y\T i 4 HEILIG HUISJE r VJJ nL*l li Martijn (41) en Nathalie (43) Melens en hun kinderen Jasmijn (12), Abel (10) en Maurits (7) verhuizen in oktober 2016 vanuit Australië terug naar Zeeland. Bij aankomst zagen ze pas het huis in Sint Laurens dat ze eerder dat jaar kochten. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis artijn: „De vijfhuizen in ons rijtje zijn door dezelfde architect ge bouwd in 1935. De oude burgemeesterswoning, het gemeen tehuis, het huis ernaast en het huis tegenover ons, en ons huis: de oude pastorie. De eerste drie woningen zijn gemeentemonumenten." Nathalie: „Veel mensen kennen onze woning, omdat het een pastorie was. Velen zijn nieuwsgierig naar hoe het er nu vanbinnen uitziet." Martijn: „We vielen helemaal niet op jaren 30 huizen. Ik ben vroeger opge groeid in zo'n woning en ik vond het We vielen helemaal niet op zulke huizen. Ik vond ze vooral donker vooral heel donker. Dit huis vonden we echter meteen leuk. Het ziet er prachtig uit aan de buitenkant en we hebben een grote tuin." Filmpjes Martijn: „We kochten dit huis toen we nog in Australië woonden. We hebben daar vier jaar gewoond en daarvoor vier jaar in Duitsland. Nu we terug naar Nederland gingen, zochten we een huis op Walcheren, waar mijn vrouw en ik vandaan ko men. We vroegen familieleden om dit huis te gaan bekijken en filmpjes te maken. We kochten het, zonder er te zijn geweest." Nathalie: „Daarna hoorden we van vrienden en kennis sen dat ze ook naar het huis hadden gekeken, maar afgeknapt waren op de hoeveelheid opknapwerk. Wij had den het niet gezien, dus wisten dat niet." Martijn: „Het huis was hokkerig. We wilden meer licht en ruimte, maar wisten niet wat daar de beste oplossing voor was. Als je op zo'n af stand zit en wilt verbouwen, moet je een goede architect hebben. Het werk van Peter Klemann sprak ons aan. Hij had in Hulst ook een huis verbouwd van mensen die in het buitenland zaten, dat gaf de doorslag. Het had leuke ideeën." SINT LAURENS vrijdag 8 december 2017 .RZ y Gekocht en verbouwd Gertie de Boey 44 —Martijn Melens Het huis van de fami lie Melens aan de Boudaenlaan 2 in Sint Laurens werd gebouwd in 1935. De woning was vroe ger een pastorie. De indeling was oor spronkelijk erg hokke rig en donker, aldus de nieuwe bewoners, en werd daaromvolle- dig verbouwd met hulp van interieur architect Peter Kle mann. Zo kwamen er open slaande deuren en extra ramen in de keuken en werd een aangebouwde schuur bijgetrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48