Om te brullen van het lachen als het zo erg niet was Toen voetbal nog leuk was 2 Show Breed geschouderde mannen die dansen, zingen en acteren in een stringetje. Of nog minder... De nieuwe Chippendales-tour heet niet voorniets 'Best. Night. Ever.' De ultieme'Girls night out'. Henk Westbroek DE VERLEIDERS Breng gerust je oma, moeder, tante, zus en beste vriendin mee. „De shows van de Chippendales zijn er voor alle vrouwen, van alle leeftijden. Alles draait om het loslaten van stress en het hebben van een goede tijd. Let's have some fun!", vertelt Chip- pendaler Billy Jeffrey enthousiast. De Chippendales bestaan ondertussen al meer dan 35 jaar en Billy Jeffrey is nu bijna vijftien jaar lid van de 'godde lijke mannenbende'. Na het succes van de 'Get Lucky Tour' en 'Break the Rules Tour' de afgelopen twee jaar, keren de mannen opnieuw terug naar Nederland. Volgens Billy Jeffrey is het Neder landse publiek altijd een beetje gere serveerd. Vooral in het begin. „De vrouwen lijken altijd iets stiller dan in andere landen. Maar vergis je niet: als de show eenmaal bezig is, barsten ze los en is het echt een groot feest op het einde. Dat is altijd leuk, want hoe meer plezier zij hebben, hoe meer plezier wij ook hebben." Herinneringen De mannen kijken er erg naar uit om weer naar Nederland te komen. Ze hebben goede herinneringen aan de vorige shows. „We hebben toen echt veel aan sightseeing gedaan in Am sterdam: met een bootje gevaren We gaan mee met de trends qua dansen en muziek door de grachten, het Anne Frank huis bezocht... Er is zo veel te doen daar! We hebben ook veel gewan deld. De mensen ontvangen ons ook altijd zo hartelijk daar. De Neder landse vrouwen houden van ons en wij houden van hen. We kunnen echt niet wachten om weer terug te gaan." Wanneer Billy Jeffrey over zijn werk praat, hoor je een en al enthou siasme. Toch was hij zeker niet altijd zo te spreken over de Chippendales. „Ze hadden mij gezien in een tv- 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Uitgelicht Biografie TOP 3 KERST- MUZIEK annen in pakken. Op toneel. In het echt ook, al zal het daar vaker casual zijn. Maar ook daar zijn ze 'arrivé'. Topac teurs zijn het, die in mooie, klassieke, spraak makende rollen zouden kunnen schitteren. En die dan toch kiezen voor een beetje 'vuil werk'. Zo kijk ik er in ieder geval naar. George van Houts, Tom de Ket, Victor Löw, Leopold Witte. Dé mannen van 'De Verleiders'. (En daar komt geen vrouw aan te pas... opvallend genoeg.) De mannen die (Pierre Bokma was er toen nog bij) samen al excelleerden in vier voorgangers. Eerst 'De Casanova's van de vastgoedfraude' (2012), dan 'De val van een superman' (2014), 'Door de bank genomen' (2015) en 'Slikken en stikken' (2016). Zelf noemen ze het theater dat gemaakt móet worden. Theater 'met de diepgang van toneel en de urgentie en snelheid van cabaret'. Ik zou het niet beter kunnen zeggen. Eloogstens zou ik durven toevoegen, dat toneel eigenlijk toch ook altijd urgent zou moeten zijn. Zo zie ik het ten minste graag. Misstanden in de vast goedsector. In de wereld van frauderende su permarktconcerns, topbankiers en farmaceuten met dollartekens in de ogen. Verhalen die uitdraaiden op git zwarte komedie. Om te brullen van het lachen als het 'Stem Kwijt' zoergnietwas. gaat over Nu is er deel 5. Het de teloorgang heet 'stem K* Het gaat over de van de teloorgang van de democratie democratie. Over landen waar de kan didaat met de meeste stemmen NIET wordt verkozen (USA). Of waar (hé kijk, de eigen boezem) een regeerakkoord bestaat, waarvan vrijwel niets is terug te vinden in de partijprogramma's. Waar ingewikkelde vraagstukken als migratie, klimaat, bankencri- sis, en groeiende ongelijkheid niet worden aan gepakt. Dapper om daar op te blijven hameren. Vuil werk, toch wel. Activistisch. Zonder gêne beter weten. Scherp zijn. Boos worden. 'De Verleiders' zijn nog altijd een must. 'De Verleiders', met in het midden nieuw komer Marcel Hensema. foto Raymond van olphen Willem Nijssen is theaterliefhebber. Hij schrijft over verschillende genres. donderdag 7 december 2017 'Vrouwen Gertie De Boey 44 Billy Jeffrey, Chippendale Top 40 Kerst Hits Echt alle grote Kersthits op een dubbel-cd. Bron: Bol.com PZ De schrijver van dit boek, de Groningse zanger en jour nalist Martin Groenewold, stond ooit samen met Henk Westbroek op het podium. Een voorname reden voor de mar kante Utrechtse zanger/pre sentator/kroeguitbater om zijn fiat te verlenen aan deze biografie. Westbroeks radiowerk, Het Goede Doel, zijn solocarrière, Leefbaar Utrecht, de vriendschappen en de conflicten: het komt allemaal voorbij in Henk. Verschenen bij Pharos uitgevers. De Leukste Studio 100 Kerstliedjes Nieuwe, maar ook oude liedjes in een nieuw jasje gestoken. Wat: 'Stem Kwijt', toneel Waar: De Mythe, Goes Wanneer: morgen, aanvang 20.00 uur michac :hristma: Michael Bublé, Christmas Maar liefst 15 ab solute kerstklas- siekers heeft Bublé onder han den genomen. Machiel Coehorst selecteert de biografie van Henk Westbroek en een carrièreoverzicht van Johan Neeskens. De voetbal ler was de man achter het succes van, tja, decennia geleden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46