TERNEUZENLAAN M Reisje Ecuador maakt man verdacht IJZEL 3 Terneuzenlaan dan in Terneuzen zen in de wijken rond het cen trum worden in hoog tempo ge renoveerd. Ook in dit deel van de stad. Een vervallen pand in art-nouveau stijl, dat vele jaren aan de Terneuzenlaan stond te verkommeren, wordt in oude luister hersteld. Een eindje ver derop ligt De Voorhaven, waar oude industriële gebouwen in woningen en commerciële ruimtes zijn verbouwd. Ondanks al die bouwactivi teiten is het vooral voor mensen met een smallere beurs lastig om betaalbare woonruimte te vinden. Ook de Stad Gent sloot daarom afgelopen week met twintig gemeenten in de omge ving, waaronder Terneuzen als enige Nederlandse, een samen werkingsovereenkomst om de bevolkingsgroei op te vangen. Het moet wel in Gent zijn. Ik ben hier opgegroeid, al mijn vrienden en familie wonen hier Een 8i-jarige als Marie-José zal niet helemaal passen in het beeld dat de 21 burgemeesters hebben van de Gentenaren die hun heil buiten de stad zullen zoeken. Een jongeman als Alexander van Wijnsberghe misschien wel. Hij is op zoek naar een appartement. Maar als de burgemeester van Terneuzen belt en hem een woning zal hij beleefd weigeren. „Het moet wel in Gent zijn. Ik ben hier op gegroeid, al mijn vrienden en familie wonen hier. Ik zal altijd in Gent blijven." Veerle Vereecken laat haar honden Lotje en Mozart uit in de Terneuzenlaan. Ze komt ei genlijk uit de streek van Aalst, tussen Gent en Brussel. Na haar studie is ze in Gent blij ven 'plakken'. Ze werkt bij een instelling die in Vlaande ren waakt over cultureel reli gieus erfgoed en is voor haar werk niet aan Gent gebon den. Ze ziet wel wat voorde len van wonen over de grens. „Het is er veel rustiger. Hier in Gent in het leven toch ge jaagder. Nederlanders zijn ook wat meer uitgesproken, hier zijn de mensen meer ge sloten." Het valt ook voor haar niet mee om voor een redelijke prijs een woning te kopen of te huren. Zeker als je nog twee honden hebt. Maar toch, in Zeeuws-Vlaan- deren gaan wonen is voor haar een stap te ver. „Het is misschien maar een half uurtje rijden, maar het blijft toch een ander land hè." Gent heeft ook een IJzen- dijkestraat. De straat ligt in de wijk Rabot, net ten noor den van het centrum. In de buurt is veel gesloopt en nieuwbouw gepleegd, maar de IJzendijkestraat, inge klemd tussen de nieuwe Aldi en de appartementencom plexen aan de Biervlietstraat, is nog niet aan de beurt geko men. Een stel vrienden belt aan bij Dzhaner Yordanov die vandaag zijn zestiende ver jaardag viert. „Wat IJzendijke is? Ijzer en dijk, natuurlijk", bluft de jarige Job. Hij heeft echt geen idee. Of de jongens naar Nederland willen ver huizen? „Ja hoor. Daar heb je toch coffeeshops, haha." Haruna Soulemane is net klaar met zijn schoonmaak werk in het appartementen complex Residentie Biervliet I. „Of ik naar Nederland zou willen verhuizen. Tsja, ik bén Nederlander. Ik heb jaren in Amsterdam gewoond. Daarna heb ik een paar jaar weer in Afrika geleefd en daarna ben ik Gent terecht gekomen omdat ik hier werk kon vinden. Ik sta hier al bijna drie jaar ingeschreven voor een woning." En als Ter neuzen hem die woning kan geven? „Tsja ik weet het niet. Ik heb hier mijn werk." Zolang de beide Rotterdammers zwijgen over wat ze medio juni in Vlissingen deden, blijven ze in voorarrest. Want hun aanwezig heid aldaar roept veel vragen op, bleek gisteren tijdens een tussen tijdse zitting van de rechtbank in Middelburg. Zo staat de 22-jarige S.C. bekend als een 'uithaler', als iemand die eerder betrapt is toen hij drugs uit containers haalde. Bo vendien zat hij die bewuste nacht in een busje dat ogenschijnlijk doelloos over het haventerrein van Kloosterboer reed. Kompaan Zijn kompaan, de 37-jarige F.F., hield mogelijk het schip met die verdachte container in de gaten. Hij nam kort voor aankomst van het schip op de Boulevard van Vlissingen foto's. Ook zag de poli tie hem op een andere plek waar een verdacht schip passeerde. Daarnaast was hij twee jaar gele den in het Zuid-Amerikaanse Ecuador, in Guayaquil, de stad van waaruit de bewuste container met coke is verscheept. Bovendien vond de politie in zijn Rotterdamse woning een pers met sporen van cocaïne. „Zo'n ap paraat kan gebruikt worden om Zo'n apparaat kan gebruikt worden om blokken coke te persen blokken coke te persen", wist offi cier van justitie Linda van den Oe ver. Wat haar betreft zijn de Rot terdammers betrokken bij de smokkel van harddrugs en worden ze 15 maart volgend jaar daadwer kelijk berecht. Hun advocaten pleitten gisteren voor een schorsing van het voorar rest. John Silvis wees de rechtbank erop dat een verdachte gebruik mag maken van zijn zwijgrecht. „Dat mag niet tegen hem worden gebruikt." Ook vindt hij het absurd om een 'vakantiereisje naar Zuid- Amerika' van twee jaar geleden en wat coke-rommel in zijn woning aan te grijpen als bewijs dat F. be trokken is bij internationale drugs handel. De rechtbank wees de verzoeken tot schorsing af. Volgens de rech ters vragen de afzonderlijke bevin dingen om uitleg. „Het kan alle maal toeval zijn. Maar alles bij el kaar zorgt er wel voor dat u moge lijk betrokken bent bij deze smok kel", aldus de rechtbankvoorzitter. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Voor al uw inlijstwerk lijstenmakerij STAB 'GEUT -ot»l donderdag 7 december 2017 - Alexander van Wijnsberghe Marie-José Filiaert: „Verhuizen van de Terneuzenlaan naar Terneuzen? „Pfff. Nee, dat doen we toch maar niet." FOTO'S LEX DE MEESTER Twee Rotterdammers blijven in voorarrest. Volgens de recht bank hebben ze mogelijk iets te maken met een vergeefse po ging om 44 kilogram cocaïne te smokkelen vanuit de haven van Vlissingen-Oost. Emile Calon Middelburg - Linda van den Oever, officier IdE SPECIALIST IN LIJSTEnI Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60