O O) 0) O w 12 ZEELANI Patrick Vasseur gaat bij Treva aan de slag Slager vertrekt al na een seizoen bij GPC Niels Slager, foto lex de meester ATB Wintercompetitie werkt toe naar climax PORTRET NIET VERANDERD DOOR DE ROEM De Bruijn Derde divisie Het eerste divisieteam van Treva voegt drie- bander Patrick Vasseur toe aan het team. Vas seur maakte enige weken geleden zijn vertrek bij het team van eredivisionist Dallinga.com wereldkundig. De teamcaptain gaf aan dat hij wegens zijn drukke baan en het te hoge ni veau na de transferperiode - die 26 december sluit - te willen vertrekken. De Cadzander blijft in de tweede helft van het seizoen nog wel volgens afspraak voor drie wedstrijden als reserve verbonden aan Dallinga. Vasseur speelt sinds 2008 in Sluiskil, eerst bij Dal- linga/Polka Print en later bij Garage Ver- brugge Hyundai en Dallinga.com. Binnen het Zeeuwse trainerskorps behoort Niels Slager met zijn 34 jaar tot de jongste oe- fenmeesters die een eerste elftal trainen. Hij is bij GPC Vlissingen aan zijn eerste klus als hoofdtrainer bezig, maar hij heeft al na amper een halfjaar zijn vertrek bij de zaterdag-der deklasser (na negen speelronden op negen punten) aangekondigd. Na dit seizoen trekt hij verder. Slager zei onlangs al in deze krant jongens te missen die de mouwen opstropen. „De één gaat twee keer op vakantie, een ander komt niet trainen, een derde is er niet omdat hij op een trainingsavond een auto moet ko pen. Veel jongens hebben er tegenwoordig heel weinig voor over." Het einde van de ATB Wintercompetitie is in zicht. Komende zaterdag strijden de moun- tainbikers aan de Zeildijk in Hulst en daarna volgen er nog wedstrijden in Westkapelle en Heinkenszand (de finale). De Belg Vincent Meyvis is door zijn overwinningen van de laatste weken plots de belangrijkste kandidaat voor de eindzege. Dan moet hij wel aan het minimum aantal races van acht komen. Feit is dat hij alle wedstrijden waar hij bij aanwezig was winnend afsloot. Thijmen van de Vrede uit Goes hoopt hem van de eindzege af te kunnen houden. Er wordt zaterdag weer om 12.30 uur gestart met de wedstrijd voor de jeugd, waarna de senioren en de vrouwen om 15.15 uur het programma afsluiten. Alleen de don kerblauwe gymvloer her innert in de kleine zaal aan de Zoekweg in Tholen nog aan de tijd dat Jos Verhoeven zijn zoontje Ricardo er onder handen nam. Kickbokser, dat moest hij worden. Het gebouw waar mu ziekvereniging Concordia tegen woordig repeteert was de kraam kamer van de vechtsporter Rico, zoals we die nu kennen. De we reldkampioen die komende za terdag zijn titel verdedigt in Ahoy. Rico had als jonge jongen alles mee. Hij was lang, breed, goed op gewicht, bedachtzaam, geen bluffer en er stroomde ijswater door zijn aderen. Samen woon den Jos en Rico in de Kotter- straat. Vader Jos en moeder Jac queline waren kort na de ge boorte van Rico gescheiden. Rico bracht de eerste zes jaar van zijn leven door bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, maar nadat hij daar naar eigen zeggen 'werd verwaarloosd' en dingen zag die hij 'niet hoorde te zien' trok hij op zesjarige leeftijd bij zijn vader in. Jos, oorspronkelijk een Rot terdammer, verhuisde naar Tho len. John Hasny (34) was toen twaalf jaar oud en Jos Verhoeven, tweevoudig Nederlands kampi oen in kyokushinkai (een aan kickboksen verwante discipline), werd zijn eerste trainer. „Rico was geen geboren vechter, hoor. Hij wou van alles: voetballen, basketballen, breakdancen. vertelt Hasny. Windmill „Maar zijn vader zag al vroeg een toekomstig kampioen in hem. Hij was al heel snel heel groot, dus hij had ook nog eens alles mee om ooit in de mooiste klasse uit te mogen komen: de zwaarge wichtdivisie. Maar hij was op het begin heel speels. Toen hij veel zwaarder werd, ging het break dancen hem ook steeds minder makkelijk af. Hij was er best goed in, kon de windmill en dat soort dingen, maar de meeste break- dancers zijn lichtgewichten. Dus hij was qua postuur meer een vechter en uiteindelijk raakte Rico ook zelf verliefd op de vechtsport." Aanvankelijk ging het nog om thaiboksen. Op zijn achtste werkte Rico in die sport zijn eer ste partijtjes af tegen leeftijdsge nootjes, maar hij overgroeide die al gauw in de lengte en de breedte. „Rico had al snel letter lijk niemand meer om tegen te vechten, want er was in zijn leef