamal Ben Sad dik (I) ontvangt een rechtse directe van Rico Verhoeven. FOTO'S ANP - Rico Verhoeven (28) In de achtste finale van het WK zijn de Nederlandse handbal- sters het vandaag (20.30 uur) aan hun stand verplicht van Japan te winnen. Pearl van der Wissel moet daarbij helpen. Lisette van der Geest W A Pearl van der Wissel op het WK van 2011. Haar laatste toer nooi met Oranje, tot nu. fotoepa Maagdenburg UUOI\ I WiWlXV-»-""""3,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35