loper ben, kan ik via die en die personen in drie stappen bij de dominee komen. Maar als ik een paard ben, kies ik die route." In de jaren 70 leek het haar ouders beter als ze weg zou gaan, ver weg. „Dat had te maken met berichten dat mosselvissers uit Zierikzee niet alleen met mossels terug kwamen van zee, maar ook met drugs." Van Oord, 16 jaar jong, vertrok naar een neef met een boerderij en twee kinderen in een afge legen provincie in het uiterste oosten van Canada, New Brunswick. „Een beetje helpen op de boerderij, met de kinderen, en vooral taarten bakken. Op maandag voorbereiden, dinsdag bakken, de rest van de week uitharden en decoreren zodat we op de zondagen een prachtige taart mee konden nemen naar de kerk. Ik heb daar fantastisch leren bakken en glazuren, maar na een maand ben ik vertrokken. Het was veel te christelijk voor me. Een tante uit Amerika heeft mij meegenomen en daarna ben ik met een Greyhound-bus de Verenigde Staten door gereisd, een jaar lang. Van die tante naar een kennis van haar, naar een bekende van hem. „We hadden natuurlijk nog geen mobiele telefoons, ik heb echt geen idee hoe mijn ouders dit hebben overleefd. Zij, de mensen die het in Zeeland te wild vonden, hadden een dochter die kriskras door Amerika reisde. Naar Boston, New York, de indianen, Arizona. In liep in m'n eentje door Central Park en had echt geen idee wat voor mensen daar allemaal zaten. En ik praatte met ieder een hè, zo naïef was ik. Maar ik heb altijd een dikke, vette engel boven mijn kop gehad. Dat er iemand kwam: Hey lady, you don't belong here. En die me dan meenam naar een veilige plek. Die naïviteit is ook een drijvende kracht geweest. Ik sta voor alles open, wil alles tegemoet gaan. Denken komt soms iets later." Paspoort Inez Francine Martine van Oord Met haar nieuwsgierige karakter kwam Van Oord, terug in Nederland, terecht in de journalistiek. In 1976 begon ze bij de Zierik zeesche Nieuwsbode en via de Provinciale Zeeuwse Couranten De Telegraaf belandde ze bij een reclamebureau in Amersfoort. Goed salaris, dikke leaseauto, maar allesbehalve gelukkig. „Uit het niets begon ik lijstjes te maken met wat me niet beviel aan mijn leven en ook hoe ik het wel graag zag. Haast werd rust, asfalt werd groen, achter een Ho Geboren 27 juni 1958 in Burgh-Haamstede. Opleiding Havo. Loopbaan Schrijft voor de Zierikzeesche Nieuwsbode, de PZC en De Tele graaf. Na een korte tijd bij een reclame bureau wordt ze uitgever. Richt in 1992 Seasons op (in 2000 hoofd redacteur van het jaar), in 2003 Hap- pinez (in 2005 tijd schrift van het jaar). In 2016 wordt haar boek Als jouw leven een cirkel is, waar sta je dan uitgeroe pen tot het beste spirituele boek van het jaar. Privé Single. Eén doch ter, Pien (29). magazine 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75