Met je schort om 6 INDE ETALAGE O, de decemberblues. Korte dagen, lange files, druipende neuzen, kerststress in aantocht. Kortom: de laatste loodjes. Maak het jezelf niet te moeilijk. Schuif na weer zo'n doffe dag een pizza in de oven. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: de keuken. 'dni 'siooi aains 5. Giraffe 1. Fiets 2. Rocket 3. Meten 4. Rood DE KLUSVROUW Meten is weten Demonteren vrijdag 8 december 2017 0NV10N3 'NOONOT 93 3SM3A3M NO S30RS 9 S3DI1S 8 O €11,35, J-me €17,95, DOIY Design €7,49, Rocket Wij houden je scherp €18,75, Suck UK €16, Normann Copenhagen FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS De keuken is de werkplaats van een kok, maar soms voor mij als klus vrouw ook. Ik voel me af en toe een automonteur als ik in een willekeurige keuken op mijn rug met mijn hoofd in het goot steenkastje lig. In keukens heb ik al zoveel klussen geklaard. Ik plaatste vaatwassers, verving afzuigkappen, kookplaten, kranen en spoelbakken, hing deur tjes recht, liet lades weer soepel lopen, knapte hou ten keukenbladen op, ver richtte allerhande kitwerk- zaamheden, plaatste spot jes. Het leuke aan een spoel bak of kookplaat vervan gen is dat je niet per se heel handig hoeft te zijn, maar vooral slim. Met de juiste ingrediënten ben je vrij snel klaar. Het begint met een goed boodschap penlijstje. Daarop moet precies staan welke afme tingen de spoelbak en kookplaat minimaal en maximaal mogen hebben. Dan online bestelllen. En dan gewoon thuis laten bezorgen en uitpakken in de keuken. Pak de gebruiksaanwijzing erbij, muziekje aan, schenk een glaasje wijn in. Schort om en dan kunnen we aan de slag. Wat gaan we maken? Een nieuwe spoelbak en kookplaat. En als toetje een afzuig kap. Dat wordt smullen. Meet zowel de binnen- als buitenmaat van het te vervangen onder deel. Het onderdeel moet wel passen door de opening in het aan- rechtblad. Het mag er niet doorheen vallen, dus de rand moet erop blijven liggen. Je meet de buitenmaat op het aanrecht. De binnen- maat meet je via de on derkant. In het geval van een spoelbak draai je de af- voerring los, gewoon met je blote handen. Bij een kookplaat trek je de stekker eruit, onderin het kastje. Ook met je blote handen! Snijd de kitrand door met een breekmesje en wip de spoelbak of kookplaat er zo uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50