KIEK HOOG Zeker Sinterklaas niet 10 ZE Monnikenwerk Nota bene op 5 december, de dag dat kinderen ver wend worden, geeft de Kinderombudsman, Margrite Kalverboer, aan dat het arme kinderen niet voldoende helpt als zij een fiets of laptop krij gen. Het idee is dat zij door zo'n ca deau letterlijk en figuurlijk met leeftijdsgenootjes mee kunnen komen. Niets blijkt minder waar: 'Het huidige armoedebeleid sluit niet voldoende aan op de behoef ten van de 378.000 kinderen die in Nederland in armoede leven. Het creëren van een stabiele thuissitu atie moet meer aandacht krijgen, stelt Kinderombudsman', zo staat er in de krant. Ook in Zeeland kent iedere ge meente wel een 'granieten be stand' van mensen die drie jaar of langer in de bijstand zitten. De term wordt gebruikt omdat er in deze groep weinig beweging zit - een blok graniet krijg je ook niet zomaar van zijn plek. Het idee van de 'participatiewet' is dat mensen teruggeleid worden naar betaald werk en als dat niet lukt vrijwilligerswerk verrichten als tegenprestatie voor de uitke ring. Maar dat werkt niet.In Ter- neuzen stelde wethouder Sociale Zaken, Cees Liefting, eerder dit jaar een experiment voor met een basisinkomen voor een aantal mensen uit het 'granieten be stand'. Met het basisinkomen zijn eer der elders experimenten uitge- voerd en het is een bewezen effec tieve methode om mensen in be weging en uit armoede te laten ko men. Het geeft mensen nu net de rust, de meer stabiele thuissituatie die nodig is om kinderen echt te helpen, zoals de Kinderombuds man bepleit. Ik zuig het niet uit mijn duim, de positieve ervaringen staan ge boekstaafd in 'Gratis geld voor ie dereen' van Rutger Bregman. Te genover een basisinkomen staan geen verplichtingen, 'de enige voorwaarde is dat je hart klopt', lees ik in een brochure van het Zeeuws Sociaal Ethisch Beraad. Kweekt een basisinkomen dan geen leger van profiteurs? U moet dat zelf maar eens gaan beluisteren. Het Zeeuws Sociaal Ethisch Beraad organiseert ko mende zaterdag, 9 december, een informatieve middag over het ba sisinkomen bij DAK De Herberg in Vlissingen. Daar zal ds. Wout Alserda in ge sprek gaan met de wethouder uit Terneuzen. Het Zeeuws Sociaal Ethisch Beraad, dat onder de vlag van de Raad van Kerken in Zee land werkt, is een oecumenisch en open beraad dat een aanjager wil zijn van gesprek en ontmoetingen rond ontwikkelingen op het vlak van arbeid en ethiek. Werkvloer Daarmee is het een voortzetting van het arbeidspastoraat zoals dat vroeger werd verzorgd. Anders dan eerder zijn er geen pastores meer te vinden op de werkvloer, in de fa briek, maar kerken worden nog steeds opgeroepen om oog te hou den voor mensen die op het gebied van arbeid en inkomen in de knoop raken. Zo was er een leesgroep en een symposium over de zekerheid van onzekerheden in relatie tot werk. En morgen is er dus een 'in spiratie-interview' om 14.30 uur in de Herberg aan het Bellamypark 151 te Vlissingen. Wie wil kan er voor niks naar toe. vrijdag 8 december 2017 Bt foto Camile Schelstraete Terneuzen aan je voeten. Vanaf de negende verdieping, de burgerzaal van het stadhuis. Hoe hoog is dat! Vindt u ook niet? José Baars José Baars schrijft wekelijks over religie en kerken in Zeeland. Kijk voor haar blog op pzc.nl/monnikenwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71