ftl Azimi geeft 'arm' gezin gratis week in zijn hotel Water ontharders §40% m kort/nc ONTDEK DE SALE! 5 Choir of Royal Holloway treedt op in Sint Jacobskerk A Het koor van de Royal Holloway University in de kapel van de school, foto Copland--cale photography li water a specialist Thssen 2009 en 2016 nam het label Hyperion maar liefst negen cd's op. De discografie werd interna tionaal goed ontvangen. Mede op vraag van Hyperion verwierf het koor een reputatie in het vertolken van Baltische muziek. Er volgden optredens in de drie Baltische sta ten (Estland, Letland en Littou- wen). Het succes opende grenzen Dit ensemble wordt gezien als een van de beste en veelzijdigste gemengde koren in het Verenigd Koninkrijk en de tournees volgden. Na Peking trad men in 2016 op in Canada en de Verenigde Staten. Tijdens de feestmaand december zijn ze te horen in Nederland. Een ensemble dat zingt in New York, Toronto en The Royal Alberthall in Londen en dat recitals geeft voor de konink lijke familie en de aartsbisschop van Canterbury misstaat niet in een kerk in Vlissingen. Sneeuw of vorst komen hier niet binnen, als the Choir of Royal Holloway zingt, ontstaat er een behaaglijk en fees telijk kerstgevoel. Muzikaal wint de kerstman het van sinterklaas. De Ne derlandse kerstlied jes leggen het wel af tegen de Engelse Christmas Ca rols, maar in de wereld van de klassieke muziek is de schat aan kerstmuziek groot en vooral erg sfeervol. Muziek Podium Zeeland heeft er een traditie van gemaakt om in de Sint Jacobskerk in Vlissingen elk jaar een Engels koor uit te no digen om in de Engelse traditie een concert te verzorgen. Het was fijn kijken en luisteren naar de ontroerende performances van ko ren uit Cambridge en Oxford. Toch altijd weer indrukwekkend als die jongens in kleurige outfit door de donkere ruimte lopen naar het podium, terwijl ze gecon centreerd een lofzang zingen. Dit jaar is het de beurt aan het Choir of Royal Holloway uit Lon den. Een muzikaal zwaargewicht. Dit ensemble wordt gezien als een van de beste en veelzijdigste ge mengde collegekoren in het Ver enigd Koninkrijk. The Choir of Royal Holloway London wordt ge leid door Rupert Gough en de Ne derlandse tournee begint in Vlis singen, daarna zijn er nog concer ten in Amersfoort, Apeldoorn, Nij- megen en Amstelveen. Op het programma staan, naast de tradi tionele kerstmuziek (Christmas Carols), werken van Palestrina, Victoria, JS Bach en Scheidt en en kele hedendaagse feestelijke com posities van Ola Gjeilo, Vytautas Miskinis en Ben Parry. Het koor met studenten van de universiteit Londen is opgericht in 1886. De bezetting wisselt dus re gelmatig maar de kwaliteit blijft constant. Per jaar werkt het koor ongeveer vijftig concerten af. Niet alleen in het eigen Londense Col lege, maar over de hele wereld. De vocalisten zijn gespecialiseerd in muziek uit de late renaissance, maar ook de hedendaagse muziek (Part, Tavener) wordt regelmatig uitgevoerd. Aanvankelijk bevatte het koor alleen vrouwenstemmen, maar nu bestaat de groep uit man nen en vrouwen en is als gemengd koor veelgevraagd vanwege het hoog vocaal niveau, de muzikale kwaliteit en het technisch raffine ment. In 2005 werd Rupert Gough dirigent en onder zijn leiding werd deze hoge kwaliteit bereikt. De families Rijkens en Azimi leef den in het programma een week lang in eikaars huis met bijbeho rend budget. De minder welva rende Leo en Marijke Rijkens en drie kinderen keken hun ogen uit in het kasteel van Salar Azimi en zijn vrouw Annika. Het miljo nairskoppel moest op hun beurt wennen aan de eenvoud van het leven van de familie uit Biervliet. Ruilen Woensdagavond werd beide fami lies door SBS6 gevraagd hoe ze de ruil vonden. „Het was bijzonder", zegt Salar Azimi in de uitzending. „Van ruilen komt huilen, maar in dit geval is dat voor beide partijen niet het geval. We hebben een mooie tijd beleefd, we hadden meer tijd voor elkaar. Samen op de bank tv kijken, naar de kinder boerderij. Een beetje het vakantie gevoel, dat is wel goed geweest." Ook voor de familie Rijkens was het een bijzondere ervaring. Ze sliepen in het kasteel Elderschans van de Azimi's, mochten met het wekelijkse budget van de zaken man leven, waaronder bezoekjes aan dure restaurants en pretpar ken. Met als hoogtepunt voor Leo een ritje in de Lamborghini van Salar: „Het heeft veel indruk ge maakt allemaal." Van ruilen komt huilen, maar in dit geval is dat voor beide partijen niet het geval Salar Azimi had in het pro gramma Steenrijk, Straatarm een verrassing voor de familie Rijkens. Ze mogen een mid-week all inclu sive en gratis logeren in één van de duurdere suites in Hotel Elder schans. „Lekker eten, drinken: whiskey, wodka", vertelt Salar te gen het verraste gezin. „We heb ben meer dan twaalf soorten whiskey, waar je onbeperkt van kan drinken." Waarna geproost werd met eigen rosé van de Azimi's. £nj 09 SCOTCH&SODA Mare O'Polo Superdry. *GAASTRA vrijdag 8 december 2017 PC Engels topkoor in Vlissingen Dinsdag 19 december in de Sint Jacobskerk in Vlissingen, aan vang 20.00 uur. Jeanette Vergouwen Vlissingen Miljonair Salar Azimi uit Aar denburg heeft het gezin waar mee hij een week lang van leven ruilde voor het SBS6-pro- gramma Steenrijk, Straatarm een bijzonder cadeau gegeven. De familie Rijkens uit Biervliet mag een week lang gratis en all inclusive verblijven in één van de duurdere suites van de ho teleigenaar. Ab van der Sluis Aardenburg Hotel Elderschans van Salar Azimi heeft meer dan twaalf soorten whis key. - Salar Azimi, miljonair De hele uitzending is terug te zien op SBS6. iamen Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl AMSTERDAM COUTURE m( wjsu)i DOMBURG GOES RENESSE MIDDELBURG TERNEUZEN ZOUTELANDE ETTEN-LEUR KAMPERLAND SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33