Pop, kerst, cabaret en theater 4 Concert Celliste Ella van Poucke (1994) heeft veel over voor muziek. Ze bouwde al een mooie carrière op. Zondag speelt ze in Ritthem drie solosuites voor cello van Bach. Sexy instrument? DAAU: opwindend en dwars Kerstfeest in Ierse sferen 11a van Poucke groeide op in een muzikaal gezin: vader is trom pettist, moeder altvio liste. „Ik ben de I tweede van vier kin- I deren, we groeiden op met muziek. Ik luisterde veel naar opnamen, studeerde uren per dag en speelde kamermuziek met vrienden. Bij ons thuis was muziek maken van zelfsprekend." Van Poucke geeft volmondig toe dat kiezen voor muziek niet de ge makkelijkste keuze is. Ze moet veel reizen en heeft als freelancer/solist geen echte zekerheid, zoals bij een orkestbaan. „Het is een kunstvorm De suites van Bach hebben iets meditatiefs CELLO die nooit af of klaar is. Dat is soms moeilijk, maar daarom is dit vak zo ontzettend mooi. Ik zou dit beroep voor geen goud willen inwisselen voor iets anders. Door de muziek heb ik fantastische mogelijkheden gekre gen." Bezeten Van Poucke wist al vrij vroeg dat ze celliste wilde worden. „Toen ik tien was, hoorde ik een vriend van de fa milie cello spelen. Hij studeerde veel en ik wist dus dat discipline belang rijk was. Ik ging naar de vooroplei ding van het conservatorium, waar ik zag dat er meer mensen bezeten wa ren van muziek. Ik had al van jongs af aan een extreem doorzettingsvermo gen en nam mijn studie serieus. Het was een ontdekking toen ik voelde hoe je een sterke boodschap kunt uitdrukken en overbrengen met muziek. Ik kan me een leven zon der muziek niet voorstellen, ik heb veel te danken aan mijn ouders, maar ik was me er ook altijd van bewust dat de echte drive en passie uit mezelf moeten ko men." De cellosuites van Bach zijn popu lair bij publiek en cellisten. Van Poucke speelde de eerste suite al snel. Ze hoorde thuis alle grote werken van Bach en noemt de Goldbergvari- 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Pop Kerstconcert donderdag 7 december 2017 Swingen met de cellosuites van Bach Jeanette Vergouwen 44 -Ella van Poucke Is de cello een sexy instrument? Ella van Poucke: „De grootte en vorm van de cello en de manier hoe je er mee zit en hem vasthoudt, zijn vrij intiem. Ook komt het register en de algemene klank kleur van de cello in de buurt van de warmte en sonori teit van een stem. Zelf zie ik mijn in strument niet als sexy, ik houd van de warmte en in tensiteit van de cel loklank, maar ik ben vooral bezig met het uitdrukken van muziek. Om dit te kunnen doen, is het instrument slechts werkgereedschap. Voor mij is de cello wel een heel mooi gereedschap." Wie van alternatieve rock houdt, moet zaterdag naar Hulst. Daar treedt de band DAAU op. Kerst concerten zijn er onder meer in Ierse en Russsische sferen. Lize van Olden en Anna Hermanns spelen sketches. En Hans Visser en Irena Filippova laten Hol landse meesters herleven. Pas tien jaar na de oprichting in 1992 weet het Antwerpse 'Die Anarchistische Abentun- terhaltung' (DAAU) een groter publiek te bereiken. Groter dan de liefhebbers van wat mooi, knap maar ook dwars is. Platenlabel Sony biedt de groep een contract aan in de categorie 'nieuw klassiek'. Een vergissing? De instrumentatie met viool, cello, contrabas, ac cordeon, klarinet en percussie en de klassieke opleiding van de leden vroeg daar blijkbaar om. De debuutplaat blijkt ech ter vooral aan te slaan bij een publiek van alternatieve pop en rockmuziek. In hun muziek ligt Radiohead dichterbij dan Bach. DAAU vindt in Nederland voet aan de grond in het alter natieve clubcircuit en festivals die voor nieuwe invalshoeken kiezen. Het album We Need New Animals uit 1997 heeft dan al ogen en oren geopend. Dit jaar kwam er een compilatie van oude nummers in een nieuwe jas. De muziek klinkt weer anders, maar opnieuw steeds opwindend, betoverend en dwars. Zaterdag, Protestantse Kerk Hulst, 20.30 uur (voorpro gramma: Graeae). De Ierse artiest Fergal Murchü komt zijn nieuwe kerstshow spelen, genaamd Irish Christmas - An Inti- mite Evening. In zijn kielzog komt een keur aan lerlands beste traditio nele instrumentalisten mee. Zij be spelen algemeen bekende instru menten, maar ook typisch Ierse zoals de Kelti sche harp en de Ierse doedelzak. Donderdag 14 december, Sint Jacobskerk Vlissingen, 20.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48