C9 Trump hitst Palestijnen op Zeebrugge aast op sluis Roze olifant Kussende chauffeur krijgt lichte straf 2 Gentenaren wonen liever in de Terneuzen rolt de loper uit voor Gentenaren die geen woning in eigen stad kunnen vinden. Ze staan nog niet echt te dringen. RESIDENTIE BIERVLIET I Commentaar De Amerikaanse president Donald Trump heeft een bom ge legd onder het zieltogende vredesproces in het Midden- Oosten. Met de officiële erkenning dat het fel omstreden Je ruzalem de hoofdstad van Israël is, en met de aankondiging van de verhuizing van de ambassade uit Tel Aviv, trapt Trump heel veel moslims op de ziel. Dit belooft weinig goeds. Veel moslims, joden en christenen vinden de status van de stad heel belangrijk. Ze kunnen de gebouwen en de grond niet los zien van hun religieuze waarden. Deze overgevoeligheid staat elke rede lijke politieke oplossing in de weg. Het wachten is op het moment dat zowel in Israël als in de Pales tijnse gebieden verstandige mensen de overhand krijgen. Mensen die beseffen dat de uiteindelijke uitkomst van het Israelisch-Pales- tijnse conflict inmiddels volmaakt onbelangrijk is geworden. Wat er ook te winnen valt, het weegt niet op tegen de duizenden doden die zijn gevallen. Geen enkel godsdienstig doel of politiek resultaat kan ooit goedmaken wat de strijdende partijen elkaar hebben aan gedaan. Het wachten is op de mensen op wie nationalisme en reli gieuze verdwazing geen vat hebben. Mensen die vrede wensen. Met welke hoofdstad? Onder welke vlag? Dat is bijzaak. Desnoods onder twee vlaggen. Trump draagt hier niets aan bij. Hij is wel consequent. Hij doet wat hij evangelische christenen in zijn land heeft beloofd. Als de gunst van deze kiezers het belangrijkste motiefis voor de Ameri kaanse president, dan gedraagt hij zich meedogenloos. Want hij weet dat hij de partijen in het Midden-Oosten ophitst. Zij zijn er nog lang niet aan toe om in naam van de vrede Trumps domme ac tie te negeren. Overgevoeligheid over Jeruzalem staat politieke oplossing in de weg ZEEBRUGGE De Vlaamse rege ring neemt nog dit jaar een besluit over de locatie van de nieuwe zee sluis bij Zeebrugge. Er zijn zes al ternatieven in de race. Over de bouw van een nieuwe sluis bij Zeebrugge wordt al sinds 2004 gepraat. De huidige Vandam- mesluis is verouderd en wordt te klein om de groeiende haven te be dienen. Er lijkt nu schot in de zaak te komen. Opwaardering van de Vandam- mesluis is een mogelijkheid of de bouw van een sluis op een nieuwe plek. Een team van ingenieurs schoof echter een andere favoriet naar voren: opwaardering van de huidige Visartsluis. Die ligt iets ten oosten van de Vandammesluis, wordt ook wel gebruikt, maar is veel te klein voor grote schepen. Antwerpen heeft recent al een nieuwe grote zeesluis gekregen bij Doel en Gent krijgt er één bij Ter- neuzen. Naar goed Vlaams gebruik kan Zeebrugge dan niet achterblij ven. ALMANAK Concert at Sea is goed, maar North Sea Jazz is beter, vindt die Middelburger. Al vele jaren heeft hij dan ook de gewoonte om af te reizen naar de Randstad om te genieten van oude en nieuwe jazz en een slokje te nemen. De dag erna een wandelingetje over de boulevard om het hoofd leeg te maken, en hij kan er weer te genaan. „Dus ik loop daar, met mijn houten kop", blikte hij on langs terug, „toen iemand mij op mijn schouder tikte. Ik kijk om - is het een olifant. Even dacht ik dat ik nu écht te veel gedronken had. Blijkt het een promotiestunt van een circus te zijn!" De Luifel krijgt nieuw dak Voordracht laatste herder Saeftinghe Antwerpse punk in klassiek jasje OOSTBURG Informatiemarkt geboortezorg i arie-José Filiaert woont al sinds 1975 aan het begin van de Terneuzenlaan in de noordelijke Gentse wijk Muide-Meulestede. Ze kijkt uit op het water van het Tolhuisdok. Ze zou zo in een bootje kunnen stappen en het ka naal naar Terneuzen kunnen op