toeuE 9 Politie stopt met snuffelratten Ik zet mijn beste beentje voor, haha. Dat vinden mensen soms ongemakkelijk, maar wie mij kent, lacht er om Een bucketlist? Nee, niet voor mij. Mijn herinneringen sterven met mijn overlijden. Gekke dingen doen heeft voor mij geen waarde. Ik heb liever dat de mensen in mijn omge ving mooie herinneringen overhou den aan mij. Dus doe ik alles wat zij leuk vinden. Ik ben niet zo'n reiziger, maar in de afgelopen tijd ben ik veel op pad geweest. Met mijn vader naar Amerika, met vrienden naar Stock holm, Londen, Disneyland. Leuke feestjes. Parachutespringen met mijn vader. Een vriendin gaf me een kat. Dat had ik zelf nooit bedacht, maar ik ben verliefd op dat beest. Ik ben gelukkig, ik kan doen wat ik wil. Maar ben wel op mijn hoede. Schrik bij elk hoestje. Is dat de kan ker? Elke steek in mijn borst herin nert me er aan. Dan spookt in mijn hoofd dat het einde dichtbij is, maar dat probeer ik snel van me af te zet ten. Ga ik iets doen, of even knuffe len met de kat. Het is al zo vaak vals alarm geweest. Ik ben door de medicijnen sneller moe, maar probeer nog zoveel mo gelijk te ondernemen. Ik wil niet dat ik, als ik straks echt aan bed ge kluisterd ben, denk: had ik toen maar optimaal gebruikgemaakt van mijn lichaam. Ik zoek de grenzen op, ook al is dat extra zwaar. Verder sta ik op als elke 24-jarige jongen. Een beetje chagrijnig als de wekker gaat. Maar absoluut met zin in het leven. De politie stopt met het inzet ten van roofVogels en snuffel ratten voor de opsporing. De projecten zijn niet succesvol genoeg. Roofvogels werden ingezet voor het onderscheppen van drones en snuffelratten voor het opsporen van onder meer kruit- en botresten. Volgens de politie blijken de dieren onvoldoende ingezet te worden voor de doelen waar voor ze zijn getraind. Er wordt nu gekeken naar alternatieven om ongewenste drones te on derscheppen. Een andere reden om met het inzetten van de waakzame dierenspeurneuzen te stoppen is dat het ook niet duidelijk was of het inzetten van roofVo gels wel helemaal veilig was, omdat het dier in de praktijk misschien 'niet doet waarvoor hij getraind is'. De roofvogels worden on dergebracht op een voor hen geschikte locatie, waar goede en deskundige verzorging is gegarandeerd. De ratten hebben inmiddels een goed onderkomen gevon den. 'Wauw, ik wist niet eens dat het er was' 125.000 ton eten voor hongerend Jemen De nood van de hongerende bevolking van Jemen kan enigszins worden verzacht door twee schepen die in to taal 125.000 ton voedsel heb ben gebracht. De vaartuigen konden gisteren afmeren. Behalve voedsel brachten ze ook brandstof. Lange tijd konden de vaartuigen niet afmeren en worden gelost omdat Saoedische militairen de havens blokkeerden. De Verenigde Naties schatten dat ongeveer zeven miljoen mensen in Jemen hongerlij den. jaar. Hoe langer ik in deze situatie zit, hoe meer afstand er ontstaat tussen mij en mijn leeftijdsgenoten. Zij zijn bezig met werk, met school en stap pen. Ik zit bij de huisarts om te pra ten over euthanasie op het moment dat ik niets meer kan dan op bed wachten op de dood. Toch zijn mijn vrienden en ik intiemer geworden. Al is het voor mij moeilijker om te praten over dingen waar een 24-ja- rige zich normaal mee bezighoudt. ANDERE DEELNEMERS Reizen naar Bali hervat Eretitel voor plasticridder Drugshandel is goud waard donderdag 7 december 2017 GO DEN HAAG DAAN (19) Kreeg in 2015 te horen dat hij een hersentumor had. De trotse Texelaar overleed op 17 augus tus van dit jaar. JERMAINE (27) Vader van twee kinderen, had een zeer agressieve vorm van hersenkanker Hij overleed op 14 september van dit jaar. GERRIANNE Had wekedelenkanker en nooit verwacht dat ze haar 17de ver jaardag zou halen. Een paar maanden later, in juli 2016, over leed ze. Over mijn lijk, vanavond om 22.25 uur, NPO 1 - Tom Besemer M T Over mijn lijk- deelnemer Tom is niet kapot te krijgen. „In september heb ik de Kika Run gedaan. In ruim twee uur tien kilo meter. Ik ben zo trots dat ik het heb gedaan." FOTO'S BNN/VARA Dronken bestuurster verbouwereert agenten in New Jersey als ze tot stoppen wordt gedwongen omdat ze rondrijdt met een geramd verkeersbord dat uit haar auto steekt. SANAA Het is over en uit voor camping Fort Oranje. De laatste be woners van de probleemcamping in Rijsbergen zijn gisteren vertrokken. De gemeente ontruimt de boel al sinds juli om dat er criminaliteit is, veel bewoners er slecht aan toe zijn en de caravans in deplorabele toestand verkeren, fotoanp DENPASAR Nu de vulkaan op Bali zich weer rela tief rustig houdt, zijn alle vluchten van en naar het ei land hervat. KLM handhaaft nog wel de waarschuwing op de website dat de veiligheidssitua tie in Denpasar van dag tot dag wordt ingeschat. Reisor ganisaties TUI en Corendon blijven ook alert, maar mel den dat reizen naar Bali weer kunnen worden geboekt. AMSTERDAM Elsevier Weekblad heeft uitvinder en ondernemer Boyan Slat (23) uitgeroe pen tot Nederlan der van het jaar 2017. Slat bestrijdt met zijn bedrijf The Ocean Cleanup plasticvervuiling in de oceaan. BRUSSEL Drugshandel is de grootste illegale markt binnen de EU. Criminelen strij ken jaarlijks meer dan 24 miljard euro op met de handel, aldus een gisteren gepubliceerd rap port van de Euro pese politieorgani satie Europol. Mari huana en cocaïne zijn nog steeds de meest verhandelde drugs. Drugs met het opiaat fentanyl als bestanddeel zijn sterk in opmars. FORT ORANJE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9