4 Groep 7 van openbare basisschool De Casembroot in Sint-Annaland mag samen met kinderen uit het hele land optreden voor koningin Maxima tijdens het Kerst Muziekgala in Ahoy in Rotterdam, komende donderdag. Ze zijn druk aan het repeteren. Muziek in de klas 'Straks gaat er wat fout' 'Ik heb do leiding' 'Dit is heel bijzonder' Botsing met twee auto's Vier auto's botsen opA58 Autobrand in Terneuzen MUZIEKGALA KLAS UIT SINT-ANNALAND Handen boven de trommels. Opperste concentratie. Zo dra Mariah Carey begint met zingen, is het opletten gebla zen. De leerlingen uit groep 7 tel len in gedachten mee met de maat van 'All I want for Christmas is you'. Sommigen swingen een beetje mee. Stiekem kijken ze ook naar Siënna, de aanvoerster op de djembé. Als zij aanstalten maakt, volgt de rest: de klas is ineens een KERSTGALA band geworden. De kinderen zijn inmiddels behoorlijk vaardig op de djembé, surdo, timba en dundun. Maar tot vorig schooljaar konden de leerlingen helemaal geen mu ziekinstrument spelen. Hun juf Diana Burgers, die zelf slagwerker is, gaf een paar djembélessen. Dat beviel de kinderen zo goed, dat ze mee wilden doen aan de Lang Leve de Muziekshow, een spelpro- gramma van AVROTROS. Met hun djembé-act rolden ze door een auditie in Dordrecht en won nen begin november de uitzen ding met Zeeuwse schoolteams. Daarom mogen ze komende don derdag met zo'n driehonderd kin deren uit het hele land optreden in Ahoy tijdens het Kerst Muziek gala. De leerlingen zijn al maanden aan het oefenen. Ze krijgen hulp van Leon Linders, die een slag- werkschool heeft in Roosendaal en hun juf. „Dit is zo geweldig voor de groepsvorming in de klas. De sfeer in de klas is geweldig", zegt Burgers. En de muzieklessen zijn ook nog eens leerzaam. „Mu ziek maakt slim. De kinderen le ren de namen van instrumenten. En als we het over maatsoorten hebben, pak ik zo even terug op de breuksommen." 112 NIEUWS vrijdag 8 december 2017 SC Groep 7 van De Casembroot in Sint-Annaland in actie, fotosmarcelledavidse Trommelen in Ahoy voor de koningin Cornelleke Blok Koningin Maxima is erevoorzi- ter van het Platform Ambas sadeurs Méér Muziek in de Klas. Deze stichting is mede organisator van de Lang Leve de Muziekshow en het Kerst Muziekgala. De stichting zet zich in voor structureel en goed muziekonderwijs voor alle basisschoolkinderen in Nederland. Het Kerst Muziek gala wordt op 23 december uitgezonden op televisie. Siënna den Engelsman (10) uit Sint-An naland Muziek maken is leuker dan rekenen en taal, vind ik. Je kunt jezelf even helemaal uiten. En we zijn door de Lang Leve de Muziekshow een beetje beroemd aan het worden met de klas. Ik vind het heel leuk om op te treden voor koningin Maxima, maar het is ook spannend. Straks gaat er wat fout! Gelukkig zijn we met zo veel kinderen, dan het vast niet opvalt als ik iets verkeerd speel. Andy Kik (10) uit Sint-Annaland Ik heb de leiding in de band. Dat bete kent dat ik moet beginnen en dat ik in de gaten houd of iedereen in de maat speelt. Ik speel de dundun: het is een mooi instrument met een hard geluid. Het is heel erg leuk om muziek te maken, zeker als je het samen doet. Na het optreden in Ahoy wil ik meer met muziek gaan doen, want ik vind het superleuk. Ik twijfel nog tussen gi taar en drumstel. Daan Oosdijk (10) uit Sint-Annaland Ik vind het heel leuk om op de djembé te spelen, omdat het iets nieuws is en omdat 'ie uit Afrika komt. Dat we naar Ahoy mogen, is heel bijzonder. Zoiets komt toch bijna nooit voor? Ik vind het leuk om zoiets mee te maken met de klas. Voor ik op de djembé speelde, heb ik ook blokfluit gespeeld, maar tromme len vind ik veel leuker. Thuis oefenen doe ik niet, want dat vindt mijn broer verve lend. HEINKENSZAND Op de A58 in de richting van Vlis- singen zijn gisterochtend twee auto's op elkaar ge botst ter hoogte van Hein- kenszand. Bij de kop- staartbotsing raakte nie mand gewond. De oorzaak van het ongeval was onbe kend. Als gevolg van van het on geluk werd de linkerrij strook tijdelijk afgesloten. Het ongeluk gebeurde rond 07.30 uur. Door het onge val lag er een oliespoor op de weg dat Rijkswaterstaat opruimde. GOES Op de Deltaweg bij Goes is gisterochtend een ongeval gebeurd waarbij vier auto's betrokken waren. Bij de kop-staart- botsing raakte niemand ge wond. De oorzaak van het ongeval was niet bekend. De linkerrijstrook van de A58 werd afgesloten. Het verkeer in en om Goes on dervond daar flinke hinder van. Vooral op de A58 tus sen de afrit 's-Gravenpol- der en de afrit Zierikzee en op de Deltaweg (A256) stond het verkeer vast. De ANWB meldde rond 09.00 uur een file van 5 kilometer. Automobilisten moesten rekening houden met een vertraging van bijna een half uur. TERNEUZEN De brand weer is gisteravond rond kwart voor zeven uitgerukt voor een autobrand aan de Hoofdweg in Terneuzen. De auto stond op een vent- weg naast de Hoofdweg. Bij aankomst van de politie en de brandweer sloegen de vlammen uit de motor kap. De politie was ter plaatse met twee voertui gen, de brandweer was aanwezig met een tankau tospuit. Het vuur was snel onder controle door het snelle optreden van de brand weer. Hoe het vuur is ont staan, was niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32