30 INTERVIEW MICHAEL VAN GERWEN Hij werd wereldkampioen, bouwde zijn droomhuis en werd vader. Darttopper Michael van Gerwen (28): „Ik ben bevoorrecht." lk probeer nog altijd beter te worden. Kijk me suf aan beelden 'Regels ISU in strijd met wet' Guerrero voor jaar geschorst Curlingteam mist Spelen Vrolijk stapt Michael van Gerwen Café den Braai bin nen. Dat Johan Derksen, die zich op tv geregeld negatief uitlaat over de dartssport, een avond voor het interview grove grappen maakte over zijn uiterlijk? Joh, daar haalt hij zijn schouders over op. Echt. „Ik weet dat hij een uit gesproken mening heeft en dat is toch prima? Ik kijk graag naar zijn programma." Of het nu om kritiek of tegensla gen gaat: Van Gerwen laat deze ogenschijnlijk eenvoudig van zich afglijden. „Vroeger was ik erg be zig met wat andere mensen van mij vonden. Dat heb ik kunnen loslaten." Dat is maar beter ook, want in de immens populaire volkssport is hij de absolute num mer 1 van de wereld. „Of ik nu naar links of rechts uitadem, of een scheet laat. Alles haalt de krant. Is ook niet erg. Het is mooi dat dar ten zo veel aandacht krijgt." Want, benadrukt hij, dat is ook de reden dat hij er 'een goede bo terham' mee verdient. Ja, zo sim pel is het toch, zegt de dartsmiljo nair. Als hij zou willen, zou hij elke dag kunnen werken. Demon stratie hier, bedrijfsbabbeltje daar. Boxtel Verknocht is hij aan Brabant: ge boren in Boxtel, verhuisd naar Ge monde, weer later naar het Vlij men van zijn vrouw Daphne, daar getrouwd in Café den Braai, sup porter van PSV. Maar inmiddels is zijn wereld zo veel groter dan al leen de provincie. Vliegt met zijn vrouw en dochter business-class naar Australië voor vijfduizend euro. „Ik ben daar trots op. Daar moeten veel mensen heel lang en heel hard voor werken en dat weet ik ook. Ik ben bevoorrecht." Vakkundig wordt het populaire darts mondiaal uitgerold door de profbond, de PDC. Daar denken ze groots en internationaal. Niet meer alleen maar spelen in Groot- Brittannië, Duitsland en Neder land. Van Gerwen kwam dit jaar onder meer in Perth, Sjanghai, Las Vegas en Dubai. „Daar ga je mis schien niet altijd voor je lol naar toe, maar het startgeld is hoog." Van vrije dagen tijdens die trips geniet hij vaak wel. „Ga ik lekker een hapje eten ergens. In Nieuw- Zeeland ben ik een keer naar een wijnproeverij geweest. Was bo venop een berg op een heel mooi eiland, schitterend." De discussie of darts een sport is, heeft hij inmiddels al duizend keer gevoerd. Maakt hem ook niets uit. Wel ziet hij dat het darten ver andert. Vanaf donderdag lopen er bij het WK weer rondborstige walk-on-girls mee. Zijn voorspel ling: „Binnen nu en anderhalfjaar hebben wij geen walk-on-girls meer. Niet dat er kritiek op is, maar darten is klaar voor een vol- gende stap. Een opkomst met mu ziek en puur en alleen de speler. Daar wil de bond uiteindelijk naartoe. Het is heel dubbel: darten is óók heel erg entertainment, maar de bond wil ook dat meer mensen het als sport gaan zien. Mij interesseert het niet zo. Het is gewoon een volkssport. Mensen kijken er heel graag naar. En daar gaat het volgens mij om." De komende drie weken ver wacht iedereen dat hij wereld kampioen wordt. Van Gerwen omarmt zijn favorietenrol. Wat meespeelt in zijn op het oog on metelijke vertrouwen: ook buiten de zalen voelt hij zich gelukkig. „Dit is een van de mooiste jaren uit mijn leven", zegt Van Gerwen. Het winnen van het WK in ja nuari, de verhuizing naar het droomhuis dat hij liet bouwen in Vlijmen, en het belangrijkste: de geboorte van Zoë op 6 augustus. „Het heeft lang bij ons geduurd. We zijn er lang mee bezig geweest. Hebben de poppendokter bezocht om alles op gang te krijgen. Vroe ger werd daar misschien niet over gesproken. Tegenwoordig wel en dat is goed." Zwemmen De naam Zoë is nog geen enkele keer gevallen. 