varen. „Ik heb het vruchtgebruik van de woning, maar de eigenaar wil mij er uit hebben. Ik zou niet weten waar ik naar toe moet, want voor een sociale huurwoning kom ik niet in aanmerking", verzucht ze, met het af en toe vervaarlijk blaffende hondje Poppy op haar arm. En als ze nu een huis over de grens zou kunnen krijgen? Ver huizen van de Terneuzenlaan naar Terneuzen? „Pfff. Nee, dat doen we toch maar niet." Het inwonertal van Gent groeit. Er wordt driftig gebouwd en hui- Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie nog een voorwaar delijke celstraf van twee maanden en een werkstraf van 160 uur tegen hem. Want hij zou die gehandi capte vrouw tegen haar wil onze delijk hebben betast. De rechtbank in Middelburg vindt dat er geen enkel bewijs is dat dat tegen haar wil gebeurde en legt hem een voorwaardelijke boete van vijfhonderd euro op. De man was chauffeur en ver voerde in opdracht van een zorgin stelling gehandicapten. Advocate Cindy Koole betoogde twee weken geleden dat er een klik was tussen de twee en dat ze het leuk vond dat hij haar benaderde. Ze had zelf om een kus gevraagd. Twee passerende toeristen zagen hem haar kussen, waarschuwden het taxibedrijf waarna de man werd ontslagen. De ouders van de gehandicapte vrouw wilden eerste geen aangifte doen maar ze deden dat toch onder druk van de zorgin stelling. donderdag 7 december 2017 Op 23-11-2017 heeft deurwaarder M.P.A. Roelands te Tilburg ovvABN AMRO Hypotheken Groep B.V., bij exploot de onbekende (onderjhuurders/gebruikers van de Bernhardstraat 39 te Terneuzen aangezegd dat i.v.m. de executoriale verkoop van voormeld pand op 24-01 - 2018, een beroep zal worden gedaan op het huurbeding, zodat zij het pand zullen moeten ontruimen en verlaten. Zij zullen worden opgeroepen te verschijnen voor de voorzieningen- rechter om gehoord te worden op een daartoe ingediend verzoekschrift. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AGIN Timmermans Veerhaven 7 3016 CJ ROTTERDAM Tel. 088-4111213 Ref: 11723673 Tip? redactie@pzc.nl LAMSWAARDE Het college van burge meester en wethouders van Hulst stelt 42.500 euro beschikbaar voor een nieuw dak op De Lui fel. Het dak van het dorpshuis van Lams- waarde is er aan toe, want het lekt regelmatig. Zo erg zelfs, dat enkel re pareren niet eens vol doende zal zijn. Een com plete renovatie is volgens Hulst noodzakelijk. De werkzaamheden zullen dan ook zo snel mogelijk beginnen. EMMADORP Stefan Cleiren, een van de laatste herders van de schaapskooi (foto) op De Noord in het Verdronken Land van Saeftinghe, ver telt vrijdag 15 december zijn levensverhaal. Dat doet hij in café Het Ver dronken Land in Emma- dorp. Hij hoedde in Saef tinghe schapen en voer mest af met de boot. Re serveren voor de voor dracht wordt aangera den, via 0114-635633. Aanvang 19.30 uur, de toegang kost 5 euro. HULST Punkmuziek gespeeld met een viool, cello, klari net en accordeon. De Antwerpse formatie DAAU (Die Anarchisti sche Abendunterhaltung) staat er zaterdag mee in de Protestantse kerk aan de Houtmarkt in Hulst, met de even bijzondere band Graeae in het voor programma. Aanvang 21.15 uur, kaarten in de voorverkoop 15 euro, via de site van Hulst Cultu reel, aan de deur 16 euro. ZorgSaam houdt zater dag van 11.00 tot 15.00 uur in gezondheidscen trum Antonius in Oost burg een infomarkt over geboortezorg. Er zijn stands van Moeders voor moeders, Dé Pro vinciale Kraamzorg, Bodyline Health Center met fitheidstraining voor moeders en Alles over borstvoeding. Verhuizen over de grens is stap te ver Theo Giele Terneuzen Haruna Soulemane: „Ik sta hier al bijna driejaar ingeschreven voor een woning." Een 53-jarige man uit de ge meente Sluis is alleen schuldig bevonden aan schennis van de eerbaarheid door op de open bare weg de blote borsten van een vrouw te kussen. Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73