Z9 £1 KX I i|HH M 13 Kickbokser Rico Verhoeven (28) verdedigt zaterdag zijn wereldtitel in de zwaargewichtdivisie. Door zijn topprestaties werd hij een BN'er, maar wat maar weinig mensen weten is dat hij opgroeide in Tholen. I KiidyH m sultaten al snel goed waren." En ook onder Krauweel traint Rico als een beest. Om zijn duur- vermogen te trainen lost bijvoor beeld iedere trainingsronde een fris persoon de net in elkaar ge beukte sparringpartner af. „Er is niemand die zo hard werkt als Rico", zegt Krauweel, momenteel met de wereldkampioen in trai ningskamp voor het gevecht van zaterdag, stellig. „Mensen die den ken dat ze wat Rico doet ook wel kunnen, gaan dat pas voelen als ze het ook proberen." Afwassen los Verhoeven besloot eind okto ber dit jaar de strijd tegen zijn Alzheimer te beëindigen en pleegde euthanasie. „Zijn vader is voor Rico natuurlijk erg belangrijk geweest", vertelt René van Ee, ei genaar van eetcafé The Sixties in Tholen, broer van Jos en dus oom van Rico. „Hij is echt door zijn va der begonnen en geworden wie hij nu is. Altijd gedisciplineerd, al tijd netjes. Rico heeft ook nog een tijdje bij mij in The Sixties ge werkt als afwasser. Ik denk een jaartje toen hij een jaar of dertien was. Daar deed hij ook zijn werk gewoon, gedisciplineerd, zoals hij dat nu ook doet." Tegenwoordig schrobt hij geen borden, pannen, bestek en glazen meer schoon maar demonteert hij volwassen mannen voor de kost. Op zijn 24ste kroonde hij zich voor het eerst tot wereldkampioen bij de bond Glory. Die titel verde digde hij al meerdere keren. Hij is inmiddels 1 meter en 96 centime ter lang en weegt zo'n 119 kilo, maar Rico is voor zijn oom altijd Rico gebleven. „Hij staat nog altijd met beide benen op de grond en zal dat ook blijven doen", denkt Van Ee. „We hebben best een goede band, spreken minimaal één keer per maand af en gaan dan naar de film. Daar wordt hem vaak om een handtekening gevraagd en hij zal nooit weigeren." Buikspieroefeningen Rico ziet zijn jeugdvriend John Hasny wat vaker. „Ik denk zo'n twee keer per week", doet de Tho- lenaar - ook werkzaam als kick- bokstrainer en begeleider van groepsactiviteiten in de sport school van Rico in Halsteren - een berekende gok. „Iedere donderdag kijken we een filmpje of eten we wat samen. Meestal kijken we die films bij hem thuis en dan zit ik aan de chips en hij aan het fruit. Ik lig dan stil, maar hij doet dan nog buikspieroefeningen, ligt in de split of laat zijn vrouw Jacky op zijn rug zitten terwijl hij wat oefe ningen doet." „Ja, hij is echt eenfreak", lacht Hasny er achteraan. „Dat zegt hij zelf ook. Maar hij bedenkt dan: mijn tegenstander slaapt waarschijn lijk nu al en ik ben nog bezig, pure winst. Dat is ook zo, maar hij is wel echt obsessed. Op dat gebied ver schillen we echt van elkaar. Ik dans nog steeds en hij vindt dan dat ik in mijn sport ook voor het hoogste moet gaan. Terwijl ik lie ver ga stappen. Hij let altijd op zijn voeding en gaat vrij vroeg naar bed. Dat zou niets voor mij zijn. Hij is al de beste en wil zich nóg verbeteren. Met zijn drive zou ik nu Timor Steffens (bekende dan ser) zijn, maar ik kies hiervoor." Op sociaal gebied verschillen de twee dan weer niet veel van el kaar, vindt Hasny. „We zijn allebei zorgzaam, respectvol, kunnen ons verplaatsen in anderen. Wij heb ben daarom ook echt nooit discus sies, want we snappen altijd wel iéts van eikaars punten." Ze leven dan ook allebei volgens het prin cipe dat slimme mensen leren van anderen; domme mensen weten alles al. Spugen „Iedereen om Rico heen wil dat hij het nog beter doet dan de laat ste keer, hijzelf ook en ook de mensen die nu vanuit boven mee kijken", schetst Krauweel. „Men sen verliezen is zwaar, maar dat moet je omzetten in kracht. Rico heeft al heel veel meegemaakt. Hij heeft in een rollercoaster gezeten sinds hij op zijn 24ste voor het eerst die wereldtitel pakte en in zo'n rollercoaster word je nog sneller volwassen. In de kern is hij niet veranderd, maar hij is wel - zoals iedereen - ouder en wijzer geworden." Zijn aversie tegen al te veel poeha, zoals Huiskamp al op de basisschool bij Rico ontwaarde, is er ook nog altijd. Zo vindt Hasny de show die er bij grote kickboks wedstrijden bij komt kijken niet echt bij Rico passen. „Toen Jamal Ben Saddik, zijn tegenstander in Ahoy, hem tijdens de staredown in zijn gezicht spuugde.Man, dat is echt de ultieme vorm van dis respect. Maar dat past bij Glory. Dat is een Amerikaans bedrijf en er gebeurt veel rondom die wed strijden om het te hypen. Dit is natuurlijk niet gescript, maar het is wel show. Dit zou Rico alleen nooit doen." „Spugen vind ik iets voor niet stoere mensen", valt Krauweel Hasny bij. „Ik verwacht dat Ben Saddik zaterdag ook in de ring minder stoer zal zijn. Hij kon zichzelf daar niet in bedwang houden, kon niet tegen de span ning. Daar heb ik weinig woorden voor." Niette blussen verlangen De sport veranderde Rico niet of amper, zeggen de mensen die hem goed kennen, maar het bracht hem veel. Het huisje aan de Kotterstraat (zo'n 98 m2 in clusief voor- en achtertuin) ruil den hij en zijn vader eerst in voor een woning in Wouw. Later ont moette hij zijn huidige vrouw Jacky, met wie hij twee dochters en een zoon heeft en een villa (van dik 213 m2) in Halsteren betrok. Zijn woonomgeving is dus met zijn status meegegroeid, al zal de sporter in Rico altijd op zoek blij ven naar nog iets beters of groters. Zo is hij nu al bezig met een carrière na zijn loopbaan als kickbokser. Hij wil dol graag de filmwereld in. Het is dan ook niet zo gek dat hij bezoek jes van en aan vrien den en familie combi neert met een film of een serie. Hij koppelt het aangename graag aan het nuttige. In Zeeland woont hij misschien juist van wege zijn niet te blus sen vurige verlangen naar een nog groter po dium al een tijdje niet meer, maar Rico zal za terdag in Ahoy niet plots vergeten zijn waar zijn carrière ooit begon. Aan de Zoekweg in Tholen. M donderdag 7 december 2017 Rico Verhoeven is een kickbokskoning én Thoolse trots IjfeU Rico Verhoeven nat van het zweet na een kickboksge- vecht. FOTO ANP/ROB ENGELAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79