'Die kleine', noemt Van Gerwen haar steeds. Hij kijkt ernaar uit om met haar te gaan zwemmen later, maar geniet ook nu al met volle teugen. „Lekker knuffelen. Ja, ligt die kleine op mijn buik, heerlijk man." Van Gerwen: „Ik ben er vaak niet, dus vooral Daphne draagt veel zorg. Het zal in de toekomst heus af en toe lastig zijn om een verjaar dag te missen, of met kerst weg te zijn, maar so be it." „Ik probeer nog altijd beter te wor den, te leren. Ik kijk mij suf aan vi deobeelden. Analyseren doe ik een aantal uur per week. Beelden van mezelf om naar mijn worp te kij ken, en van tegenstanders om hun zwakke plekken te vinden. En ik heb nu een vaste masseur en fysio therapeut en ik word geadviseerd door de clubarts van PSV. Want de houding waarin we urenlang staan, is funest voor de rug." „Vaak hier in den Braai. Maar het kan ook bij een demonstratie of een bedrijf zijn. Of thuis." „Nu vind ik het toch wel leuk. In de kelder staan nu mijn bekers in een mooie vitrine en hangt er ook een bord." „Vroeger werd ik nerveus tijdens een interview. Sprak ook geen woord fatsoenlijk Engels. Nu ver sta ik alles en kan ik er goed mee uit de voeten. Het is gewoon een kwestie van blijven doen." zaterdag 9 december 2017 'Een van de mooiste jaren uit mijn leven' Pim Bijl en Max van der Put Vlijmen - Michael van Gerwen (28) Raymond van Barneveld (50) spreekt geregeld over het mis sen van zijn kleinzoon. Jij bent nu ook vaak van huis- Jij bent zonder twijfel de beste darter ter wereld. Maar hoe zorg jij ervoor dat jij ook de beste blijft? Waar train jij eigenlijk in aanloop naar het WK? Vorig jaar tijd zei je nog dat er bij jou thuis absoluut geen dartbord komt te hangen. Dat lijkt een teken dat je darten na zestien jaar, waarvan twaalf jaar op hoog niveau, nog lang niet zat bent. Maar zeg eens eer lijk: altijd maar weer urenlang darten, gaat dat nooit vervelen? „Tuurlijk wel. Dan denk ik: pfïïf, moet ik nu weer drie uur ingooien voor de wedstrijd vanavond? Die dagen zitten erbij. Maar dat heb ben mensen die naar hun werk gaan ook toch?" Wat opvalt: je ben ontspannen deze ochtend. Dat was in het verleden wel anders. WK Darts. Van 14 december t/m 1 januari. Op TV: RTL7 SCHAATSEN Schaatsers mogen voortaan ook deel nemen aan wedstrijden die niet worden georganiseerd door de internationale schaatsbond ISU of door nationale bonden. Dat heeft de Europese Com missie gisteren geoor deeld. Volgens de Euro pese Commissie zijn de huidige regels van de ISU in strijd met de 'antitrust wetgeving', een wet tegen monopolievorming. De im pact van het besluit kan grote gevolgen hebben, ook voor andere sporten dan schaatsen. VOETBAL Paolo Guerrero (foto) is voor een jaar ge schorst. De aanvoerder van Peru, betrapt op doping, stond wegens een voorlo pige straf al buitenspel. Na deze uitspraak weet hij zeker dat hij het WK in Rusland, waar Peru voor het eerst in 36 jaar aan mag meedoen, aan zich voorbij moet laten gaan. De speler van het Braziliaanse Flamengo werd begin okto ber betrapt bij de kwalifica tie-interland van Peru tegen Argentinië in Buenos Aires. Zijn schorsing gaat met terugwerkende kracht in op 3 november. CURLING De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari naar alle waar schijnlijkheid bij de Olym pische Spelen. Het team van bondscoach Shari Leibbrandt leed gisteren bij het kwalificatietoernooi in Pilsen in Tsjechië de vierde nederlaag in vijf wedstrijden. Rusland was met 9-6 te sterk. Net als eerder tegen Italië (6-7) en China (5-7) gaf Oranje in de laatste 'ends' een voor sprong uit handen. Neder land speelt nog tegen De nemarken en Tsjechië. Een plaats bij de eerste drie (van de acht deelnemende landen) is vereist om ver der te mogen in het toer nooi. Dat is alleen in theo rie nog haalbaar. Michael van Gerwen met vrouw Daphne en dochter Zoë. „Die kleine op mijn buik, heerlijk man." FOTO LAWRENCE LUSTIG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30