aèelweek korting 599,"" 4 JERUZALEM ERKENNING HOOFDSTAD President Trump verklaart Jeruzalem tot hoofdstad van Israël en de halve wereld schiet in een kramp. 'Geweld dreigt door besluit VS' De president wil de Amerikaanse ambassade naar Jeruzalem verhui zen en beschouwt de stad daarmee als officiële hoofdstad van Israël. Leiders in het Midden-Oosten noemen dat een zware klap voor het vredesproces tussen Israël en de Palestijnen. Voor miljoenen ge lovigen is de stad heilig. Trump stapt af van de uit 1947 da terende afspraak waarbij Palestina in drieën is gedeeld: een Joodse staat (Israël), een Palestijnse staat en daartussen Jeruzalem als 'ge deelde entiteit'. In de jaren 90 is af gesproken dat de definitieve status van Jeruzalem nog moet worden bepaald. De Verenigde Naties drin gen er al jaren op aan dat dit ge beurt. De VS is nu het eerste land ooit dat Jeruzalem erkent als de onbe twiste hoofdstad van Israël en de ambassade er vanuit 'neutraal' Tel Aviv naar toe verplaatst. Provocatie Saoedi-Arabië noemt het besluit een 'duidelijke provocatie richting moslims'. Mahmoud Abbas, de lei der van de Palestijnen, waar schuwde voor 'gevaarlijke conse quenties' die de beslissing kan hebben voor het vredesproces en de veiligheid en stabiliteit in de re gio. Voor Ismail Haniya, de leider van de radicaal-islamitische Ha mas, is het reden om aanstaande vrijdag uit te roepen tot 'dag van woede'. „Palestijnen mogen niet toestaan dat Israël en de Verenigde Staten samenzweren", zei hij. De angst bestaat dat de Arabi sche wereld het besluit van Trump beschouwt als een oorlogsverkla ring. Van oudsher bemiddelen de Verenigde Staten in het conflict tussen Israël en de Palestijnen. Die De beslissing kan gevaarlijke consequenties hebben rol laat Trump nu varen. Daarmee kiest hij in de ogen van de Palestij nen duidelijk partij voor Israël en helpt zo het vredesproces om zeep. Er dreigt al een diplomatieke cri sis. Turkije zegt de banden met Is raël te verbreken als de Amerika nen hun zin krijgen. De kans dat andere landen volgen, is reëel. De invloed van Verenigde Staten in de regio daalt. Rusland werpt zich juist nadrukkelijker op als bescher mer van Arabische belangen. Dat Trump een knuppel in het hoenderhok gooit, komt ook voort uit een verkiezingsbelofte. De pre sident verzekerde zijn grotendeels christelijke achterban dat hij Jeru zalem officieel als hoofdstad zou 49 rondreizen al vanaf Meer weten? Bel 070 30 76 700 oFkijk snel op nrv.nl Cl Dl neemt je mee donderdag 7 december 2017 GO Trump gooit knuppel in Gerben van 't Hof Jeruzalem/Rotterdam -Mahmoud Abbas, Palestijn Boek vóór neemt je mee DEN HAAG De beslissing van Donald Trump om de Amerikaanse ambassade te verhuizen naar Jeruza lem, valt slecht bij het Cen trum Informatie en Docu mentatie Israël (CIDI). „Nie mand is hiermee gediend. Het besluit kan leiden tot veel geweld", zegt direc teur Hanna Luden. Volgens haar dient de pre sident met het besluit uit sluitend zijn gelovige ach terban. „Jeruzalem is al 70 jaar de officiële hoofdstad van Israël. Daar verandert niets aan." De leiders in het Midden-Oosten grijpen Trumps woorden aan om de bevolking op te stoken tegen Israël, meent Luden. FOTOEPA We zijn ook Afrika specialist en volgens onze reizigers zijn we er goed in. Boek nu extra voordelig een boeiende groepsreis of privéreis naar Afrika, ook in de mei- of zomervakantie. Wildparken van Zuid-AFrika Groepsreis 15 dagen, al vanaf Op zoek naar de Big Five in de mooiste wildparken van Zuid-AFrika Divers Zuid-AFrika Groepsreis 21 dagen, al vanaf Van Kruger tot Kaapstad, al het bijzondere van Zuid-Afrika zit in deze reis Hoogtepunten van Namibië Groepsreis 17 dagen, al vanaf Beleef het meest bijzondere land van Afrika. Overweldigende schoonheid! Onbekend Tanzania Zanzibar Privéreis 15 dagen, al vanaf Ontmoet 'bushmen', beleef top wildparken, en relaxen op exotisch Zanzibar Volop inspiratie en veel meer (AFrika) reizen? Ga naar nrv.nl Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4