'Zeeland loopt als een rode draad door mijn leven' 21 m rugweg laat Van Wezel - die over zijn levensverhaal een boek heeft laten schrijven - de plek zien waar het nieuwe stadion en trainings complex moeten komen. „Het wordt prachtig", zegt hij. Caroline: „In veertig minuten vlieg je naar Southend. Met de 'Dutch Blues', een Facebookpagina en website, wil ik meer Nederlanders kennis laten maken met Southend Uni ted." Meteen een klik Het ambitieuze plan voor het nieuwe stadion past wel bij Frank van Wezel, die als ondernemer al tijd lef en durf heeft getoond. „Toen ik HI-TEC wilde opstarten moest ik nog steeds geld van mijn vader en van de bank lenen. En dan begint het pas", vertelt de ge boren Vlissinger 's avonds in de woonkamer van hun huis. Met zijn eerste vrouw Mary kreeg hij twee dochters en een zoon. Mary overleed plotseling, in 2005, aan een hartaanval. „Op Ny- enrode, waar ik zelf ook heb gestu deerd, gaf ik wel eens gastlessen over ondernemen. Daar kwam ik Caroline tegen. Ze werkte daar." Er was meteen een klik, een maand later zagen ze elkaar weer. Sindsdien vormen ze een inge- lk gedraag me nog als een 24-jarige. Ik denk niet aan mijn leeftijd, ik ga gewoon door speeld koppel, dat de wereld over reist. De volgende ochtend doet Frank van Wezel in zijn ochtendjas de voordeur open. „Op zondag lekker voor het raam de kranten lezen, dat vind ik heerlijk. Ik ga me zo even aankleden, hoor." Een uur later wil hij even naar buiten, een stuk wan delen. „We lopen eerst even langs Caroline, ze tennist hier om de hoek." Hij groet de dames die aan het dubbelen zijn, kijkt even naar de wedstrijd en loopt daarna verder richting de boulevard van Sou- thend-on-Sea. Rechts ligt de ruim twee kilometer lange pier - de lang ste ter wereld. Het is koud en guur, maar Frank van Wezel geniet van de schoon heid van zijn stad. Hij loopt een bevriend Engels echtpaar tegen het lijf, die hem door en door blij ken te kennen. 'Hé Frank, jij bent toch met pensioen?' Voordat Van Wezel kan antwoorden zegt de man lachend: 'Nee hè, dat kun jij niet. Het is een lifestyle voor je'. Even later legt Frank van Wezel uit waardoor dat komt. „Ik gedraag me nog als een 24-jarige. Dan zie ik mannen lopen en denk: die zijn oud. Terwijl ze misschien wel jon- lk ben trots op mijn afkomst. Overal ter wereld staan Zeeuwen goed bekend ger zijn dan ik. Na de verkoop van HI-TEC ben ik een maand met pensioen gegaan. Het was niks voor mij. Ik denk niet aan mijn leeftijd, ik ga gewoon door. Dat is het beste dat je kunt doen." Altijd maar doorgaan, het hoort ook bij zijn grote idool: Dirk Kuyt. „Hij toonde als speler altijd inzet en betrokkenheid", legt Van We zel uit. „Hij heeft nooit een rode kaart gehad, is de hele wereld over gereisd en heeft zijn gezin bij el kaar weten te houden. Met tien Dirk Kuyts in je bedrijf word je succesvol. Dat zijn de mensen die orders binnenhalen en geld willen verdienen. Niet zeuren, hard wer ken." Toen Frank van Wezel on langs werd uitgenodigd voor de Charity Night van de Dirk Kuyt Foundation twijfelde hij dan ook geen moment. „Voor een paar dui zend euro kon ik met Dirk en de kampioensschaal op de foto. Zeg nou zelf: zo'n kans kon ik toch niet laten liggen?" Frank van Wezel mag dan al ruim veertig jaar - vooral - in het buiten land wonen; zijn roots zijn nooit ver weg. „Ik heb tot mijn zeventiende in Zeeland ge woond, daarna ben ik naar Ny- enrode gegaan om te studeren. Maar wij komen nog steeds uit Zeeland. De vader van Caro line komt uit Tholen, zij heeft ook altijd liefde voor Zeeland gevoeld. Mijn kinderen zijn in Kenia en Engeland geboren. Maar als je nu mijn dochter Francoise, die in Frankrijk woont, zou bellen en je vraagt waar de beste friet ter wereld wordt gebakken dan zegt ze: bij de Bostent van Jos Jobse in Oostkapelle!" Caroline: „Zee land is schoon en puur. Mis schien kopen we er ooit nog een huis hè Frank?" Haar echtgenoot glimlacht en zegt dan: „Ik heb tien jaar in Afrika gewoond en nu 42 jaar hier in Southend. Maar Zee land loopt als een rode draad door mijn leven. Ik ben trots op mijn afkomst. Overal ter wereld staan Zeeuwen goed bekend. Ik ben een Zeeuw be tekent over het algemeen dat je een goed en betrouwbaar mens bent." Familie is heel belangrijk voor Frank en Caroline van Wezel. „Zijn kinderen hebben echt zijn genen", zegt Caro line. „Ze zijn alle drie onderne mend en succesvol. Het is iets om trots op te zijn." Quote 500 Dat is Frank van Wezel ook op wat hij de afgelopen decennia heeft gerealiseerd. „Het onder nemen zat altijd al in me. In Ke nia heb ik in m'n eentje gepio nierd voor een Nederlands kunstmestbedrijf en daar een fabriek gebouwd. In Engeland is het me ook gelukt", zegt de nummer 259 van de laatste Quote 500. Zijn personeel is al tijd belangrijk voor hem ge weest. „Je moet je personeel waarderen en aandacht geven. Dat is de basis voor succes." Trouw is belangrijk in zijn ka rakter, de relaties die hij heeft met mensen zijn altijd persoon lijk en warm. Van Wezel is zelfbijvoor beeld als sponsor al jaren trouw aan zaterdag-tweede klasser Oostkapelle. „Het sponsorcontract met Oostka pelle loopt al achttien jaar. Daar ben ik eigenlijk wel trots op. Ik probeer ieder seizoen één of twee thuiswedstrijden mee te pikken." zaterdag 9 december 2017 SOUTHEND LtV" Frank van Wezel met de kam- pioensschaal van Feyenoord, tij dens de Charity Night van de Dirk Kuyt Foundation. Links van hem Kuyt en Van Wezels echt genote Caroline, rechts Feyen- oorder Jens Toornstra. -Frank van Wezel -Frank van Wezel Met kleinzoon William en zoon Ed op de tribune bij hun club Southend United. Barry van der Hooft Southend-on-Sea

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 149