II Krakers tijdens Indoor Soccer O O) CD O 12 ZE Zeeuws treffen in Brabantse derby Teleurstellende avond De Nooijer ZVV Hulst zet de achtervolging in HANDBAL DERBY Delta Sport/EMM en Orion vechten zondag in Goes uit wie zich de beste handbalploeg van de provincie mag noemen. Tijdens de Brabantse derby tussen Helmond Sport en FC Eindhoven wordt ook om de Zeeuwse eer gestreden. Trainer Roy Hendrik- sen ontvangt met de thuisploeg namelijk ver dediger Augustine Loof, die bij Eindhoven speelt. Ook voor Istvan Bakx staat er een bijzonder potje op het programma. Zijn FC Oss ont vangt buurman NEC. Bovendien hebben de twee clubs een gezamenlijke jeugdopleiding. Voor trainer Gérard de Nooijer en verdediger Julius Bliek van FC Dordrecht staat een thuis duel op de rol. MW Maastricht komt van avond langs. Karim Bannani gaat met Jong PSV op bezoek bij Go Ahead Eagles. Jeremy de Nooijer is met FC SherifFTiraspol uitgeschakeld in de Europa League. De kampi oen van Moldavië moest op bezoek bij FC Ko penhagen een punt pakken om zeker te zijn van de volgende ronde, maar ging met 2-0 on deruit. Omdat Lokomotiv Moskou op bezoek bij FC Zlin - de hekkensluiter in groep F - geen fout maakte (0-2), was het einde oefe ning voor de ploeg van De Nooijer. De Zeeuwse middenvelder begon op de bank en kwam na 55 minuten binnen de lijnen. Op dat moment stond het nog 0-0. Het werd dus 2-0. Sheriff miste ook nog een strafschop en kreeg een rode kaart. A Jeremy de Nooijer valt in. foto photo news ZAALVOETBAL De zaalvoetballers van ZW Hulst vormen de grootste bedreiging voor koploper Smit Sport- prijzen in de eerste klasse Zeeuws-Vlaande- ren. De Hulstenaren klopten met 9-5 PIBL- Reintegratie/KMS, dat daardoor voorlopig af haakt in de titelrace. Niek Luime nam vijf doelpunten voor zijn rekening. Leider Smit Sportprijzen had het niet gemakkelijk tegen Aster en keek halverwege tegen een 4-3-ach- terstand aan. Het kwam uiteindelijk nog goed: 7-5. Wentzler Pauwels haalde uit (17-1) tegen Du Commerce. Martijn van Passel en Yannick Vanhijfte maakten er zes. HE Falicity was met 4-2 te sterk voor De Molenhoek. Scheldeloop Polka Print De Wielingen De twee Zeeuwse handbalhoofdklas sers, SV Orion en Delta Sport/EMM, treffen elkaar zondag in een onvervalste derby. Af gaande op de laatste edities en de beleving bij spelers en supporters worden volle tribunes verwacht in het Omnium in Goes. Daar klinkt om 14.30 uur het startschot. Vorig seizoen bleek Delta Sport twee keer nipt de sterkste in de Zeeuwse derby. In Heinkenszand wonnen de 'blauwen' met 26-24 van de 'groenen', in Zierikzee werd het 27-25. De ploeg die toen nog onder leiding stond van John Jansen eindigde mede daardoor op de derde plaats, net boven Orion. Nu staat Leon Luijsterburg aan het roer bij Delta Sport, dat samen is gegaan met EMM. De ploeg staat na negen wedstrijden aan kop in de Hoofdklasse C. Het is bovenaan de ranglijst echter ongemeen spannend. Zo heeft directe con current Leidsche Rijn een wed strijd minder gespeeld en ook een verliespunt minder. Voor Luijsterburg wordt het zijn eerste Zeeuwse derby. Hij is ervan overtuigd dat zijn ploeg zondag aan het langste eind trekt. „Dit leeft echt onder die jongens en ik zie dat ze er zin in hebben. Ik ver wacht een hele spannende wed strijd, maar ik denk en vind dat wij moeten winnen. We gaan zondag bewijzen dat wij de beste van Zee land zijn." Orion leek zich dit seizoen aan vankelijk ook te kunnen handha ven in de top, maar kende de laat ste weken een mindere reeks. De ploeg van Jos Aertssen haalde in de laatste vier wedstrijden slechts één punt. „Het is momenteel roeien met de riemen die we heb ben." De trainer uit Oost-Souburg Wij gaan zondag bewijzen dat wij de beste van Zeeland zijn vervolgt: „Delta Sport/EMM heeft een hele jonge en snelle