An Englishm in Zeeland Afrika tot200,pp or ting Politie worstelt met capaciteitsgebrek Terwijl de heroïnehandel floreert en Turkse drugscriminelen vaker grof geweld gebruiken, heeft de recherche vrijwel geen capaciteit meer om deze drugshandel te onderzoeken. Walcheren Concert at Sea heeft voor de editie van 2018 grote namen geboekt. Sting zal optreden, netalsAlanisMorissette. Vergismoorden, gijzelingen en het gebruik van zware wapens: de nieuwe generatie - veelal Turks- Nederlandse - heroïnehandelaren is roekelozer en meedogenlozer dan de vorige. Dat stelt de politie in een intern rapport dat deze krant in handen heeft. Daarin waar schuwt de politie dat onderzoeken naar dit zware criminele milieu ondergesneeuwd raken. „Het zal steeds moeilijker wor den een beeld te vormen van de heroïnehandel in Nederland", staat in het rapport. „De informatie uit inlichtingen en opsporingson derzoek was al beperkt, maar nu dreigt de situatie te ontstaan dat er helemaal geen opsporingsonder zoeken naar de heroïnehandel meer worden gedraaid." Als oorzaken noemt het rapport het ontbinden van in heroïne ge specialiseerde onderzoeksteams. Ook gaat een heroïneprogramma bij de Dienst Landelijke Recherche op in een programma Hard Drugs. „Naar verwachting zal de heroïne- De capaciteit is schaars, dus we moeten scherpe keuzes maken problematiek binnen dit nieuwe programma nog maar weinig aan dacht krijgen naast andere concur rerende thema's als synthetische drugs, cocaïne, outlaw motorcycle gangs, geweld en liquidaties." Hoe wel het aantal heroïnegebruikers elk jaar afneemt, blijft Nederland een belangrijk distributiepunt voor heroïnetransporten. Volgens insiders uit her drugsmilieu komt er momenteel zelfs zoveel heroïne het land binnen dat de handels- prijzen dalen. Thrks-Nederlandse criminelen weten steeds beter uit handen te blijven van de politie, blijkt ook uit het rapport. Zo doen ze alsof ze geëmigreerd zijn, terwijl ze hier hun activiteiten voortzetten. Als het nodig is, vluchten ze gauw de grens over. „Steeds vaker verdwij nen kopstukken naar het buiten land vlak voordat het opsporings onderzoek rond komt." Woordvoerder Thomas Aling van de Landelijke Eenheid beves tigt dat de recherche het grootste deel van haar tijd steekt in onder zoeken naar cocaïnehandel en syn thetische drugs. „Daar ontvangen we ook de meeste informatie over. De capaciteit van de politie is schaars, dus we moeten scherpe keuzes maken. Maar als we belang rijke informatie krijgen over heroï nehandel, laten we die echt niet liggen." Aantal ernstig gewonden in het verkeer hoogst in25jaar» >5 Binnen Buiten Zo maak je een goed lichtplan Véél voordeel op alle rondreizen naar Afrika Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia C* FOTO BALAZS MOHAI ANP Drugsmaffia lijkt vrijuit te gaan Koen Voskuil Rotterdam Thomas Aling, woordvoerder politie »P5 De korting geldt voor al onze groeps- en privé- reizen naar Afrika. Boek nu uw rondreis en profiteer tot €200 per persoon korting bij een vertrek t/m oktober 2018. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. mv neemt je mee vrijdag 8 december 2017 5°C winterse buien en af en toe zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1