Een maand lang leven en drukte met mensen van overal en nergens Voorn/oord IN DIT NUMMER DOEN Ooit keek ik Heimat, de 32 afleveringen durende tele visieserie van de Duitse regisseur Edgar Reitz. De serie, over het wel en wee van de Duitse familie Simon in het verzonnen dorpje Schabbach, is alles bij elkaar goed voor 56 uur televisie. Op de achter grond van deze familiekroniek vol trekt zich de wereldgeschiedenis; van de Eerste en de Tweede Wereldoor log tot de Val van de Muur en daarna. Toen ik de serie had uitgekeken, miste ik ze, de Simonnetjes. Ik had zo meegeleefd met Maria, haar man de smid, haar zoon de lenzenmaker en haar kleinkind, dat ze een beetje familie van me waren geworden. Nog een week of twee bekroop me 's avonds een onbestemd gevoel. Alsof ik mijn eigen bloedverwanten te lang niet had gezien. Er zijn van die series waar je met boter en suiker ingaat. Ik wel. The Crown, over de Britse koninklijke familie, was er ook zo eentje. Konin gin Elizabeth was nooit iemand die kon rekenen op mijn warme gevoe lens. Maar toen ik eenmaal verzeild raakte in haar leven, kon ik amper stoppen met kijken. Ik heb met mijn kinderen weieens staan blauwbek ken voor Buckingham Palace om Changing the Guard te bekijken. En zo'n serie geeft me de prettige illusie dat ik ineens voorbij het hek en de muren kan kijken, en van heel dichtbij de levens kan meebeleven van de mensen die er wonen. Sinds gisteren is deel 2 van The Crown te zien bij Netflix. Bent u al begonnen? Onze filmredacteur Ab Zagt, een groot liefhebber van royaltydrama, interviewde hoofdrolspeelster Claire Foy. Eigenlijk wil ik niet weten dat ik niet naar de echte Elizabeth zit te kijken, natuurlijk. Maar ondanks dat vraaggesprek kan ik u op een briefje geven: vanavond ga ik er weer met boter en suiker in. INBEELD PROEFKONIJN KERSTMARKT ■naga/ine 3 04 Uitgeslapen 06 Monica 07 Zeven 08 Interview 15 Die van mij 19 David Arjan 20 Proefpersonen 29 Geld geluk 31 Mijn ma 32 In beeld: Pim Ras 40 Gelukszoekers 48 Kerst in Goslar 62 Oldskool 16 Lezen 26 Kijken luisteren 44 Koken eten 47 Reizen 52 Puzzelen en tv-kijken Suiker Anniek van den Brand E Reageren? magazine@ persgroep.nl Fotograaf Pim Ras viert zijn dertigjarig jubileum Voor het testen van medicijnen zijn echte mensen nodig In Duitsland zijn ze er goed in, vooral in Goslar &Magazine is een uitgave van de Persgroep Chef Anniek van den Brand Artdirection Natasja de Vries Redactie Ellen den Hollander, leke Kootstra, Florien van Rees, Ruud Roodhorst Beeldredactie Joost Hoving Aan dit nummer werkten mee Kirsten Bloemen, Annemarie Kleywegt, Jolanda van der Ploeg, Egbert Jan Riethof Sales salessupport@persgroep.nl, 088 572 2888 Marketingoonsumentenverkoop@persgroep.nl COVER NICK LIEFHEBBER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67