ploeg. Wij hebben dat iets minder, maar onze ploeg ademt wel handbal." De teams zijn verdeeld over vier poules; drie groepen van vier en één van vijf. Poule één en vier zijn op het eerste gezicht het sterkst. In Poule één zitten onder meer zon dag-derdeklassers Terneuzen en Breskens. Poule vier bevat onder meer zondag-derdeklassers Honte- nisse en Philippine en RCS, een topploeg in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De eerste wedstrijden worden af gewerkt op zaterdag 30 december. Dan komen de ploegen in groep één en twee in actie. Op woensdag 3 januari gaan de ploegen in groep vier de strijd met elkaar aan en een dag later, op 4 januari, is groep vier aan de beurt. De finaledag is op za terdag 6 januari. Daarvoor plaatsen zestien ploegen zich. Er valt tijdens de eerste ronde dus één ploeg af. Door een te krappe selectie ontbreekt FC Axel dit jaar in Terneuzen De grote afwezige dit jaar is zater dag-tweedeklasser FC Axel. De fu sie-vereniging heeft door blessures een te krappe selectie om deel te nemen aan het Indoor Soccertoer nooi in Terneuzen. Bovendien heeft een deel van de selectie een reisje naar Barcelona op het pro gramma staan, waardoor het keur korps van trainer Cees Houtepen nog verder is geslonken. Ook zaterdag-hoofdklasser Hoek is niet van de partij met het eerste elftal. De club wordt daarom door het tweede elftal vertegenwoordigd in Terneuzen. Dat was de afgelopen jaren ook al het geval. Hoek 2 is bij de loting gisteravond ingedeeld in poule twee. Titelverdediger Terneuzense Boys is groepshoofd in de eerste poule. De zaterdag-tweedeklasser draait in de competitie nog niet zo als het moet, maar is tijdens het In- door Soccertoernooi op eigen grondgebied altijd sterk. De ploeg won de laatste drie edities. De volledige loting. Poule 1: Ter neuzen, IJzendijke, RIA W., Steen en Breskens. vrijdag 8 december 2017 VOETBAL VOETBAL Voetbalclub Kogelvangers uit Willemstad moet het de rest van het seizoen zonder hoofdtrainer Erik van der Giesen doen. De oe- fenmeester van de Brabanders is de rest van het seizoen geschorst voor het geven van een kopstoot. Kogelvangers speelt in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal, waarin ook zeven Zeeuwse clubs uitkomen. Trainer Nick Corré plakt er een derde jaar aan vast bij Arnemuiden, dat uitkomt in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Met die club bezit de trainer de vijfde plaats in die klasse. Vorig seizoen werd Arnemuiden kampi oen in de derde klasse A. Voor die prestatie in zijn eerste seizoen bij de club werd Corré ver kozen tot Trainer van het Jaar. Gezonde rivaliteit in m In Terneuzen vindt morgen de Schel deloop, een halve marathon, plaats. Atletiekverenging Scheldesport or ganiseert behalve die halve mara thon ook wedstrij den over kortere afstanden, name lijk de 10000 en 5000 meter. li De driebanders van Polka Print blijven koploper in de tweede divisie. In eigen huis werd Stolting Advoca tuur/De Laan ruim verslagen. Het werd 7-1. Meerten Dallinga kwam als enige aan Zeeuws- Vlaamse kant niet tot een zege. Zijn partij eindigde in een gelijkspel. IMI AV De Wielingen organiseert zon dag de Jules Unli- mitedloop, een wedstrijd over 19000 meter. Tijdens de loop moeten flinke stukken strand af gelegd worden, wat het voor de deelnemers extra zwaar maakt. De star is om 10.30 uur. Menno Kole Goes -Leon Luijsterburg De zeventien ploegen die zich hebben ingeschreven voor de 32ste editie van het Jupiler Pluim Indoor Soccertoernooi in Terneuzen weten waar ze aan toe zijn. Gisteravond vond de lo ting plaats. Daniel Vervelde Terneuzen Poule 2: HVV'24, Hoek 2, Koewacht en Walcheren. Poule 3: Terneuzense Boys, Spui, Sluiskil en Zaamslag. Poule 4: RCS, SDO'63, Hontenisse en Philippine. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40