Dorpsraad pleit voor behoud van bibliobus Goes ligt op koers met bezuinigingen Fracties bepleiten meer symboliek in raadszalen Parkeerproblemen Versvliet aangepakt 7 TSLROE optiek Snelle aanpak wateroverlast Kamperland KORTING Volgens het orgaan is de bus met name voor ouderen een belangrijke voorziening. In een brief aan het college wijst de dorpsraad op het feit dat in de bus meer kan worden gedaan dan enkel het lenen van boeken. Mensen kunnen ook geld opnemen, hun ov-chipkaart opla den en postzaken afhandelen. „Bo vendien is het een ontmoetings plek." Volgens de dorpsraad heeft de gemeente enkele jaren geleden nog gezegd dat de biblioservicebus zou blijven. In het dorpsplan uit 2012 staat dat de voorziening juist zou moeten worden uitgebouwd als informatie- en adviespunt. De gemeente liet onlangs weten dat de bibliobus in de toekomst waarschijnlijk niet meer zal rijden in 's-Heer Hendrikskinderen en Wilhelminadorp. Dat lag in de lijn der verwachting, want in de andere dorpen van de gemeente Goes komt hij al langer niet meer. Wet houder Loes Meeuwisse wil met de inwoners van de dorpen overleg gen over het afbouwen van de voorziening. Goes ligt op koers als het gaat om de bezuinigingen. Dat zegt wethouder Loes Meeuwisse. Alleen van de voorgenomen besparing op het ge meentearchief is nog onduidelijk hoe deze wordt ingevuld. Ruim een jaar geleden ging de gemeenteraad akkoord met een pakket aan maatregelen om de fi nanciën op orde te krijgen. Tot en met 2020 wordt jaarlijks gemiddeld zo'n 4 miljoen euro bezuinigd. Uit een overzicht blijkt dat veruit de meeste maatregelen zijn doorge voerd of in gang zijn gezet. De medewerkers van het ge meentearchief verkeren nog wel in onzekerheid. Voor 2019 en 2020 staat steeds een bezuiniging van 155.000 euro in de boeken. Die moet worden behaald door zaken anders te organiseren. In het keuzeboek dat vorig jaar werd gemaakt, werden als voor beelden genoemd het stoppen met aankopen van nieuwe boeken en het organiseren van exposities. Het restaureren van archiefstukken zou versoberd kunnen worden, al kan dat leiden tot hogere kosten in de toekomst. Het uitbesteden van het archief lijkt in elk geval geen optie. Een schilderij of misschien iets an ders. Dat maakt de SGP/CU fractie in Borsele niet uit. Maar het moet in de raadsboerderij beter zichtbaar zijn dat dit de plek is waar de volks vertegenwoordigers hun werk doen. Ook in Noord-Beveland is behoefte aan meer symboliek. „We hebben de mooiste raads zaal van Zeeland", zegt Gerard Ver kuil (SGP/CU). „Toch mist onze fractie wat." Aan de ene kant wordt een goed staatsieportret van het ko ninklijk paar gemist. In plaats daar van wordt tijdens de raadsvergade ring de staatsiefoto geprojecteerd op vier televisieschermen. Dat vindt de fractie erg magertjes en zou best anders kunnen. „Maar daar gaat het niet alleen om" zegt Verkuil. Het gaat hem ook om de Borselse identiteit. „We zitten daar als Nederlanders, Zeeuwen en Bor- selenaren. Die drie elementen wil len we ook laten zien, in welke vorm dan ook." Het college is ge vraagd met een voorstel te komen. Op Noord-Beveland stelt Mark Faasse van de fractie BEN voor drie vlaggen te plaatsen. Niet alleen de Nederlandse vlag, maar ook de vlag van Zeeland en de vlag van de ge meente Noord-Beveland. Het col lege komt naar aanleiding van dit verzoek met een voorstel. Sinds het dorpshuis in handen is van de dorpsgemeenschap en grondig is verbouwd, is het een stuk drukker geworden. Omdat het huidige parkeerterrein te klein is, worden regelmatig auto's in de omliggende straten neerge zet. „Dat is niet alleen lastig, ook voor het bouwverkeer dat er langs moet, maar daardoor worden ook regelmatig stoepen stuk gereden", zegt Van 't Westeinde. Wethouder Kees Weststrate kent het probleem. „We zijn aan het kijken welke oplossingen mo gelijk zijn", zegt hij. „Er is wel ruimte maar we moeten nog be kijken wat we het gaan doen. Wil len we gaan bestraten of doen we iets met doorgroeistenen? Dat is nog in studie." Daardoor worden ook regelmatig stoepen stuk gereden Volgens Weststrate hoeft dat al lemaal niet zo lang te duren voor er een oplossing komt, maar hij wil zich nog niet vastpinnen op een tijd. „Dat kan ik nu niet zeg gen." KAMPERLAND De gemeente Noord-Beveland pakt de water overlast op het parkeerterrein bij de jachthaven van Kamperland versneld aan. Dat heeft wethou der Adrie van der Maas toege zegd. Dirk Hage (WD) had hier vragen over gesteld. „Ik moest door omstandigheden een paar keer bij restaurant Rubens zijn en ik moest bijna lieslaarzen meenemen om er te komen", al dus Hage. „Ik vind dat wij ons als gemeente een beetje moeten schamen. Kunnen we nu niet op korte termijn iets aan de water overlast op het terrein doen?" „We kunnen lapwerk doen, maar we kunnen ook kiezen voor totale vernieuwing en dat heeft mijn voorkeur", zei Van der Maas. Hij heeft toegezegd de raad te informeren over wat het gaat kosten en wanneer het ter rein wordt aangepakt. zaterdag 9 december 2017 De dorpsraad van 's-Heer Hen drikskinderen doet een beroep op de gemeente Goes om de bi bliobus ook in de toekomst naar het dorp te laten komen. Rob Paardekam 's-Heer Hendrikskinderen Rob Paardekam Goes Melita Lanting Heinkenszand WALSTRAAT 81 VLISSINGEN WWW.TILROE.NL EEN GOEDE BRIL TEGEN EEN BETAALBARE PRIJS GEEN INGEWIKKELDE CONSTRUCTIES De parkeerruimte bij dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abtskerke is te klein. Dat constateert Peter van 't Westeinde van de CDA-fractie in Borsele. „Zeker als er wat grotere activiteiten zijn is er onvoldoende plek", zegt hij. Hij heeft hierover vra gen gesteld aan wethouder Kees Weststrate. Melita Lanting 's-Heer Abtskerke - Peter van 't Westeinde, CDA GOES Allerlei vrolijke figuren, zoals deze ganzenhoedsters, zorgden gisteravond voor een gezel lige sfeer op de kerstmarkt in de binnenstad van Goes. Op onder meer het plein bij de kerken, de Keizersdijk en de Kreukelmarkt stonden tientallen kramen en foodtrucks. Muziekgezelschappen en koren zorgden voor een muzikale noot. Er was ook straattoneel. De volgens de organisatie grootste kerstmarkt van Zeeland trok veel publiek. Ook vandaag tussen 11.00 en 17.00 uur kan het evenement nog worden bezocht, foto marcelledavidse op de complete bril

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 140