Wolff wil veel meer brengen O O) C1) O 22 ZEELAND Groene Ster moet gat laten vallen Eren Yildizturan is dicht bij profdebuut Bruins nog niet klaar in Krabbendijke Ras-Bressiaander ondergaat woensdag een kijkoperatie aan de knie die hem al een jaar dwarszit „Een kleine ingreep, maar hopelijk met grote gevolgen." DERBY BRESKENS-HVV'24 De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hadden het gisteravond taai in Amsterdam. In het duel in de eredivisie tegen asv Lebo kon de ploeg geen enkele keer bogen op een voor sprong. Groene Ster verloor uiteindelijk met 5-2 en verliest daardoor de aansluiting met de top. Voor de pauze vond alleen topscorer Said Bouzambou het net voor de Zeeuwen. Na zijn 1-1 ging Lebo toch met een voorsprong rusten (2-1). Via opnieuw Bouzambou kwam Groene Ster na rust op 2-2. Vervolgens liep Lebo weg naar 4-2 enwaarna ze bij de 5-2 in de slotfase profiteerden van het meespelen van de Zeeuwse goalie Karim Ben Sellam. Voetballer Eren Yildizturan zat gisteravond voor het eerst bij de wedstrijdselectie van FC Dordrecht in de Jupiler League. De Zeeuwse aanvaller stapte afgelopen zomer over van VC Vlissingen naar Dordrecht. Daar speelde hij aanvankelijk bij het ]ong-team, maar sinds kort traint hij mee met het eerste. Hij kreeg geen minuten in het met 2-4 verloren duel met MW Maastricht. Trainer Gérard de Nooi- jer liet Julius Bliek weer de hele wedstrijd staan. Sneeuwval voorkwam dat trainer Roy Hendriksen (Helmond Sport), Augustine Loof (FC Eindhoven) en Istvan Bakx (FC Oss) een uitslag konden neerzetten met hun ploeg. V Pim Bruins blijft trainer van zaterdag-derde klasser Krabbendijke. De club en de oefen- meester uit Goes zijn deze week tot overeen stemming gekomen met elkaar en gaan nog een jaar verder. Daarmee staat Bruins voor zijn derde jaar bij de dorpsclub, waar hij tot nu toe met succes aan zijn eerste klus als trai ner van een standaardteam bezig is. Vorig sei zoen pakte hij met Krabbendijke na een sterke tweede seizoenshelft de derde-periodetitel en deze voetbaljaargang heeft hij van de 'Tricolo res' een onverslaanbaar collectief gemaakt. Na tien wedstrijden staat de ploeg ongeslagen bovenaan in de derde klasse B. Kloetinge Van Lare Het is maandag exact een jaar geleden dat Johnny de Jaeger zijn favoriete vuile meters mocht maken. De box-to-box-speler van Breskens kampt al geruime tijd met een pijnlijke knie. Volgende week moet de middenvelder voor de tweede keer binnen tien maan den onder het mes. Begin augustus begon de ras- Bressiaander met volle goesting aan het nieuwe voetbalseizoen. Breskens was immers net gepro moveerd naar de derde klasse. Na een halfjaar blessureleed een mooie uitdaging, zo dacht De Jae ger. Maar al snel zonk de moed hem in de schoenen. „Al na één training merkte ik dat de operatie niet het gewenste effect had. Ook tijdens m'n werk als timmerman had ik al snel weer last." „Het kraakbeen in mijn knie is beschadigd en dat is natuurlijk een lastig te verhelpen blessure. Nadien heeft ook een gel-inspui ting niet geholpen. Woensdag on derga ik in Brugge een kijkopera tie waarbij ze achter mijn knie schijf gaan kijken. Een kleine in greep, maar hopelijk met grote gevolgen", zo spreekt de gisteren 32 jaar geworden De Jaeger hoop volle woorden. Aan alles is te merken dat de routinier er alles aan doet om te rug te keren. Die mentaliteit strookt niet altijd met de voetbal cultuur die er momenteel heerst. „Ik denk wel eens met weemoed terug aan mijn debuutjaren, toen ik als zeventienjarige samen speelde met winnaars als Esad Osmanovski en Dwight van Hulle. Zulke figuren lopen nu nauwelijks rond op de velden. Ik zie het ook bij Breskens. Wat het resultaat ook is, na de wedstrijd zijn ze al snel met andere dingen bezig. Het is allemaal wat gemak- zuchtiger, dat zie je ook aan de opkomst." Jelle heeft nog even tijd nodig, maar hij neemt de boel nu al op sleeptouw Aan alle nonchalance irriteert trainer Hubert van den Hemel zich volgens De Jaeger mateloos. „Ik vermoed dat Hubert door de matige trainingsopkomst én bele ving, niet gaat bijtekenen. We zijn het seizoen ook gestart met slechts veertien man. Vorig jaar zijn er een paar spelers gestopt doordat ze zijn gaan varen, dat helpt allemaal niet mee." De ex-speler van Terneuzense Boys - hij speelde er zelfs een sei zoen in de eerste klasse - probeert zijn trainer regelmatig bij te staan. „Hubert praat graag over voetbal, dat scheelt. Toch voel ik me nu niet echt onderdeel van het team, al probeer ik die jonge gasten toch regelmatig wat tips mee te geven. Ik ben positief, in februari hoop ik weer tussen die jongens te staan." Aan een af scheid wil de routinier niet den ken. „Ik wil zo lang mogelijk voetballen. Al moet ik natuurlijk wel aan mijn werk denken. En mocht het echt niet meer gaan, dan ambieer ik het wel om trainer te worden." Vooralsnog kan 'Black and