i 24 MEDIAaCULTUUR^J Het moest anders voor Dave von Raven. Dus zijn er behalve een nieuw album en theatertour ook gezonde ontbijtjes, kippen rond zijn huis en een gloednieuw trainingspak. „Ik kreeg een pens, plofkop en dikke reet." v, ANGELA KIJKT TV Laten we elkaar niet voor de gek hou den. De kans dat Gordon volgende week zijn jawoord geeft aan Rogier (op tv dan hè, ik weet heus wel dat het huwelijk in werkelijkheid al heeft plaatsgevonden) is klein. Maar belangrijker: dat moeten wij met z'n allen ook helemaal niet willen. Natuur lijk is de rustige, brave horecaman een soli dere keuze dan de ondeugende Italiaan Ma nuel. Maar dat geldt voor ons, huisje- boompje-beestje-mensen die het best func tioneren op de drie R-en: rust, regelmaat en reinheid. In dit geval gaat het echter over de unieke soort Cornelis Heuckeroth. Zeg nou eer lijk, ziet u die op zaterdagmiddag met zijn stiefdochter geiten borstelen op de kinder boerderij, een stapel pannenkoeken bakken achter zijn Blaricumse designfornuis en dan tussen de Duplo en aangekoekte klodders beslag gezellig een potje Halli Galli doen? Of is met een privéjet naar Milaan vliegen om Dolce Gabbana leeg te kopen en daarna opstomen naar een hip feest op Ibiza met toebehoren meer zijn stijl? Precies. En dat is niks voor Rogier en zijn dochtertje. Maar niet getreurd. Ik vind Rogier net zo leuk als de rest van Nederland en heb wat bedacht. Zodra Gordon Gaat Trouwen... Maar Met Wie? is afgelopen, moet RTL 4 hem ge woon zijn eigen spin-off geven. Nee, geen tijd om het liefdesverdriet om Gordon te verwerken. Rogier is nü hot en we weten al lemaal dat dat in de grillige tv-wereld van de één op andere dag anders kan zijn. Dus hup, doorpakken. Bovendien is er geen betere manier om van een gebroken hart af te ko men dan het weg te geven aan de volgende. Een deskundig selectiecomité heb ik ook al op het oog: Tineke de Nooij en die twee andere, wat oudere vriendinnen van Gordon die zo gezellig samenklitten op de pre-wed- dingparty in de uitzending van afgelopen donderdag. Net de drie goede feeën uit Asse poester, precies wat Rogier nodig heeft. De kosten van de show blijven beperkt, want naar Kaapstad vliegen is onzin. Een gezellig feestje in zijn eigen eetcafé voldoet ook prima. Ik garandeer: één oproep en de aan meldingen van mannen én vrouwen stro men binnen. Acht tot tien afleveringen vullen moet moeiteloos lukken. En dat is precies genoeg om de tijd te overbruggen tot de derde kijk cijferhit op rij: Gordon Gaat Scheiden. Quote van de dag Ik ben echt zon sukkel die elke dag kerstmuziekwil horen. En dan lekker vals meezingen Utopia half uur langer Amazon Music komt n daar lag-ie, Dave von Raven. Plotseling. In de studio. Op de vloer. Ontwas de zanger van The Kik gegaan, nu twee jaar geleden. Zomaar. Nou ja, zomaar. „Ik stond een microfoon aan te sluiten en ineens ging ik on deruit. Ziekenwagen er bij, stickers op mijn lijf, onderzoeken, alles. Het was te veel geworden." In het ziekenhuis konden ze niets vin den, maar voor Von Raven (36) was het punt gekomen dat het anders moest. „Het gebeurde in een periode van hard werken en hard fees ten. Dan moet je er eentje laten vallen, hè", glimlacht hij. „Anders gaat het mis. Ik voelde me al langer niet goed. Somber, de geneugten van het leven gingen hun tol eisen. Altijd maar doorgaan, wat kan ons 't verrotten, we nemen er nog eentje, maar het gaf geen tevredenheid meer. Het enthousiasme en de spontaniteit, waar ik op dreef, ebden weg. Ik werd lusteloos. De katers werden groter, het herstel duurde