Grenzeloze bunkerservice Zorgboerderij Binnenste Buiten opent vestiging in Hoek 7 Wat ooit begon met letterlijk twee kinderen aan de keukentafel van Jan Kees van Gaaien is uitgegroeid tot een keten van zorgboerderijen. School is onbereikbaar met de auto Zangensemble Polyfoon in 'Sint Anna' zv Hij werkt nog steeds als godsdienstdocent bij het Zeldenrust Steelantcollege maar voegt er bijna excuserend aan toe: „Nog wel, voor vijf uurtjes per week." Binnenste Buiten, de zorgboerderij van Van Gaaien (54) neemt de rest van zijn tijd in be slag. „Als je het optelt" - hij komt op een kleine zeventig cliënten, dochter Willemien van Hoof (23) schat een dikke zestig - „dan lijkt het al best heel wat. En dat willen we ook. We willen groeien, maar niet te groot worden." Hoe de toe komst ook gaat, Jan Kees van Gaa ien wil nooit meemaken dat hij de kinderen en jongeren niet bij naam en toenaam kent. Vandaar ook de keus om een tweede locatie te openen. Terhole alleen zou te groot worden. Van Gaaien vond aan de Altena- straat, net buiten Hoek, de ideale stek. Hij gaat er zelf ook wonen. Op de achtergrond loeien de Lichte gevallen die we vroeger hadden, zijn er na jarenlang kaasschaaf niet meer A koeien al. Feitelijk is Binnenste Buiten Hoek met veertien cliënten al wekenlang in bedrijf, maar er is nog werk genoeg voor alles echt klaar is. Met de officiële openings handeling, het planten van een notenboom werd gisteren symbo lisch een begin gemaakt met het herstellen van het oude erf met fruitbomen en houtwallen. Op de locaties van Binnenste Buiten in Terhole en in Hoek wordt zorg verleend aan kinderen en jongeren met een zorgvraag in de vorm van dagbesteding en on derwijs. „Het is niet de goedkoop ste vorm van zorg", erkent Van Gaaien. „Je hebt toch een boerderij nodig en alles wat daarbij komt kijken. Maar wij voorkomen wél dat kinderen een zwaardere vorm van zorg nodig hebben en daar voor naar de overkant moeten. Dan is het voor de gemeente ineens weer wel aantrekkelijk. Ook natuurlijk voor de ouders omdat kinderen langer thuis kun nen blijven wonen." „De kinderen die wij nu hebben zijn voor 99 procent ook echt ge vallen die zorg nodig hebben. Lichte gevallen die we vroeger hadden, zijn er na jarenlang kaas schaven niet meer. We willen het schot dat tussen onderwijs en zorginstanties zit opvullen. We streven naar een zo groot moge lijke zelfstandigheid waarbij we in ieder geval de kinderen aan het behalen van certificaten laten wer ken." Op de nieuwe vestiging in Hoek ligt meer dan in Terhole de nadruk op onderwijs. De locatie in Ter hole is behalve een zorgboerderij ook een speel- en beleefboerderij en ziet veel bezoekers. In Hoek is dat niet de insteek, de rustige om geving is geschikter voor educatie. Bureaucratisch „Terugkijkend... Ik zou er veel lan ger over na moeten denken, maar Wij voorkomen wél dat kinderen een zwaardere vorm van zorg nodig hebben ik zou het nog steeds doen. Vooral de hoeveelheid werk die in bu reaucratische zaken zit is veel gro ter dan ik had gedacht. Maar weet je wat het mooiste is? Als je die gasten complimentjes kunt geven. Daar genieten ze zó van. En dat is voor ons weer genieten." CLINGE Basisschool Sint Ber- nardus in Clinge is volgende week niet bereikbaar met de auto. Maandag wordt immers begonnen met het bestraten van de kruising Koningin Juliana- straat-Beatrixstraat. Ook het parkeerterrein vlakbij de school moet er aan geloven. De dokters praktijk is eveneens niet te be reiken met de auto. De werken duren tot en met vrijdag. Aan de Koningin Julianastraat, Beatrix- straat en Prins Bernhardstraat wordt al sinds juni gewerkt. De grootste klussen zijn inmiddels geklaard. Het project is waar schijnlijk in januari afgerond. REINPLUS FIWADO Bunker Kijk voor meer informatie op reinplusfiwado.com (Grenzenloser bunkerservice) FIWADO Vlaamse zangensemble Poly foon geeft morgen een concert in Sint Anna ter Muiden, op uit nodiging van de plaatselijke Kunstkring. Polyfoon is een pro jectgroep, met steeds wisse lende bezetting. In het eerste deel van het optreden staat com ponist Monteverdi centraal, en na de pauze staat werk van mo dernere componisten op het programma. Het concert vindt plaats in de thuisbasis van de Kunstkring: de voormalige her vormde kerk in het dorp. Aan vang is 15.00 uur, toegang kost 15 euro. zaterdag 9 december 2017 Genieten van de complimentjes Guido van der Heijden Hoek - Jan Kees van Gaaien ;\:v A-' I mm frfr-t- ?v. *r ï- Samen met cliënten Marieke en Martijn en onder het toeziend oog van initiatiefnemer Jan Kees van Gaaien (uiterst links), plant gedepu teerde Jo-Annes de Bat (links vooraan) een notenboom op het erf. foto peter nicolai -Jan Kees van Gaaien REINPLUS FIWADO Bunker KANTOOR NEDERLAND T +31 (0)88 1007 800 VERTRIEB DEUTSCHLAND T +49(0)621 178 90 40 REINPLUS VANWOERDEN BUNKER SINT ANNA TER MUIDEN Het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 147