Nooit op vakantie Geld geluk Elly en Pieter-Jan wonen in een eengezinswoning in Nieuwpoort. Elly's zoon Robin (10) woont bij hen. Pieter-Jan: „Elly's vader heeft kippetjes rondlopen. Daar krij gen we eieren van." Elly: „Soms komt er een lekker haantje onze kant op. Wortel tjes, uien, pepertjes en boontjes krijgen we ook van hem. Hij is gepensioneerd, vindt het leuk om in zijn tuintje te klooien en alles weg te geven." Pieter-Jan: „We zijn heel tevreden." Elly: „Ook al zijn we nooit samen op vakantie geweest, en in de drie jaar dat we samen zijn, misschien één keer uit eten geweest." Pieter-Jan: „Ik kook liever een keer thuis wat luxer, dan dat ik naar een restaurant ga." Elly: „Om kleren geven we ook niet. We lopen altijd in werk kleding. De enige luxe die we hebben, is jouw motor." Pieter-Jan: „Een mooi oud ding. Langs de Lek rijden geeft ook vakantiegevoel." Elly: „Natuurlijk willen we wel meer. Van die toeslagen af, een normaal salaris uit de stichting halen en vooral: de stichting laten groeien." Pieter-Jan: „De dromen die we hebben, zijn allemaal gere lateerd aan het werk. We zou den graag een grotere locatie willen, waar de honden een aparte ruimte hebben." Elly: „We moeten fondsen werven." Pieter-Jan: „Een deel van onze inkomsten komt uit de vergoedingen van de zorgver zekeraars. Dat is niet genoeg." Elly: „Ik ben niet van het 'ONZE DROMEN ZIJN ALLEMAAL AAN WERK GERELATEERD handje ophouden." „Toch moet je daar overheen stappen en ge bruik maken van fondsen. Er komt veel kijken als je een blin- dengeleidehondenschool begint. Alleen al de accreditatie van de wereldwijde organisatie, daar zit zo veel werk in. En alles moet worden voorgefinancierd." Elly: „Een blindengeleidehond kost van pup tot pensioen onge veer 25.000 euro, waarvan een deel door de zorgverzekering wordt vergoed. Op dit moment hebben we een kleine 25 honden in opleiding en bij gastgezinnen." Pieter-Jan: „We blijven ze zes jaar na aflevering begeleiden." Elly: „Dus we zijn acht jaar lang bezig met hond en cliënt." Pieter-Jan: „En er is maar één betaalmoment vanuit de zorgver zekering." Elly: „Dat is knap lastig boekhou den." <1 wie zijn het? O -€2000 €2000-€3500 €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Wonen en werken is bij ons één." Pieter-Jan: „Onze huiskamer is ook het stich tingskantoor, en de nachtverblij ven van de honden staan erin." Pieter-Jan: „Meestal zijn er vier honden bij ons. Soms meer." Elly: „We hebben weinig inko men. Bruto 771 euro." Pieter-Jan: „Per persoon hoor." Elly: „Ik betaal 701 euro per maand huur. Gelukkig hebben we huurtoeslag en zorgtoeslag." Pieter-Jan: „Elly betaalt alle vaste lasten. Ik zorg voor de bood schappen." Elly: „In Nieuwpoort is alleen een Spar." Pieter-Jan: „Daarom ga ik meestal naar de Aldi of de Lidl en combineer dat meteen met het trainen van de honden." Elly: „De buurtsuper is alleen voor als je een pakje boter ver geten bent of zoiets." Pieter-Jan: „Volgens mij eten we voor een tientje per dag met zijn drieën. Ik ga alleen op aan biedingen in als ze me aanstaan." Elly: „We zijn geen foldermen sen." Pieter-Jan: „Ik kijk in de winkel wat goedkoop is. Ik vind het leuk om met weinig middelen creatief iets lekkers te maken. We eten wel altijd lekker, vers en gezond." Elly: „Als Pieter-Jan weg is, eet ik een pizza of een simpele pasta." Pieter-Jan: „We hoeven echt niet elke dag vlees." Elly: „Te duur en ook niet nodig." Tekst EDITH ANDRIESSE Foto JOOST HOVING Pieter-Jan: E Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl Elly de Kuiper (45) Directeur stichting DCN Geleide honden en hondentrainster in opleiding Pieter-Jan Blok (49) Blindengeleide hondeninstructeur Gezamenlijk netto-inkomen: Elly: krultang - werkte niet Pieter-Jan: hoge- drukreiniger - deed het maar een dag Elly: Yessie, de eerste Duitse her der toen ik 16 was- veel van geleerd Pieter-Jan: in structeursopleiding bij Martin Gaus - de start van mijn hondenloopbaan Elly: WG magazine 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 93