Nietszeggend of niet? 7 MAISON MARLOUS Even bijzagen Kap eraf Kies het kanaal Van asbak tot zitzak 6. Aap Jaaaren geleden heb ik op mijn weblog eens een vrij lange, ongenuanceerde (ik was zwanger - dat is geen excuus maar wel een verkla ring) uiteenzetting gegeven over de (in mijn ogen) zinloosheid van die 'Home' bordjes die je bij nogal veel mensen in de vensterbank ziet staan. Ik vroeg me af waarom mensen het stenen omhul sel waarin ze een groot deel van de dag verblijven alsnog moesten duiden met een bordje. Naar mijn mening was duiding van je huis als thuis vooral noodzakelijk als je in een levensgrote ananas of iets dergelijks zou wonen en er eventueel verwarring zou kunnen ontstaan of er nu sprake was van woon ruimte of een stuk fruit. Erg Vol Het willen markeren en personaliseren van dat kleine stukje grond dat wij als thuis aanmerken, komt vast voort uit het gegeven dat we in een Erg Vol Land leven, waar jouw stukje ei gen 'ik' direct eindigt bij de schutting van de buren. Feitelijk wil de eigenaar van zo'n bordje er, vermoed ik, alleen maar mee zeggen: deze vierkante meters hier zijn mijn thuis. Een goede, oude tekst blijft de beste manier om je mening uit te dragen Achter deze deur doe ik wat ik wil. Of hier nu wordt gelachen, gehuild, met bor den gesmeten of commen taar geleverd op mijn 'Home' bordje: hier kan ik zijn wie ik wil zijn. Die behoefte om ons te onderscheiden, ons territo rium letterlijk af te bakenen, verklaart niet alleen die niet-aflatende populariteit van die bordjes, maar ook dat losse letters, letterbor- den, posters met spreuken, lichtbakken en zelfs kleding met spreuken ontzettend populair zijn. Cowboylaarzen Want natuurlijk kun je je uiten door een bepaalde stijl na te streven: door een vreemd kapsel te nemen, een gekke stropdas te dra gen of cowboylaarzen onder een net pak, maar de gemak kelijkste manier om je op vattingen uit te dragen is toch gewoon via een goede, oude tekst. Daarom schrijf ik ook zo graag columns. Het is toch de duidelijkste manier om te zeggen wat je vindt. Al dan niet in ongenuanceerde vorm omdat je zwanger schapshormonen met je aan de haal gaan. Dus nee, ik zal niet snel grijpen naar een 'Home' bordje. Kijk nu even naar de foto. Deze recentelijk gekring- loopte letters zijn misschien wel weer érg nietszeggend voor mijn doen, maar na het schofferen van al die lieve eigenaren van al die bordjes in Nederland leek me dat wel even oké. WAT DOEN WE ERMEE? 7. Motor Check of het nieuwe onderdeel past. Zaag het blad met een de- coupeerzaag wat bij als het te krap blijkt te zijn. Met transparante kit zet je het onderdeel met de buitenrand weer vast op het aanrecht. Afvoer van de spoelbak aan draaien en stekker van de kookplaat erin. Haal vervolgens de afvoer van de afzuig kap los. Om de kap van de muur te krijgen is deze aan de binnenkant achter vastgeschroefd. Draai de schroeven een beetje los. Daarna wip je de kap zo van de schroeven af. Meestal zijn ze niet zwaar. Let er bij een afzuigkap op dat je 'm niet aansluit op een mecha nisch ventilatiekanaal, dan blaas je de etens- luchten zo op een an dere verdieping weer naar binnen. Of erger nog: bij je buren. Kies in dat geval voor een af zuigkap met alleen een filter. Bon appetit! €18,95, Fred Marlous wil graag sorry zeggen tegen alle eigena ren van bordjes met 'Home' erop. Losse decoratieve letters zijn inmiddels in alle soor ten en maten te vinden. Je kunt ze plakken, je kunt ze schilderen, je kunt ze uitzagen of gewoon kopen. Je hoeft er niet eens meer voor naar de kringloop! Alle grote winkelketens verkopen ze inmiddels wel. Zo verkoopt HEMA momenteel zelfs zogenaamde mini marquee letters voor in de kerst boom. Losse decoratieve letters zijn een leuk, grafisch de tail in huis. Hang bijvoor beeld de voorletters van alle familiele den aan de muur, verf ze met magneet- verf en ieder een heeft zijn eigen per soonlijke magneet bord. Stal een ver zameling vintage letters uit in de inmiddels bekende vi trinekast of zet ze, als ze erg groot zijn, op de grond voor een atelier-achtig effect. De moge lijkheden zijn ein deloos. De letters hoeven niet hetzelfde te zijn; die ver schillen zor gen voor de juiste non chalance. vrijdag 8 december 2017 €12,95, Invotis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51