tijdscategorie niemand in de zelfde gewichtsklasse", herin nert Hasny zich. „Omdat je vol gens de regels niet tegen ouderen mag vechten, waren er geen par tijen meer voor hem. Dat heeft zo'n drie a vier jaar geduurd, tot zijn zestiende. Dus leidde zijn vader hem maar zelf op in de gymzaal." Die lag naast het buitenzwem- Hij doet ook als hij film kijkt nog gewoon zijn buikspieroefeningen of ligt even in de split Ik gaf Ricardo op den duur met een lintje om zijn rechterarm een handicap Mensen verliezen is zwaar, maar dat moet je omzetten in kracht bad De Spetter. Hasny: „Als hij in de zomer naar het zwembad wilde, vond zijn vader dat geen probleem. Hij moest alleen wel eerst komen trainen of thuis zijn oefeningen doen. Dat toont wel aan dat hij Rico heeft gedrild. Sommigen zullen zeggen dat dat té was, maar het heeft Rico wel gevormd. Er zijn veel goeie vech ters, maar niet veel met de disci pline die Rico heeft. Hij zegt ook altijd: 'Hard work beats talent'. Dat heeft hij zelf bewezen. Hij was nooit een toptalent, maar hij heeft wél de wereldtop bereikt." Trefbal Oscar Huiskamp (69) zag die ijver ook terug in de klas. De in middels gepensioneerde docent stond voor de hoogste klassen (7 en 8) op basisschool Ter Tolne en had Rico in zijn klas. „Ricardo kon goed leren en was een mak kelijke leerling in de klas", haalt Huiskamp zich voor de geest. „Hij kon wel goed etteren, maar dat loste hij ook net zo makkelijk weer zelf op. Het is met de ken nis van nu niet zo heel gek, maar het was wel zo: hij blonk echt uit in gymnastiek." Daardoor viel hij op bij Huis kamp. „Want ik was daar heel se rieus mee bezig, en daar genoot hij dan weer van. Ik gaf mijn leerlingen natuurlijk geen boks- lessen, maar dat hij toen al sterk was, bleek altijd wel tijdens de laatste vijf minuten van mijn gymlessen. Dan speelden we trefbal zonder afweer. Ik gaf Ri cardo op den duur met een lintje om zijn rechterarm een handi cap, zodat hij zijn arm minder ver kon strekken bij het gooien. Die ballen van hem kwamen na melijk keihard aan." Door zijn lengte en buiten schoolse sportieve bezigheden was Rico een bijzondere ver schijning in de klas. Huiskamp: „Hij was wel een karakter in de klas, ja, maar trad nooit op de voorgrond, lokte ook geen ruzies uit en de anderen zochten zeker geen ruzie met hem. Ik denk dat hij gewoon niet van gezeur hield en ik denk dat hij er ook nog steeds niet van houdt. Ik herin ner me hem als een jongen met een groot hart." De volgende stap Zo ziet Dennis Krauweel (46) hem ook nu nog. De eigenaar van Superpro Sportcenter, een sport school in Zevenbergen, ziet Rico als zeventienjarige jongen nog binnen komen wandelen met zijn vader. „Ik had natuurlijk al weieens over hem gehoord", blikt Krauweel terug. „Hij was wel degelijk een talent, met een enorme drive en een indrukwek kend postuur. Hij wilde leren, wilde luisteren. Zijn vader bracht hem - letterlijk - naar mij om de volgende stap te zetten." Het moment was gekomen dat Rico sterker werd dan zijn vader, vertelde Jos zelf ooit in een inter view met de NRC. Krauweel: „Dat lijkt me als vader iets waar je trots op kunt zijn. Voor Jos was het natuurlijk wel even wennen dat hij ergens anders ging trai nen, maar hij zag ook dat de re- donderdag 7 december 2017 M Weer slaagde Jean Paul de Bruijn er niet in op eigen kracht het hoofdtoernooi van een wereldbeker toernooi te halen. Sinds vorig jaar in Luxor, ook in Egypte, lukte hem dat niet meer. Hij werd dit keer wel iswaar tweede in zijn poule, maar met 1.424 gemid deld behoorde hij niet tot de drie beste nummers twee en was daar door uitgescha keld. In zijn eerste partij bleek Javier Palazon uit Spanje met 7-40 te sterk. Zijn tweede wed strijd won hij wel iswaar met 40-21 van Jae-Guen Kim, maar het ver dict viel toen Pala zon ook Kim ver- Sloeg, 12 In de derde divisie driebanden had den de spelers van Bottles/Dock- side geen kind aan De Stene Brug. Het werd 6-2 voor de Zeeuws Vlamin gen. Voor de thuisploeg verloor alleen Raf Hofman en dat op slechts twee puntjes van Rinus Pankow: 28- 30. Voor het ove rige waren de Sassenaren baas in eigen huis. DRIEBANDEN A Patrick Vasseur. fotopaulbrekelmans VOETBAL a Mitchell Minnaard Tholen - John Hasny, jeugdvriend - Oscar Huiskamp, leraar - Dennis Krauweel, trainer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78