V i -Vlaanderen in internationaal netwerk 14 ZE Steeds meer is mogelijk om dieren gezond te houden. Dierenziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen staat daarin aan de top. Dierenarts Lotte Beirens: „We vertellen eerlijk wat kan en niet kan." Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, ruim dertig jaar geleden opgericht door Johan de Vos, is een nieuwe fase ingegaan. Het heeft zich bij internationale aanbieder van dierenzorg AniCura aangesloten, dat zijn oorsprong kent in Scandinavië. Het proces om zich hierbij aan te sluiten was net in gang gezet, toen Dierenzie kenhuis Zeeuws-Vlaanderen door een groot verlies werd getroffen. Johan de Vos (63) overleed april dit jaar plotseling. „We hebben tijd nodig gehad om ons te herpak ken." Lotte geeft ermee aan hoe groot de schok was. De praktijk is blijven draaien en staat er volgens Lotte sterker voor, dankzij de aansluiting bij Ani Cura, dat actiefis in Zweden, Noorwegen, Denemarken, Duits land, Nederland, Oostenrijk en Zwitserland. „Wij kunnen daar door meer investeren in appara tuur en, zeker zo belangrijk, we kunnen kennis delen met de an dere aangesloten dierenklinie ken." Dierenziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen heeft twee vestigin gen in Terneuzen, aan de Van Steenbergenlaan en aan de Die- menstraat in de wijk Katspolder. De specialistische zorg is onderge bracht aan de Diemenstraat. Lotte Beirens geeft daar een rondleiding. In een afgesloten kamer ligt een hondje prinsheerlijk in een kooi. Hij ondergaat een chemokuur te gen kanker, vertelt Lotte. Uit een groot deel van Nederland en Oost- Vlaanderen (Gent en omgeving) komen huisdierbezitters voor dit soort behandelingen naar Terneu zen. Met dank aan Johan de Vos die een voorloper was op het ge bied van kankergeneeskunde bij dieren. Iets verderop in de praktijk zijn verschillende dierenartsen en as sistentes volop bezig. Dierenzie kenhuis Zeeuws-Vlaanderen telt in totaal acht dierenartsen en acht - wat heet - 'paraveterinairen'. Mi lena Lauwers heeft net enkele tan den getrokken bij hond Blizzy. Op een operatietafel ligt een grijze kat bij één van de dierenartsen. De ka- Huisdieren vormen steeds meereen volwaardig lid van het gezin ter wacht een castratie. De praktijk heeft alles weg van een 'gewoon' ziekenhuis, met echo- en röntgenapparatuur, twee volledig uitgeruste operatieka mers en een ct-scan. Het maakt tal van specialistische behandelingen mogelijk. „Dat is geweldig", vindt Lotte. „Het sluit aan op hoe men sen huisdieren, met name honden en katten, beleven. Ze vormen steeds meer een volwaardig lid van het gezin." Lotte laat daarbij wel een waar schuwing horen. Een behandeling moet ook zin hebben. „We geven daarom uitvoerig uitleg. De kwali teit van leven staat voorop. Na een behandeling moet een hond of een kat wel weer hond of kat kunnen zijn." De kosten zijn ook een punt. De kosten van een chemotherapietra- ject van een maand of tien met één keer in de drie weken een chemo kuur, kunnen voor een grote hond oplopen tot zo'n 3.500 euro. Lotte: „Dat kan lastig zijn. Je ziet gere geld Facebook-acties om geld in te zamelen of de familie spijkert bij." Verzekeren kan een uitkomst zijn, maar dat is, weet Lotte, in Neder land nauwelijks ingeburgerd. „Nog niet eens tien procent van de huis dierbezitters is verzekerd. In Enge land en Denemarken is dat wel tachtig procent. Daar is nog een wereld te winnen." donderdag 7 december 2017 Lotte Beirens (links) en Milena Lauwers met Blizzy waarvan net enkele tanden zijn getrokken, fotocamileschelstraete Kwaliteit van leven voor de dieren staat hier voorop iv nr i Harmen van der Werf Terneuzen -Lotte Beirens, dierenarts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80