Scouting wil vrijstelling toeristenbelasting 6 Nieuwbouwwijkje in Wemeldinge „We gaan je wegsturen, Piet", lacht wethouder Evert Damen als hij het lokaal van schuttersvereniging Sint Andries binnenstapt om de hand tekening te zetten onder de afspra ken over de bouw van het Koningin Maximahof. „Ja, daar ben ik niet zo blij mee", verzucht Piet Feijtel van achter de bar. „Het gaat ons alle maal een hoop geld kosten." Al bijna tien jaar weten de leden van Sint Andries dat er ooit huizen zullen worden gebouwd op hun oefenterrein aan de Bonzijweg. In 2009 werd daar in het bestem mingsplan voor Wemeldinge al op voorgesorteerd. De crisis en de moeizame verwerving van een aantal aangrenzende bedrijfspan den, zorgden voor vertraging. Als alle procedures vlot verlopen, wil aannemingsbedrij f Fraanj e volgend jaar zomer met de bouw beginnen. Directeur Han van de Velde van Fraanje heeft alle vertrouwen in het project. „Er hebben zich al meer dan tachtig geïnteresseerden ge meld." Volgens wethouder Damen is dat niet zo vreemd. „Het is al weer bijna tien jaar geleden dat het Amaliaplein is gebouwd. Sindsdien zijn er geen gewone huizen meer gebouwd." Volgende week donderdag pre senteert Fraanje de plannen in het dorpshuis. Hoe de wegen gaan lo pen, staat vast. Ook heeft het bedrijf met de gemeente afgesproken dat er vier vrije kavels worden uitgege ven. Verder wil Fraanje vrijstaande huizen, twee-onder-eenkappers en seniorenwoningen bouwen. De vraag bepaalt hoeveel woningen van welk type uiteindelijk in het Koningin Maximahof gebouwd zullen worden. Zonder eigen lokaal verliezen we onze identiteit Het gedeelte waar nu nog oude loodsen staan, wordt pas vanaf 2019 bebouwd. Een aantal eigenaren mag nog tot eind 2018 gebruikma ken van de loodsen. „Omdat er nu al veel vraag is naar huizen, willen we daar niet op wachten. Daarom beginnen we eerder met de bebou wing op het oude sportveld", zegt Damen. Voor het zover is zijn de twee imposante masten van Sint Andries als het goed is verplaatst naar de skatebaan nabij het voetbal veld. Daar heeft de gemeente een nieuw - veel kleiner - terrein gere geld voor de schutters. De bouw van een nieuw clubhuis en de aan schaf van een materialenopslag is voor rekening van Sint Andries. Piet Feijtel vindt dat jammer, zeker gezien het feit dat de gemeente geld overhoudt aan het project Maxima hof. Damen stelt echter dat Sint An dries een kosteloos alternatiefis ge boden: medegebruik van de kan tine van voetbalvereniging Wemel dinge. Maar dat hebben de schut ters resoluut afgewezen. „Een eigen lokaal is de helft van de gezellig heid, zonder dat raak je je eigen identiteit kwijt. Bovendien kun je de wip vanuit de kantine van de voetbal straks niet eens zien", zegt Feijtel. Volgens hem is dat vooral van belang voor de 15 van de 35 le den die de sport niet meer actief be oefenen. Namens de scoutinggroep heeft voorzitter Marijn Rijstenbil een brief gestuurd aan de Thoolse ge meenteraad. „De heffing van toe ristenbelasting veroorzaakt een aanzienlijke verhoging van de kampprijs voor deelnemers", stelt Rijstenbil. Hij vraagt de raad een vrijstelling in de verordening toe ristenbelasting op te nemen. Educatief „Kamperen op een scoutingterrein heeft voornamelijk een educatief karakter. De gasten maken vrijwel geen gebruik van toeristische en re creatieve voorzieningen van de ge meente, stelt Rijstenbil. „Het effen van toeristenbelasting betekent verhoudingsgewijs een enorme stijging van de kampeerprijs." Gemeenten Rijstenbil verwijst naar andere ge meenten die zo'n vrijstelling heb ben opgenomen, waar scouting groepen onder vallen. Dat is onder meer het geval in Hulst en Bergen op Zoom. De brief komt vanavond aan de orde tijdens de gemeente raadsvergadering. IN DE REGIO Verkoop kerststukken voor stichting Jayden Thema-avond over abortus Kerstmarkt met koren MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 7 december 2017 ESP' Dubbel gevoel bij bouw Maximahof Maximahof. Zo gaat het voorlo pig laatste nieuwbouwwijkje van Wemeldinge heten. Gisteren be zegelden de gemeente Kapelle en ontwikkelaar Fraanje een overeenkomst voor de bouw van maximaal vijftig huizen aan de Bonzijweg. Goed nieuws voor tientallen mensen die al jaren op nieuwbouw wachten, maar het plan kent ook verliezers. Joeri Wisse Wemeldinge - Piet Feijtel, schuttersvereniging Sint Andries Directeur Han van de Velde (I) van Fraanje en wethouder Evert Damen (r) van Kapelle op het toekomstige bouwterrein. Scoutinggroep Heenetrecht uit Tholen vraagt de gemeente Tholen om vrijstelling van de toeristenbelasting voor scou tinggroepen uit Nederland. Die verblijven regelmatig in het club gebouw aan de Gemaalweg. Michiel Bouwman Tholen KLOETINGE Onder leiding van Marijke van Iwaar- den zullen vrijwilli gers kerststukken verkopen voor stichting Jayden op donderdag 7 de cember in Kloe- tinge. De verkoop wordt gehouden van 13.00 tot 20.30 uur in de schuur aan Noordeinde 5. THOLEN SGP Tholen houdt morgen een thema avond in Tholen over abortus. De thema-avond onder de titel 'Abor tus, einde verhaal?' begint om 19.30 uur in Meulvliet aan Zoekweg 8. Fractie voorzitter Kees van der Staaij zal onder meer spreken. GOES De jaarlijkse kerst markt in Goes vindt plaats op vrijdag 8 en zaterdag 9 de cember. Er staan tientallen kramen met bijzon dere kerstcadeaut jes, decoratie en lekkernijen. Ook zijn er verschillende ac tiviteiten, staan er foodtrucks en zijn er optredens. Vrijdagavond is er om 18.00,19.00, 20.00 en 21.00 uur een kerstdansshow met lichtshow en muziek. Koor A58 en muzi kaal duo Soulkit- chen treden zater dag op om 15.00 uur. Ook zingen ver schillende muziek verenigingen en koren Christmas Carols in de winkel straten. Het volledige pro gramma is te vin den op de website goesisgoes.nl/kerst markt. VLISSINGEN De Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar vindt het belangrijk om op te komen voor de vier vrijheden van Franklin Delano Roosevelt. Hij doet al sinds jaar en dag mee aan de schrijfmarathons van Amnesty International rond 10 december, de 'internationale dag voor de rechten van de mens'. Deze keer schreef hij mee met leerlingen van de derde klassen havo en vwo van het Scheldemond College. Als oud leraar economie gaf Van den Tillaar de leerlingen nog een vrij heidslesje VOOraf. FOTO RUBEN OREEL GOES Inloophuis Oase, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur: In- loopochtend in kerk met koffie of thee; Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur: Di gitaal Café; Eras- muspark, 10.00- 11.00 uur: Inloop spreekuur van wijk verpleging; 14.00 uur: Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; 's-Heer Hendriks- kinderendijk 100, 13.00-15.00 uur: Open huis Het Cla- rahofje; Wijkcen trum de Spinne, 16.00-20.00 uur: In loop voor mensen met een beperking 'S-GRAVENPOLDER Ons Dorpsleven, 20.00 uur: Thema avond 'Langer bloei in de tuin' HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; 09.30 uur: Wandelen in groepsverband; Bi bliotheek, Stenge plein, 10.00-12.00 uur: Digitale inloop ochtend KAPELLE De Vroone, C.D. 13.30 uur: Bingo Kloetinge Noordeinde 5, 13.00-20.30 uur: Verkoop kerststuk ken voor stichting Jayden KRABBENDIJKE Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur: Digitaal inlooppunt KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: Se- niorenYoga RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.30-12.00 uur: Handwerken SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur: e- Book spreekuur YERSEKE Bibliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal inloop- punt; Grand Café Moer- zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje voor senioren. SCHRIJFMARATHON

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68