ALS JE HOORT 'LAAT JE PIEMEL EENS ZIEN'IS HET TIJD VOOR SNOEPMEMORIE Column Na acht verjaardagen weet Monica waar ze goed en waar ze slecht in is met kinderfeestjes. Er zijn ouders die heel veel ener gie hebben om de kinderfeest jes van hun kroost groots en meeslepend aan te pakken. Ik behoor niet tot die categorie. Na acht verjaardagen heb ik inmiddels een paar regels geformuleerd. Puur om te overleven. De op één na belangrijkste is deze: uitbesteden. Museum, knutselen, graffiti spuiten, maakt niet uit wat, als iemand anders maar de leiding heeft. Ik kijk, maak foto's en ben vooral blij dat ik de kudde niet in toom hoef te houden. Als de taart en cadeautjes daar ook kunnen: helemaal perfect. Ik stuur vooral op afstand: zo dichtbij mogelijk. Kun je ernaartoe wandelen, ben je spekkoper. Ik heb een knutselatelier drie straten van ons huis. We zijn er vaste klant. Een keer mocht Oudste Dochter een slaapfeestje houden. Als je de horde om 5 uur 's middags laat komen, een snack bar in de buurt hebt en om 10 uur 's avonds kunt denken: ze zoeken het maar uit, ik ga slapen, is dat ook een alternatief. Een heerlijk goedkoop alternatief trou wens. De juf kan het, dus ik ook: drie keer klappen is stilzitten en luisteren. Buiten lopen doe je in de rij, hand in hand. Wie drie keer roept dat de taart vies is, mag op de gang gaan staan. Qua taart: twee jaar achter elkaar stond er een prachtige zelfgemaakte taart op tafel, een bijdrage aan het feest van een vriendin. Geen bord ging leeg. Maar zet een slagroomtaart uit het vriesvak voor hun neus en de laatste kruimels worden opgelikt. Hoe chemischer, hoe beter. Geen paniek als er na de cadeautjes nog een halfuur over is voordat de hoofd activiteit aanvangt: hup, naar boven of naar buiten. Ja, ze breken de boel af, maar dan heb ik even tijd om een kopje thee te drinken, dan wel de ergste troep in een vuilniszak te proppen. Als je op een gegeven moment hoort 'laat je piemel eens zien' is het overigens wel tijd voor snoepmemorie. Ik heb ooit schattige taartbordjes gekocht met bijpassende vorken, maar die blijven mooi in de kast. Bij de Hema hebben ze heel gezellig weggooiservies. Tafellaken, bordjes, bekers, vorkjes, ser vetjes. Cadeautjes van tafel, het laken als een knapzak dichtvouwen en weggooien die boel. De allerbeste tip die ik in de aanbieding heb, is deze: heb je de luxe je zwanger schap ook maar een beetje te kunnen plannen, zorg dat je baby niet in sinter klaastijd ter wereld komt. Bij die kinde ren spuit de adrenaline al in het rond vanaf eind november, na pakjesavond weet je van gekkigheid niet meer wat je moet kopen als verjaarscadeau en dan moet er ook nog eens een kinder feestje tussen alle andere festiviteiten worden gepropt. Het is de nekslag, voor iedereen. 41 Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. H Reageren? monica@ persgroep.nl Partijtje 61 zaterdag 9 december 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70