Hoop identificatie slachtoffers van Ramp '53 leeft nog steeds 3 Prijsvraag over slimmer Wiestonden er eerder op Concert at Sea? een heel leuk festival waar ze voor veel mensen kunnen spe len, een goede gage kunnen krijgen en waar volop reuring omheen is." „Ja, dat is eigenlijk hetzelfde verhaal. Zij stond ook al een tijdje hoog op ons lijstje. Nu viel het kwartje de goede kant op." „Dat laat zich lastig vergelijken. Lenny Kravitz is ook een grote naam. Wie er groter is, boeit mij niet zo. Sting is in elk geval ty pisch een voorbeeld van een ar tiest van wie je zeker weet dat onze doelgroep het leuk vindt en die we zelf ook heel erg leuk vin den. Dat is bij Alanis en Lenny net zo." „Ik durf het niet te zeggen. Alles wijst erop dat we redelijk snel uitverkocht zullen zijn. Dat geeft een beetje dubbel gevoel. De keerzijde is dat niet iedereen erbij kan zijn. Qua ruimte zou den we misschien wel 50.000 mensen per dag kunnen toela ten, maar dat is niet wat we wil len. Dat gaat ten koste van de sfeer en de beleving. We willen een relaxt festival blijven." „Héél lang. Over wie erop staan doe ik geen uitspraken. Maar het is niet zo dat we nu alleen nog maar gaan inzetten op in ternationale headliners. Dat is ook niet waar Concert at Sea om draait. Maar als je ze op je feestje kunt krijgen, dan zeg je natuur lijk geen nee." 2017: Tom Vier jaar geleden begon het Lande lijk Bureau Vermiste Personen (LBVP) met het project om de on bekende slachtoffers van de Wa tersnoodramp van 1953 alsnog te identificeren. Meer dan tachtig mensen gaven hun DNA af in de hoop familieleden terug te vinden. Onlangs hebben zich weer drie mensen gemeld die mee wilden doen. Alle profielen van nabestaanden zijn vergeleken met de 29 DNA- profielen van de slachtoffers die in 2013 zijn verzameld. Dat leverde tot nu toe twee namen op. Maatje Ver- helst uit Nieuwerkerk en Maria Magdalena de Koster uit Kruinin- gen. Van één nabestaande is de fa milieband met een onbekend slachtoffer vastgesteld, al is niet meer te achterhalen wie het is om dat binnen de familie twee zussen vermist zijn. Ook is verwantschap tussen twee onbekende doden vastgesteld. Om tot een 'match' te komen is het belangrijk dat naaste familiele den DNA afstaan. Broers, zussen, kinderen: hoe dichterbij, hoe beter. Dat geeft de meeste kans op succes. Het afstaan van DNA is simpel en pijnloos. Een agent neemt met een wattenstaafje wat wangslijm af en dat wordt opgestuurd naar het LBVP. Aanmelden kan via tele foonnummer 0900-8844. Documentaire In februari volgen jaar is het 65 jaar geleden dat de Watersnoodramp zich voltrok. In opdracht van Om roep Max wordt door productiebe- drijfStepping Stone een documen taire gemaakt over de Ramp en het DNA-onderzoek. De wedstrijd is georganiseerd door de coöperatie NederLand- BovenWater (NLBW), met Rijkswaterstaat, de provincies Zeeland, Overijssel en Noord- Brabant, het Rijksvastgoedbedrijf en de gemeente Zwolle. Er zijn drie prijzen van elk 25.000 euro: voor een idee dat past in een stedelijk gebied (meer bepaald Zwolle), voor een lande lijk gebied (het gebied rond de A16 in Brabant) en voor een ge bied met veel water (Zeeland). Op 23 januari is in Middelburg een informatiebijeenkomst over deze prijsvraag. Ideeën kunnen tot 2 april volgend jaar worden in gezonden. Voor de initiatiefne mer staat de volgende vraag cen traal: 'Hoe kunnen we hetzelfde gebied slimmer gebruiken, zodat we niet alleen schone energie op wekken maar ook bestaande ruimtelijke kwaliteiten beter be nutten en ons landschap mooier maken?' vrijdag 8 december 2017 aasde al jaren op Sting Alanis Morissette Wat voor Sting geldt, geldt ook voor Alanis Morissette? Beschouw je Sting als jullie grootste naam tot nu toe? Op 21 december begint de kaart verkoop. Vorig jaar was het festival in een uur uitverkocht. Wat moet dat, met deze namen, dit jaar worden? Twee namen kunnen jullie op je verlanglijstje afvinken. Hoe lang is dat lijstje nog? Al bij de eerste editie, in 2006, had Concert at Sea een overzeese artiest op het programma staan: de Cubaan Eliades Ochoa, van de Buena Vista Social Club. Daarna waren er - afgezien van Belgi sche toppers zoals Novastar (2006), Milow (2008 en 2010) en K's Choice (2010) - vrijwel elk jaar grote en min der grote internationale acts. De belangrijkste: 2007: Tom Chaplin (Keane) 2008: Counting Crows 2009: Maria Mena, Ed Ko- walczyk (Live) 2012: The Baseballs 2013: James Morrison, Will and the People 2014: Bastille, Passenger 2015: Lenny Kravitz, Coun ting Crows 2016: Faithless, Skunk Anansie Odell, UB40, Gavin James, La Pegatina FOTO LEX DE MEESTER Het kan nog steeds. Onbekende slachtoffers van de Waters noodramp kunnen hun naam te rugkrijgen. Daarvoor is het wel nodig dat naaste familieleden van vermisten alsnog besluiten hun DNA afstaan. Melita Lanting Ouwerkerk Hoe kunnen de Zeeuwse zoute wateren een rol spelen bij het winnen van duurzame ener gie? Wie een goed plan heeft, kan meedoen aan de prijs vraag Energielandschap van de toekomst. Theo Giele Middelburg Meer informatie is te vinden op de website nederlandboven- water.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77