langer. Dan blijf je tot één uur op je nest liggen. Sta je op met een droge bakkes en pijn in je harses. Je neemt zes bakken koffie, achttien sigaretten en een magnetronham burger, of helemaal niks. En je dan 's avonds weer het schompes vreten aan vettigheid. Mentaal en fysiek zat ik niet lekker in mijn vel. Ik kreeg een pens, een plofkop en een dikke reet." Ziekenwagen erbij, stickers op mijn lijf, onderzoeken, alles. Het was allemaal te veel geworden Het lachje om zijn lippen oogt luch tig, maar de toon is serieus. We zit ten in de huiselijke studio van Excel sior Records, het label van The Kik. De leadzanger van de muziekgroep die doorbrak met de Merseybeat- sound en landelijke bekendheid ge niet sinds de optredens als huisband in De Wereld Draait Door (2012), is ge stoken in een bruin sixties-kostuum en draagt zijn karakteristieke Ray Ban. Weinigen kennen hem anders dan in het Beatle-achtige pak, zo on berispelijk, al komt Van Raven met een onthulling. „Ik heb een trai ningspak gekocht. Voor het eerst van mijn leven. Van Adidas, dat wel." Het is niet voor niets: het móest anders. „Het was de eerste keer dat ik zo onderuitging, maar het moet ook voor het laatst zijn. Ik ben gezonder gaan leven. Sporten dus. Hardlopen. Ik vind het nog steeds niet leuk, hoor, maar met een trainings programmaatje in mijn oor, gaat het wel. En dat trainingspak, ik schaamde me zelfs een beetje, maar ik voel me nu echt een sport man." Nog een ontboeze ming: „Ik eet 's mor gens. Deed ik nooit. Als kind al niet. Nu sta ik op om half acht. Pak ik twee crackers. Hammetje erop. Alfalfa erop. Wat? Ken je dat niet? Alfalfa. Is een soort supergroente met veel vitamines. Dan een banaan, een appel en wat bakken koffie. En om twaalf uur lunchen. Ritme en regelmaat; het werkt als de neten. Ik viel af bij het leven. Het geeft me veel voldoening. Ik zit heerlijk in mijn vel en ja, dan kun je wél weer eens een nachtje doorzakken." Bijna in één adem vertelt hij over zon doorzaknachtje, on langs in zijn stad Rot terdam. Eerst optreden bij Annabel, toen naar V11. „Op die rooie boot in de Wijnhaven. Feestje. Helemaal te gek. Iedereen was zo lam als een deur. We zouden in een hotel sla pen, maar dat ging niet helemaal goed. Eruit geflikkerd. Niks ge sloopt of asociaal ge doe of zo, hoor. We za ten te roken, wat niet mocht, maakten herrie en waren met z'n drieën op een kamer die voor twee bedoeld was. Een van ons was nog onder het bed gaan liggen toen de man van de nacht dienst kwam. Hij moest ook lachen toen hij ons eruit zette. Stonden we buiten, als pubers. We zijn in de stad ergens nog wat gaan drinken, ont nuchterd en naar huis gereden." Huis is sinds vorig jaar Ooltgens- plaat, een dorpje op Goeree-Over- flakkee. Von Raven is 'zijn' Rotter dam ontvlucht. „Een bewuste keuze. zaterdag 9 december 2017 GO Keuze —Presentatrice Dionne Stax in Beau Monde TELEVISIE SBS 6 trakteert de kijkers van Utopia vanaf ko mende maan dag al met extra lange uitzendin gen. De reality- serie duurt dan dagelijks een uur in plaats van een half uur. Utopia stopt in de zomer van 2018 vroeger dan verwacht. STREAMING De streaming- dienst van Ama zon komt naar Nederland en België. Amazon Music Unlimited is sinds gisteren beschikbaar en biedt een cata logus met meer dan 40 miljoen liedjes. Het is de uitgebreide ver sie van Amazon Music. 3 4) Ik had Dennis Jansen 44 Dave Von Raven in het programma Maestro en met de band The Kik. FOTO'S AVRO TROS, ROBERT LAGENDIJK, JEAN-PIERRE JANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24