Jeugdsoos Downtown in Axel maakt begin 2018 doorstart II Honkers en Beet City geven samen jubileumfeest 7 Iconisch zijn ze inmiddels, toch zeker in Sas van Gent en omgeving. De Honkers Brassband en de Beet City Band vieren dit jaar beide een jubileum. Reden voor een feestje, morgen in café Reseda. Van Ginneken hoog op lijst CDA Terneuzen Bekende namen bij NGB Sluis zv Zestig jaar jazz in Sas van Gent' is het thema van het jazzconcert van de Honkers Brassband en de Beet City Band, morgen in café Reseda. Daarmee kleurt de organi satie wel wat buiten de lijntjes, want die zestig is een optelsom van het aantal verjaardagskaarsjes van de twee groepen samen. De Honkers bestaan een kwart eeuw, Beet City Jazz is nog tien jaar ouder. Maarten Hemelsoet is sinds zes tien jaar betrokken bij de Honkers. „We bestaan uit negen muzika- nen. Zelfben ik één van de trom pettisten. Daarnaast hebben we nog saxofoons, trombones en slag instrumenten." De Honkers vor men een hecht team. „Na mij is er nog maar één lid bij gekomen. En dat was dan ook nog de zoon van een bestaand lid..." De Honkers spelen de brassmu- ziek die in New Orleans ontstond. „In de Verenigde Staten is dat ei genlijk begrafenismuziek, maar dan wel heel vrolijke. Jazz met uit spattingen naar onder meer latin en funk." Beet City speelt vooral dixieland-achtige jazz. Dat maakt TERNEUZEN Jos van Ginneken is door het CDA Terneuzen beloond voor zijn activistische manier van werken als raadslid. Hij staat vierde op de kandidatenlijst voor de raads verkiezingen van maart. In 2014 stond hij nog tiende. Van Ginneken (21) wist toen met voor keurstemmen als jongste raadslid van Nederland verkozen te worden. Wethouder Jack Begijn is lijst trekker, gevolgd door Ronald Lip pens uit Biervliet en Jurgen Vervaet uit Axel. Nieuwkomer op vijf is Veerle de Regt uit Zaamslag. Raads leden Anja Dijkhuis en Michel Barbé die niet wil terugkeren, staan op acht en 21. De maat was halverwege dit jaar vol voor het bestuur van Downtown. Vanwege 'herhaalde lijke agressie tegen onze vrijwilli gers' viel - met pijn in het hart - het besluit de jeugdsoos voorlopig te sluiten. Sindsdien is het vrij stil geble ven rond jeugdsoos Downtown, maar dat is slechts schijn, laat voorzitter Tonnie Herrebout we ten. „We zijn volop aan de slag ge gaan om Downtown opnieuw op de rails te krijgen, want een jeugd soos blijft een belangrijke voorzie ning voor Axel." Hekwerk Onder meer met de gemeente Ter- neuzen is overleg gevoerd. Volgens Herrebout is dat goed verlopen. Een eerder verwijderd hekwerk zal worden teruggeplaatst bij het Gregoriuscentrum aan de Wal- straat waar de jeugdsoos een lokaal heeft. Dat moet het gemakkelijker maken om jongeren van buitenaf die met name voor 'gedoe' zorg den, buiten te houden. Alles is erop gericht begin februari Downtown te heropenen. „We gaan ons lokaal nog herinrichten, een warmere uitstraling geven", vertelt Herriebout. „We hopen dan over pakweg twee maanden klaar te zijn voor een doorstart." Axel krijgt dus weer een jeugd soos die, als het even kan, elke vrij dagavond open zal zijn. „We zijn nog wel op zoek naar meer vrijwil ligers", wil Herrebout nog wel even kwijt. „We zijn nu met zeve nen. Dat lijkt genoeg, maar is wat krapjes, want niet iedereen is elke soosavond beschikbaar." OOSTBURG Nieuw Gemeentebe lang in Sluis kiest voor vertrouwde gezichten aan de top van de lijst voor de gemeenteraadsverkiezin gen in maart. De top vier wordt be zet door drie zittende raadsleden en een wethouder. Dat huidig wethouder Chris van de Vijver uit Sint Anna ter Muiden opnieuw lijsttrekker zou worden, werd eerder al bekend. Achter haar staan de zittende raadsleden Mare Rijk (Schoondijke), Frank Gijsel (Sluis) en Marianne Poissonnier (Waterlandkerkje). Hoogste nieuwkomer is Ranco Bogaard uit Oostburg, hij staat op plek vijf. Nieuw Gemeentebelang bezet nu drie zetels in de gemeenteraad en is na het CDA de grootste in Sluis. tivals, zoals die in Breda. Eén van de mooiste optredens vond ik een optreden in Eindhoven, een aantal jaar geleden. Dat viel samen met een thuiswedstrijd van PSV. Sa men met de PSV-supporters heb ben we toen nog 'Hand in Hand Kameraden' gespeeld. Ja, ik weet uiteraard dat dit een Feyenoord- lied is, maar het feest was er niet minder om." De Honkers speelden ook al in het buitenland, maar nog niet in New Orleans. „Dat blijft natuurlijk de ultieme droom." Komende zo mer wacht een volgend hoogte punt. „We zijn bezig met het schrijven van een theatershow. Op 2 juli gaan we optreden in het Le- deltheater in Oostburg. We zullen de gasten in verhaal en muziek meenemen door vijfentwintig jaar Honkers." Maar eerst wacht het optreden van zaterdag. „Geen idee of het druk wordt, maar ik verwacht in elk geval veel Sassenaren", kijkt Hemelsoet vooruit. Twee muzi kanten krijgen het érg druk. „Die spelen in beide gezelschappen." Optreden in New Orleans blijft natuurlijk de ultieme droom dat de groepen morgen niet samen spelen. „Ons moder nere genre verschilt te veel van het klassieke repertoire van Beet City", verklaart Hemelsoet. De Honkers spelen soms in de regio, maar ook buiten Zeeuws-Vlaanderen. „Per jaar doen we een optreden of tien. Leuk zijn de jazzfes- vrijdag 8 december 2017 Begrafenismuziek, maar dan vrolijk Bas Dingenouts Sas van Gent Axel moet het al sinds juli zon der jeugdsoos Downtown stel len, maar in die situatie komt binnen een paar maanden ver andering. Harmen van der Werf Axel Zestig jaar jazz Sas van Gent, morgenavond in café Reseda vanaf 20.00 uur. Toegang is gra tis. De Honkers treden graag op tijdens jazzfestivals, zoals hier in 2013 tijdens Jazz by the Sea in Domburg, foto ruben oreel -Maarten Hemelsoet, Honkers Brassband tredens in 1983\ roTo^/DE^""0 be9m'tUdenS Van de eerste op-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79