1 Liefde in tijden van mysterieuze aanvallen Pure filmmagie, voor wie een beetje geduld heeft 7 Mierzoet, geestig en aandoenlijk P i PADDINGTON 2 Thelma Er is iets met Thelma aan de hand. De in eerste instantie muizig ogende jonge vrouw lijkt een loodzware last met zich mee te dragen. Maar wat precies? Deze Noorse uit een streng religieus plattelandsgezin zet haar eerste schreden op universiteitsgrond, alwaar ze pas opvalt na een hef tige epilepsieaanval in het open baar. Het voorval levert haar de nodige onzekerheid en angst op, maar ook een vriendin: Anja. Hun aanvankelijke kameraadschap slaat om in een onverwachte ver liefdheid die hun beider bestaan op z'n kop zet. Mysterieuze voor vallen veranderen de voor leef tijdsgenoten normale feestjes en colleges in even intrigerende als spannende scènes - voor de hoofdrolspelers én de kijker. Joachim Trier RepriseOslo, Au gust 31st, Louder Than Bombsser veert een intelligente, mooi in beeld gebrachte mix van drama, bovennatuurlijke elementen, spanning en romantiek en blijft daarbij ver weg van Twilight-dich- tige Hollywoodproducties. Deze Noorse inzending voor de Oscar voor beste buitenlandse film is volwassen, gelaagder en vooral Europeser. Wonderstruck De kijker krijgt met Wonderstruck twee, vooral in stijl verschillende, films voor de prijs van één. De 12- jarige Rose gaat in 1927 in New York op zoek naar een bekende actrice (gespeeld door Oscarwin nares Julianne Moore). Regisseur Todd Haynes maakt van haar ver haal een magisch-realistisch zwart-witsprookje. De eveneens 12-jarige Ben zoekt 50 jaar later naar zijn vader. In dezelfde stad, ditmaal met de sepiakleuren en de rauwe hectiek van de jaren 70. De tieners, allebei doof, vinden essentiële puzzelstukjes in een natuurhistorisch museum. Lang zamerhand worden zij en de kij ker zich bewust van een emotio nele verbintenis, die generaties, culturele milieus en genres over brugt. Voor sommigen is het wel licht wat te traag, maar voor wie een beetje geduld heeft, is Won derstruck pure filmmagie. donderdag 7 december 2017 5 w Jh j7X «[Sfll.-- 2r ^*<1 KOMEDIE Regie: Paul King. Hoofdrollen: Hugh Grant, Hugh Bon neville en Sally Hawkins. Wees aardig voor elkaar. Een betere boodschap rond kersttijd kan de bioscoopbezoeker zich niet wensen. Zeker als die uit de mond komt van de beer Paddington, die zich in zijn tweede filmavon- tuur weer staande moet zien te hou den in de Lon- dense grotemen senwereld. Deze keer krijgt de innemende beer met de rode hoed en de wijde blauwe jas het zwaar te verduren. Hij belandt in de gevangenis door een diefstal die hij natuurlijk niet heeft gepleegd. Door zijn opge ruimde karakter en zijn speciale mar meladerecept palmt hij ook ach ter de tralies iedereen in. Paddington 2 is een mierzoete film, maar ook heel geestig en aan doenlijk. De humor komt voor een be langrijk deel voor rekening van Hugh Grant, die een ij- dele acteur in geldnood speelt. Hij zorgt ervoor dat Paddington in de problemen komt. Welgemeend ad vies: kies vooral voor de originele versie. Voor vol wassenen is het niet te verteren om de typisch Engelse personages met Nederlandse stemmen te be luisteren. Zelfs Beau van Erven Dorens werd hier voor ingeschakeld. - A.Z. Hugh Grant (links) en Hugh Bonneville in Paddington 2. THRILLER Regie: Joachim Trier. Hoofdrol len: Eili Harboe, Kaya Wilkins. Thelma lijkt een loodzware last met zich mee te dragen. FOTO IMAGINE - Marieke Nieuwdorp SPROOKJE Regie: Todd Haynes. Cast: Julianne Moore, Oakes Fegley, Millicent Simmonds. - Gudo Tienhooven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51