Groene Ster Vlissingen kan in- en uitlopen Gerestein krijgt met nieuwe topper te maken 13 Kevin Meulmeester en Arno Riemens gelden al jaren als sterk- houders van Delta Sport/EMM en Orion. Zondag staan ze voor de vijfde keer tegenover elkaar op hoofdklasse-niveau. Onverbidde lijk zal de strijd binnen de lijnen zijn, buiten de lijnen gaat het er een stuk gemoedelijker aan toe. Vanavond drinken ze samen eerst nog een biertje op de 'Handbal Derbyparty' in Goes. Kevin Meulmeester (Delta Sport/EMM) Deze wedstrijd leeft enorm, dat maakt het extra spannend. Je wilt je eigen publiek toch geven waar ze voor komen: de winst. Alle wedstrijden zijn even belang rijk, maar bij deze wil je toch be wijzen wie de beste ploeg van Zeeland is. We hebben veel snelheid. Ook kunnen wij de posities dubbel be zetten en hebben we scorend ver mogen vanuit elke positie. Orion heeft een paar goede schut ters. Ook hebben ze net wat meer body dan wij. Ik hoop dat we opnieuw kunnen laten zien dat wij de betere ploeg zijn, zoals de stand in de competi tie ook uitwijst. Arno Riemens (Orion) Het is altijd een wedstrijd op zich en de sfeer in de hal is dan heerlijk om in te spelen! Er hangt een extra lading aan die wedstrijd. En het is positief voor het handbal in Zeeland. In de ervaring van het team. En we raken steeds beter op elkaar inge speeld. Ook de nieuwe jongens, die er sinds dit seizoen bij zijn. Het is een jonge en snelle ploeg, vooral in die snelheid ligt hun kracht. Zij staan ook niet voor niets bovenaan. Ik hoop op een wedstrijd die tot het einde spannend blijft en na tuurlijk op winst voor Orion: 26-24. In een goed gevuld Om nium in Goes uiteraard. Tegenstander Lebo staat voor aan vang van het duel op de zesde plek, één plaats lager dan de Vlissingers. Het verschil tussen de ploegen be draagt drie punten. Als Groene Ster de landskampioen van twee sei zoen terug verslaat, wordt het gat dus vergroot naar zes punten. Tegelijkertijd kan de Zeeuwse formatie ook naar boven kijken. Niet alleen wordt het gat met Lebo groter bij een zege, ook kan er bij een overwinning geklommen wor den op de ranglijst. Want terwijl Groene Ster in Amsterdam speelt, treffen nummer vier HVVeerhuys en koploper Hovocubo elkaar een aantal kilometer verderop in Noord-Holland, in Hoorn. Veerhuys heeft slechts één punt voorsprong op de Walcherse ploeg. Als Hovocubo doet wat het aan zijn stand verplicht is, winnen, kunnen de Zeeuwen dus over de formatie uit Hoorn heen wippen naar plek vier. Die plaats geeft aan het einde van de reguliere competitie recht op deelname aan de play-offs om de landstitel. Het kan zelfs nog mooier worden als ook de nummer drie 't Knoop punt, van voormalig Groene Ster trainer Hicham Benhammou, en nummer twee Amicitia niet win nen. Dan wordt de marge van die ploegen op de Vlissingers (drie punten), als zij zelf wel winnen, ook nog eens kleiner. Groene Ster kan het duel met Lebo in ieder geval met vertrouwen tegemoet zien. Afgelopen vrijdag slaagden de mannen van trainer Sa- mir Yaaqobi er bijna in koploper Hovocubo uit het bekertoernooi te knikkeren. In Vlissingen werd met 1-1 gelijkgespeeld, maar uiteindelijk won Hovocubo na strafschoppen. De aftrap van het duel tussen Groene Ster en Lebo is vanavond om 20.30 uur. „Mijn voetbaltrainer heeft me in 2002 naar de sportschool ge stuurd. Hij vond dat ik wat sterker moest worden. Nou, dat is goed gelukt, haha. Met voetbal ben ik binnen no-time gestopt. Volgens mij heb ik het nog een halfjaar ge daan. Vanaf het eerste moment dat ik een gewicht in de lucht tilde, was ik verkocht. Als je net begint, ben je vooral bezig om er een beetje leuk uit te zien op het strand. Hoe langer je aan gewicht heffen doet, hoe minder je daar ei genlijk mee bezig bent. Na een jaar of vijf ben ik begonnen met het meedoen aan wedstrijden." Gewichtheffen is niet de juiste naam voor de sport die Gerestein beoefent. We moeten