NYNKE DE JONG Brussel bijt door: 3 landen voor Hof om vluchtelingenstop ^51" MINUTES nüMETE^€25K0RT|NG; corendon.nl 6 =mbs& Column Ik heb, denk ik, alle afleverin gen gezien. Die ene waarbij er een bank in het trapgat vast komt te zitten. Die ene waarbij er eentje een aap meeneemt naar het kerstdiner. De zes waren een vast onderdeel van mijn middel bareschooltijd. Ja, leer mij de serie Friends kennen. Die zit voor altijd in mijn geheugen. Ik weet niet eens of ik het anno 2017 nog een goede se rie zou vinden. Destijds wel, maar destijds was ik 15. Mijn smaak is wel een beetje veran derd sindsdien. Ik draag inmiddels ook geen tuinbroe ken meer. Maar ik kan erachter komen of het de tand des tijds doorstaat, want vanaf 1 januari 2018 staat Friends op Netflix. En het en thousiasme omtrent dit nieuws heeft me toch een beetje verrast. Dat een deel van Nederland de nachtjes heeft af geteld tot een nieuw seizoen van The Crown, of vol overgave het nieuws over de voortzetting van House of Cards volgt, dat snap ik nog. Dat zijn nieuwe series. Friends is oud en al zo vaak her haald. Had je het willen zien, dan heb je daar de afgelopen twaalf jaar lang en breed de mogelijkheid toe gekregen. Marktplaats staat vol met aangeboden dvd-boxen van de serie en anders liggen ze vast wel bij je plaatse lijke drogist in de aanbiedingsbak. En toch steeg er gejuich op, afgelopen week, toen het nieuws over de serie zich ver spreidde. Blijkbaar hebben we toch een soort gedeelde kijkerva ring nodig. Ook al vinden we die misschien niet meer op de line aire televisie, klapstukken als Boer zoekt Vrouw en Heel Holland Bakt daargelaten. We vinden el kaar op Netflix, waar we in ons eigen tempo bingewatchen, maar uiteindelijk willen we bij de kof- fieautomaat of op online fora toch even de afleveringen be spreken. Online series kijken is geen individuele bezigheid, het is soms net zo'n gezelligheids- kliek als bijvoorbeeld de Songfes tival-kijkers. Ik ga 2 januari eens kijken of Friends de tand des tijds heeft doorstaan. En mocht ik er zelf niet aan toekomen, dan hoefik alleen maar nonchalant naast een koffieautomaat te gaan staan. Word ik vanzelf bijgepraat. We willen toch even bij de koffieautomaat de aflevering bespreken Solo-optredens, zoals van dit drietal, ondergraven de effectivi teit van het Europese migratiebe leid en zijn a-solidair, aldus vice- Commissievoorzitter Frans Tim mermans gisteren. Vooral Grie kenland en Italië als belangrijkste landen van aankomst lijden daar onder. „Naar de rechter lopen is altijd het laatste wat je doet", al dus Timmermans, maar hun op stelling liet Brussel geen keus. „Ze hadden op z'n minst énige solida riteit kunnen tonen", aldus mi gratiecommissaris Avramopou- los. Wel hoopt Brussel nog steeds op 'een uitweg'. Die is er als de drie hoofdsteden alsnog hun op stelling wijzigen en asielzoekers opnemen. De weigering van de drie lan den slaat op het spreidingsplan dat de 28 lidstaten in het najaar van 2015 overeenkwamen voor aanvankelijk 160.000 asielzoekers uit Griekenland en Italië. Later bleek het om veel kleinere aantal len te gaan. Inmiddels zijn zo'n 30.000 asielzoekers 'herplaatst' en zijn er nog enkele duizenden te gaan. Voor Brussel is het belangrijk dat alle landen meedoen omdat het voor de toekomst een asielbe leid wil dat ook op spreiding is ge baseerd. Leiders van de 28 lidsta ten bespreken die plannen op hun top eind volgende week. Timmermans vindt dat geen en- Solo-optredens ondergraven het EU-migratiebeleid kei land zijn snor kan drukken als de nood aan de man is. „Als een land onder de voet wordt gelopen, dan moet het kunnen rekenen op de solidariteit van elk van de an deren. Dan zeggen: 'Het is mijn probleem niet', is te simpel." Door de asieldeal met Turkije en een afgrendeling van de Mid dellandse Zee zijn de migratie stromen grotendeels opgedroogd. De keerzijde is dat migranten in Griekse en Libische kampen een harde winter dreigen in te gaan. V &e\ó»3 -t/m dece*nl°e,r Aruba Malmok Baach Gold Coast Aruba Aruba - Eagle Beach Aruba - Palm Beach Perle d Or Holiday Inn Resort Aruba v.a. 549 -ööm v.a. €799 v.a. €899 v.a. €899 v.a. €799 v.a. €699 023 75106 06 vrijdag 8 december 2017 GO @Nynke Friends Kortom: je hebt Netflix niet nodig. Europa sleept drie lidstaten voor het Hof omdat zij weige ren asielzoekers op te nemen. Het gaat om Polen, Tsjechië en Hongarije. Frans Boogaard Brussel r S DAGEN V A 9 DAGEN V.A Logies Logies Januari Januari Februari Maart Februari Maart In 2017 volledig gerenoveerde Deluxe kamers Gratis shuttleservice naar strand en Oranjestod Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding Only Adult hotel; min. leeftijd 18 jaar Gratis wifi Beoordeeld met een 8.0 Prachtige witte zandstranden op korte afstand Gratis wifi Ruime en moderne appartementen Privé parkeerplaats 3 zwembaden met 2 kinderbaden Beoordeeld met een 9.5 Luxe hotel direct aan paradijselijk strand Maar liefst 6 a-la-carterestaurants en 3 bars Populaire en levendige omgeving De beste locatie voor de beste prijs Gratis wifi Beoordeeld met een 9.0 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 9 dagen. Reissom exclusief Calamiteiten fonds van €2,50 per boeking. *De administratiekostenkorting geldt per boeking en is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt. Druk- en zetfouten voorbehouden. corendon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6