Jeugdhulp ook in 2018 dagelijks bereikbaar Hulp voor kinderen die lijden onder echtscheiding ouders 7 Willemspolder op Flipland wordt natuur Gefuseerde scholen gaan verderonder naam Albero hectare akkerbouwgrond in de Willemspolder op Sint Philips- land is omgetoverd tot klein schalig natuurgebied. Het is de bedoeling dat de natte graslanden in de toekomst worden begrazen, zegt Huibert Simons, districtshoofd van stichting het Zeeuwse Land schap. Dat heeft de polder in op dracht van de provincie onder handen genomen. De provincie wijst in het na- tuurbeheerplan verschillende gebieden aan die in aanmerking komen voor omvorming tot na tuur. De Willemspolder is er daar een van. De polder ligt op het uiterste puntje van Sint Philipsland, ten zuiden van de Rijksweg, op steenworp afstand van restau rant het Veerhuis. GOES Albero. Die naam gaan de gefuseerde scholengroepen Al- phagroep en Nobego dragen. Al bero is het Italiaanse woord voor boom. Een term waaraan de nieuwe koepelorganisatie voor primair onderwijs allerlei symboliek koppelt, van de stam van de boom die de kern vormt van het onderwijs tot de individuele scholen, die net als iedere boom hun eigen kenmerken hebben. De twee scholenkoepels on derzochten langere tijd hoe ze het best kunnen samenwerken. Schaalvergroting is volgens hen noodzakelijk om in de toekomst kwaliteit te kunnen blijven bie den. Alpha heeft vijftien christe lijke basisscholen op heel Zuid- Beveland, onder Nobego vallen negen openbare scholen in de gemeenten Goes en Noord-Be veland. De identiteit van de af zonderlijke scholen blijft het zelfde. Gezinnen uit Reimerswaal en Ka- pelle kunnen ook na 1 januari elke ochtend met al hun vragen terecht bij het Centrum Jeugd en Gezin. Omdat Schouwen-Duiveland vanaf die datum uit de samenwerking tussen de drie gemeenten stapt, moeten Kapelle en Reimerswaal wel de portemonnee trekken. De drie gemeenten waren jaar lijks ruim een ton kwijt aan de tele fonische bereikbaarheid. Deze dienstverlening werd ingekocht bij de GGD Zeeland. Schouwen-Dui veland voert die taak vanaf t januari zelf vanuit het gemeentehuis uit, in combinatie met de uitvoering van de Wet maatschappelijk ondersteu ning (Wmo). „Om de dagelijkse bereikbaar heid in de lucht te houden, nemen we voorlopig voor lief dat het ons extra geld gaat kosten", licht wet houder Hans de Kunder van Rei merswaal toe. Wel gaan Reimers waal en Kapelle onderzoeken of het Gebiedsteam Jeugd kan samen werken met de lokale sociale teams in de gemeenten. Dat zou de onder linge afstemming tussen hulpver leners kunnen verbeteren, wat weer ten goede moet komen aan gezinnen met een hulpvraag. Door deze kinderen in een vroeg tijdig stadium hulp aan te bieden, kan worden voorkomen dat ze in de veel duurdere zware zorg be landen. Behalve voor de kinderen zeifis dat ook fijn voor de gemeen ten. Die zoeken naar mogelijkhe den om de kosten voor de jeugd zorg te beteugelen. Nu moeten ze nog flink bijleggen op het geld dat ze daar van het Rijk voor krijgen. Besparen Hoeveel geld met de maatregel kan worden bespaard, is volgens de ge meente Goes niet vooraf te zeggen. „Maar het is duidelijk dat dit pro bleem aandacht verdient", staat in de memo. „We zien mogelijkhe den om kinderen hulp aan te bie den." Een andere voorziening waar kinderen vanaf volgend jaar in een vroegtijdig stadium met proble men terechtkunnen is het TEJO- huis in Goes. Uiterlijk deze maand wordt een locatie gekozen. Het is een laagdrempelige voorziening waar kinderen gratis, anoniem en zonder afspraak met allerlei pro blemen kunnen aankloppen. Ze kunnen er met een (psychothera peut over praten. De eerste vrij willigers hebben zich al aange meld. Het TEJO-huis gaat in het voorjaar open. Van het budget van 22.000 euro draagt de gemeente Goes 15.000 euro bij. De rest wordt bij elkaar gelegd door Kapelle, Reimerswaal en Noord-Beveland. donderdag 7 december 2017 Ivbcdrljf hrijver WOLPHAARTSDIJK Binnen kort staat de monumentale hoeve Veldzicht aan de Van Strienweg bij Wolphaartsdijk er weer pico bello bij. De schuur van de meer dan drie honderd jaar oude boerderij wordt gerestaureerd in op dracht van Het Zeeuwse Land schap. Hoewel het houten ske let er wat slechter aan toe was dan vooraf werd gedacht, loopt het werk volgens direc teur Marten Hemminga grof weg volgens planning. „Over twee maanden hopen we klaar te zijn." Het Zeeuwse Land schap heeft de hoeve gekre gen van de huidige bewoner, die niemand anders had om aan haar na te laten. Hij mag er nog zo lang blijven wonen als hij wil. De organisatie is blij met het geschenk. „Wij werpen ons de laatste tijd vaker op als hoe der van het gebouwde erf goed", zegt Hemminga. „Dat is nodig, want er zijn niet veel his torische hoeves meer. De meeste zijn verdwenen door overstromingen, oorlog of na tuurlijk verval." Het Zeeuwse Landschap heeft nu vier boer derijen in bezit. Hemminga ver wacht dat dit er meer worden. FOTO MECHTELD JANSEN ANNA JACOBAPOLDER De 24 Joeri Wisse Kruiningen De gemeenten in de Ooster- schelderegio willen volgend jaar beginnen met het aanbie den van hulp aan kinderen die te lijden hebben onder de pro blematische echtscheiding van hun ouders. Dat staat in een memo van de gemeente Goes over de jeugdhulp. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69