het eigen lijk hebben over powerliften, een sport die uit drie verschillende onderdelen bestaat. „Tot het po werliften behoren squatten, bankdrukken en deadlift. Bij het squatten heb je een gewicht in je nek liggen, waarna je zover moge lijk door je knieën zakt. Bij het bankdrukken druk je een gewicht vanuit liggende positie omhoog, terwijl je dit bij deadlift in staande positie doet. Om hoeveel kilo dit in mijn geval gaat? Mijn persoon lijke record is 265 bij het onderdeel deadlift. Geloof me: toen ik hier mee begon, leek het tillen van 100 kilo me al een utopie. Dat is het mooie van deze sport. Je verlegt steeds je grenzen." In het dagelijks leven is de krachtsporter werkzaam als do cent geschiedenis en economie op het Nehalennia-college in Mid delburg. Daarnaast brengt hij sinds een jaar of vijf minstens vijf dagen per week door in zijn eigen sportschooltje. „Op den duur had ik het gezien in commerciële sportscholen. Ik voelde dat ik be hoefte had aan een plek waar ik volledig zelf kan bepalen hoe ik wil trainen. Samen met mijn col- lega-powerlifter Vito Minheere zijn we begonnen met een eigen sportschool, SCC Powerhouse. Ik ben begonnen in mijn garage, maar ondertussen hebben we een eigen ruimte in Vlissingen. We hebben een vaste groep van rond de twaalf powerlifters die komen trainen. Ik verzorg veel van de trainingsschema's voor de groep, maar andersom word ik ook ge holpen. Het is een sportschool, die gebaseerd is op vriendschap en niet op het maken van winst. Ove rigens is iedereen welkom. Ook mensen die nog nooit iets aan krachttraining hebben gedaan. We ontvangen en helpen ieder een met veel plezier." Onze sportschool is gebaseerd op vriendschap, niet op winst maken Samen met vier andere leden van SCC Powerhouse - Vito Min heere, Ivan Perez, Yvonne Kort- smit en Lilian Verholen - doet Ge restein komend weekend mee aan het NK Powerliften in Veldhoven. „In 2012 werd de eerste editie ge organiseerd. Tot nu toe heb ik nog geen enkele editie gemist. Alle vijf eerdere keren ben ik op het po dium gekomen, maar ik heb nog nooit gewonnen. Afgelopen jaren legde ik het steeds tegen dezelfde tegenstander af. Frustrerend na tuurlijk. Dit jaar slaat mijn aarts rivaal het NK over, maar juist nu is er een topper opgeschoven naar mijn gewichtsklasse (tot 120 kilo gram). Ook dit jaar wordt het dus moeilijk om eerste te worden." Naast het actief powerliften, heeft de vader van vier er sinds kort een mooie uitdaging bij. „Re cent ben ik aangesteld als één van de zes assistent-bondscoaches. Je kon je daarvoor inschrijven, om mee te gaan naar toernooien. Ik voel me vereerd dat ik tot deze groep van zes mag behoren." vrijdag 8 december 2017 Zeeuws onderonsje A Kevin Meulmeester (Delta Sport/EMM, links) en Arno Riemens (Orion) zijn gebrand op de derby-zege. foto johan van der heijden Waar denk jij aan bij de Zeeuwse derby? Hoe speciaal is het duel? Waar ligt jullie kracht? Waar vrees je voor bij Orion? Wat wordt het zondag? Waar denk jij aan bij de Zeeuwse derby? Hoe speciaal is het duel? Waar ligt jullie kracht? Waar vrees je voor bij Delta Sport/EMM? Wat wordt het zondag? Als de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen zich écht willen mengen in de strijd om een plaats in de play-offs van de eredivisie, kunnen ze vanavond goede zaken doen. In Amsterdam kan de nummer vijf concurrent Lebo pijnigen en in lopen op de bovenste ploegen. Daniel Vervelde Vlissingen Als Tymen Gerestein vijftien jaar geleden voor het eerst de sportschool instapt, weegt hij amper 72 kilo. Wanneer de in middels 33-jarige Middelbur ger tegenwoordig op de weeg schaal staat, stopt de teller pas bij 119. Een ontelbaar aantal trainingsuren hebben duidelijk hun effect gehad op de spier bundel. Bas Dingenouts Vlissingen -Tymen Gerestein tJr- ->* A Tymen Gerestein in actie in zijn sportschool, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41