Vijf keer in de huid van Elizabeth AB ZAG 'T ¥@abzagt „Ik ken Sylvia uit de nieuwe Blade Run ner-film. Zij speelt in die film mijn twee lingzus, maar we lijken niet op elkaar. Ik ben nu al de derde actrice die Lisbeth vertolkt. Maar ja, hoeveel acteurs hebben James Bond gespeeld? Wat ik geweldig vind, is dat het verschil met Elizabeth niet groter kan zijn." 41 Koningin Elizabeth II is al vaak in speelfilms en tv-series opgedoken. Dit zijn de vijf opmerkelijkste vertolkingen. „Het was van meet af aan de bedoeling dat ik de jonge Elizabeth zou spelen. Ik vind het na twee seizoenen wel genoeg. Natuurlijk hadden ze mij ouder kunnen schminken voor het vervolg. Maar een oudere actrice is realistischer. Ik ben blij dat ik nu andere rollen kan accepteren." magazine 27 My Cousin Rachel Is zij een fee of een feeks? Lang blijft het onduidelijk wat de ware aard is van de half-ltaliaanse Rachel op het Victo riaanse platteland van Engeland. Tot in de laatste scène van de verfilming blijft haar echte karakter verborgen. BIJ STEFAN OP REPEAT ¥@stefanraatgever Smith Burrows - When the Thames Froze Sint is vertrokken en daarmee is de ban op kerstliedjes op geheven. Tom Smith (Editors) en Andy Burrows (voormalig Razorlight) maakten de mooiste decembersong. Zonder kerstbelletjes, maar met precies de juiste stemmigheid. The Crown 2 is sinds gisteren bij Netflix te zien. Robert Lacey schreef het gelijknamige boek. (Boekerij, €20) Helen Mirren in The Queen (2006). Zonder meer de heftigste vertolking, waarin Elizabeth II de dood van Lady Diana moet verwerken. Emma Thompson in Walking the Dogs (2012). In deze korte tv-film krijgt Elizabeth II te maken met een indringer in Bucking ham Palace. Jeannette Charles in The Naked Gun (1988). Deze lookalike speelde Elizabeth vooral als bijrollen in diverse Amerikaanse ko medies. Vaak zonder tekst. (nu te zien in Murder on the Orient Expressneemt de rol over. In je volgende film The Girl in the Spider's Web (het vierde deel uit de Millenniumreeks) speel je als de punkachtige computerhacker Lisbeth Salander samen met Sylvia Hoeks. Freya Wilson in The King's Speech (2011). In deze film is Elizabeth als kind te zien die meemaakt hoe haar vader koning George VI kampt met zijn gestotter. Sarah Gadon in A Royal Night Out (2015). De twintiger Elizabeth glipt uit het paleis om een bevrij dingsfeestje bij te wonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 91