white' de voetballende impulsen van De Jaeger zeker gebruiken. Met een twaalfde plaats op de ranglijst is het momenteel geen vetpot op sportpark Baersande. Slechts twee van de tien wedstrij den werden tot nu toe gewonnen. Drie weken terug werd hekken sluiter FC Bergen met 2-1 versla gen, mede door een doelpunt van Jelle de Vreeze (ex-Aardenburg). „Jelle is voorin een welkome ver sterking. Hij heeft zo'n drie jaar niet kunnen voetballen door knieproblemen. Hij heeft nog even tijd nodig, maar hij neemt de boel nu al op sleeptouw. Tim van Hasselt is ook zo iemand. Eind vorig seizoen was het niet zeker of hij zou blijven, maar ik ben blij dat hij in genade is aange nomen." De ijver van het tweetal zal morgen nodig zijn om goed voor de dag te komen in de derby te gen HW'24. De Hulsternaren doen het met een vijfde plaats aanmerkelijk beter. Een speciale wedstrijd? „HVV zegt me eigen lijk helemaal niets. Het moet zo'n twaalf jaar geleden zijn geweest dat ik er tegen heb gespeeld. Wedstrijden tegen Philippine en Terneuzen leven hier meer." „Tijdens de winterstop gaan we in gesprek. Raymond brengt niet wat hij wil brengen. Ik ken hem als een geweldige voetballer. Nu traint hij twee keer per week geweldig en is hij op zondag vermoeid. Daar moe ten we iets op verzinnen." Op Wolff na is de selectie van Goes fit. Ook doelman Brian Meulmeester is weer hersteld. Desondanks merkt Veenstra dat zijn elftal toe is aan de winterstop. „Veel spelers hebben pijntjes." In Breda speelt Goes morgen op kunstgras. Vorig seizoen kroonde Baronie zich met speels gemak tot kampioen van de eerste klasse. In de hoofdklasse worden de punten minder makkelijk verzameld. De Zeeuws getinte promovendus staat dertiende. „Vorig jaar verloor Goes twee keer", weet Veenstra. „Dat al leen al moet ons een boost geven." Vorig jaar verloor Goes twee keer. Dat alleen al moet ons een boost geven Bij Vlissingen zijn ze blij dat het de cember is. November was een re gelrechte dramamaand voor 'zijn' VC Vlissingen. Alle vier de wed strijden in de hoofdklasse gingen verloren. De winnende december- start tegen IFC stemde trainer John Karelse begrijpelijkerwijs tevreden. Morgen ontvangt Vlissingen op eigen veld EHC uit het Limburgse Hoensbroek. Aan de Irislaan ver loor Vlissingen vier van zijn zes wedstrijden. Dat brengt Karelse niet in de war. „In vergelijking met het begin van dit seizoen hebben we de laatste tijd te weinig laten zien. Daar moeten we met zijn allen uit zien te komen. De trainer kan dat niet alleen, de spelers ook niet." De trainer kan weer een beroep doen op Yves Nyemb en Mart de Kroo, die tegen IFC afwezig waren. Quincy Gooding, Regilio Pinas (ge blesseerd) en Menancio Weeda (hele week ziek) zijn afwezig. Het meespelen van Milton Roemeratoe is een vraagteken. Hij was donder dag ziek. In geval van een afgelasting speelt Vlissingen de wedstrijd op kunst gras. zaterdag 9 december 2017 Z.V ZAALVOETBAL VOETBAL A Pim Bruins, foto johan van der heijden VOETBAL De rugbyers van Oemoemenoe kunnnen vandaag (kick-off 15.00 uur) een belangrijke slag slaan in de jacht op een ticket voor de kampioenspoule in de ereklasse. Het zal niet makkelijk worden, want nummer drie 't Gooi komt op bezoek in Middelburg. Oemoemenoe verloor de zes voorgaand ontmoetingen met de tegenstander uit Naarden. De driebanders van 's Lands Welvaren 3 AVH/VSS (derde divisie) als Treva 3 (vierde di visie) verloren kansloos, 's Lands Welvaren 3 met 2-6 van De Distel Biljarts 4/TMG. André Karelse zorgde voor de thuisploeg voor de eer reddende punten. Treva 3 verloor met dezelfde cijfers van De Ossekop 2. Alleen Johan van de Kasteele zorgde voor Zeeuwse winst. Kloetinge is de enige Zeeuwse club in de jaar lijkse top 200 van beste amateur clubs in het vak blad De Voetbal trainer. De rang lijst wordt samen gesteld op basis van het competi tieniveau van de jeugd en het eer ste team. Kloe tinge staat 85ste (vorig jaar 74ste). Met alleen de jeugdteams staat JVOZ 29ste en Kloetinge op 75. Aron van Lare (foto) kan over an derhalve week zijn debuut maken in het Nederlands elftal voor voetbal lers tot 15 jaar. De uit Terneuzen afkomstige doel man van PSV is opgenomen in een 25 spelers tel lende selectie, die op maandag 18 december twee interlands in en tegen Engeland speelt. Van Lare kwam vorig sei zoen al uit voor Oranje onder 14. Weemoed overvalt Juriën Dam Breskens -Johnny de Jaeger Johnny de Jaeger vreest voor het vertrek van trainer Hubert van den Hemel bij Breskens. „Het is allemaal wat gemak- zuchtiger, dat zie je ook aan de opkomst." FOTO PETER NICOLAI Goes kan morgen tegen Baronie hooguit 'een paar minuten' een beroep doen op spelmaker Ray mond Wolff. Alleen om iets te forceren is hij inzetbaar, zegt zijn trainer Rogier Veenstra. Len Wolters en Rudy Boogert Vlissingen - Rogier Veenstra Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 150