'We hebben ons tt 2 Precies op het juiste moment stond Ajax er. De 3-0 overwinning op PSV komt aan. In de Arena proefje de opluchting, maar óók het realisme. Dit was pas fase één van de hersteloperatie. EREDIVISIE AJAX-PSV We hebben elkaar gefeliciteerd, maar het was vrij rustig in de kleedkamer Met een opstootje met Lasse Schone stookte Jorrit Hendrix na mens PSV het vuurtje op in Am- sterdam. Dat was volgens hem no dig ook, PSV had het lastig en stond van begin af aan onder druk. „Ajax ging er vol op, met het pu bliek erachter. Daar moet je het zelfde tegenover brengen. Ik pro beerde het team op sleeptouw te nemen, helaas leverde het geen punten op", zei Hendrix, die een gele kaart van arbiter Kevin Blom kreeg na het ruzietje met Schone. Niet veel later ontsnapte hij aan een tweede gele kaart na een over treding op Ajax-uitblinker David Neres. Assists Hendrix is dit seizoen stilletjes uitgegroeid tot een vaste waarde bij PSV en begon tot dusverre alle het als een laatste kans. Een beter moment om ons te laten gelden was er niet. Of PSV nu in de war raakt? Het is wel fijn dat hun plan dit keer niet lukte. Hopelijk hebben we hiermee ook aan andere clubs een sig naal afgegeven. Met een hoop strijd kom je een heel eind." Vanzelfsprekend is de overwinning letter lijk de grootste winst van de dag. Maar in het verlengde daarvan moet de winst op PSV ook trainer Marcel Keizer wat houvast geven. Maanden zocht hij naar de juiste for mule. De wedstrijd gisteren moet wat dat betreft als kompas dienen. Al is Lasse Schone donderdag geschorst voor de thuis wedstrijd tegen Excelsior. Ziyech van vorig seizoen is. In de tweede helft komt Ajax na de t-o van David Neres helemaal los. Frenkie de Jong blinkt uit als inschuivende centrale verdediger. Het is vooral daardoor dat Ajax PSV voetballend de baas is tegen het ultraverdedigende PSV dat niet met de bravoure van een koploper naar Amsterdam is gekomen. En dus leeft Ajax nog. Precies op het juiste moment la ten de Ajacieden zich gelden. Je zou bijna zeggen: hoe kon het vorige week tegen FC Twente (3-3) zo duur misgaan? Signaal Ziyech zegt: „Je merkt heel de week bij ie dereen wel: als het gat dertien punten wordt, is het klaar. Met die gedachte zit je in het achterhoofd. Wat dat betreft voelde Natuurlijk is er de euforie. Blote basten bij de harde kern. Trainer Marcel Keizer die uiteindelijk eens écht on gegeneerd juicht. Gezang op de omloop van het stadion. Maar toch: niet uit volle borst. Want dat is, ondanks de meer dan verdiende zege op PSV (3-0) van gisteren, niet op zijn plaats. Ajax staat nog altijd derde. Op zeven punten van PSV en twee punten van AZ. Hakim Ziyech omschrijft het beeldend en treffend. „Normaal gesproken gaat het los in de kleedkamer als je een topper wint. Juichen, schreeuwen, springen. Nu zijn we allemaal heel blij dat we gewonnen heb ben. We hebben elkaar gefeliciteerd, maar het was vrij rustig in de kleedkamer. We weten dat we het niet in eigen hand heb ben, maar we hebben wél een teken van le ven gegeven." Laatste kans Dat was het zeker. Ajax zoekt en vindt de gevechtsmodus die het dit seizoen zo vaak mist. In alles straalt Ajax uit dat ze vechten voor de laatste kans. Joël Veltman die de rand opzoekt en er soms overheen gaat. Ziyech die qua arbeid even de maandag 11 december 2017 GO Ajax weet: dit is pas het begin AJAX - PSV Zijn honderdste eredivisieduel voor PSV werd er eentje om snel te vergeten. PSV-middenvelder Jorrit Hendrix (22) liep na de ze perd tegen Ajax dan ook met de pest in zijn lijf door de catacom ben van de Arena. Chris Ottens Amsterdam -4 Jorrit Hendrix (r) heeft het aan de stok met Lasse Schone. Dat leverde beide spelers een gele kaart op. foto pim ras Hakim Ziyech (24) \-v. 'r Daniël Dwarswaard 61. Neres 1-0 64. Schone 2-0 72. Van de Beek 3-0 Opstellingen Onana Zoet 5 Veltman Arias 5,5 81. Zeefuik Schwaab 5,5 De Ligt Isimat-Mirin 5,5 F. de Jong Brenet Wöber I Luckassen 5,5 Van de Beek 74. Ramselaar Schone Van Ginkel Ziyech Hendrix Neres Pereiro 87. S. de Jong 74. Ramselaar Dolberg Locadia 77. Huntelaar 12. L. de Jong Scheidsrechter: Blom Toeschouwers: 52.379 Amsterdam Doelpogingen Balbezit Overtredingen Hoekschoppen Buitenspel Reddingen keeper 8 38% 16 4 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30