Einde lijkt nabij voor telefoongids Radartoren Ossenisse mag van rechter worden afgebouwd Verblijf in inrichting geëist tegen bedrieger ouderen Vrijspraak voor twee vrouwen in naar 'misdaad stinkende zaak' des Drinkwatertarieven 2018 10 ZE Uitgever denkt aan stoppen QMl De eerste telefoongids verscheen bijna 140 jaar geleden. Volgens een woordvoerder van DTG wor den dit jaar in totaal 3,2 miljoen gidsen (gratis) verspreid. Hoeveel dat er in Zeeland zijn, kon hij niet direct zeggen. Vorig jaar is echter de wettelijke uitgeefplicht komen te vervallen. Daarnaast holt het gebruik volgens het bedrijf zo hard achteruit, dat verspreiding van de papieren gids niet meer zinvol is. „Ook adverteerders ha ken af', aldus de woordvoerder. „Het is verspilling van papier, druk- en bezorgkosten." Daar naast wordt het naslagwerk elk jaar dunner, omdat veel mensen geen vaste lijn meer hebben of hun gegevens simpelweg niet meer in de gids laten opnemen. In gebieden waar mensen met een gemiddeld hogere leeftijd wo nen, zoals Zeeland, wordt de gids nog standaard bezorgd. Verder ge beurt het op aanvraag. Volgens de DTG-woordvoerder is er nog een groep die wel afhankelijk is van de Het is verspilling van papier en druk- en bezorgkosten papieren gids: ouderen die niet op internet kunnen of willen. „Daar zullen we zorgvuldig mee om gaan als we de gids afschaffen. Er zijn al alternatieven, zoals telefo nische nummerinformatie." Bij veel Zeeuwen belandt de te lefoongids linea recta in de pa pierbak, blijkt uit tientallen reac ties op de PZC-Facebookpagina. Anderen gebruiken hem nog wel, maar ook niet altijd waar hij voor is bedoeld. „Als onderzetter voor de computermonitor", reageert Jacques Derksen. Monique de Ko ning-Landman heeft hem ge bruikt voor de surprise. De bouw van de nieuwe radarto ren bij Ossenisse kan worden vol tooid. De bestuursrechter ziet on voldoende redenen om het pro ject stil te leggen. Jan Hamelink, die op 200 meter van de toren woont, had een kort geding aangespannen om de bouw van de radartoren tegen te houden. Hamelink vindt dat de toren het uitzicht bederft en dat deze zijn privacy schendt. Behalve dat het bouwwerk het scheep vaartverkeer op de Westerschelde volgt, krijgt deze een publieks functie dankzij een uitkijkplat- form. De bestuursrechter ziet te wei nig aanleiding om direct in te grij pen, zo blijkt uit de gisteren gepu bliceerde uitspraak. Er bestaat, zo stelt hij, 'geen recht op een blij vend vrij uitzicht'. Bezoekers Gezien de afstand tussen de ra dartoren en de woning van Ha melink is het ook 'niet aanneme lijk' dat diens privacy ernstig wordt aangetast. Bovendien is het niet waarschijnlijk 'dat rekening zal moeten worden gehouden met grote aantallen bezoekers'. Hamelink maakte zich verder zorgen over de gezondheidsri sico's van elektromagnetische straling. Mede gezien de afstand acht de rechter die gezondheids risico's minimaal. De veertigjarige dakloze R. E., die het had verkozen om niet aanwezig te zijn bij de behandeling van zijn zaak, had zich eind maart in Rilland voorgedaan als verkoper van koe ken. Hij belde ergens aan, een 84- jarige bewoonster deed open en hoorde dat de opbrengst van de koeken bestemd was voor een schooltje. Ze betaalde vijf euro en vervolgens vroeg E. of hij gebruik mocht maken van het toilet. Toen E. was vertrokken miste de vrouw haar sleutelbos.Twee maan den later bezocht hij een verzor gingstehuis in Krabbendijke. Wéér koeken voor een goed doel en de bewoonster, 91 jaar, betaalde grif de vijf euro. Deze keer vroeg E. of ze misschien een glas water voor hem had. Terwijl zij een glas voor hem haalde, glipte E. de woning binnen en pikte 150 euro uit de portemon nee van de vrouw. In dezelfde maand, in Halsteren, kreeg hij het aan de stok met een 71-jarige man die niet was gediend van zijn ver kooppraatje. Als reactie daarop be dreigde E. hem met een bezemsteel. Volgens de deskundigen heeft E. ADHD en borderline. Als hij het er gens niet mee eens is gooit hij de kont tegen de krib. Behandelingen hebben niet geholpen en een eerder opgelegde ISD-maatregel (verblijf in een inrichting voor veelplegers) had evenmin succes.Toch eiste de officier nogmaals de ISD-maatre- gel, om hem de kans te geven zijn leven op de rails te krijgen. Uitspraak 20 december. Het Openbaar Ministerie dacht in eerste instantie dat de twee tussen 2010 en 2012 in totaal 444.299 euro achterover drukten van een oudere Middelburger. Daarom spande het OM een rechtszaak tegen hen aan. Officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk zei gisteren dat de hele zaak aanvankelijk 'stonk naar mis daad'. Maar hij vond daar na een on derzoek geen overtuigend bewijs voor. Op voorspraak van de moeder stak de Middelburger geld in een koffie plantage in Angola in de hoop dat Er is geen enkel overtuigend bewijs hij daar flink op zou verdienen. On derzoek leerde, aldus de officier, dat die plantage daadwerkelijk bestaat. En ook blijkt dat de man, inmiddels overleden, zeker vier maal grote geldbedragen kreeg vanuit Angola. Er is geen enkel overtuigend be wijs, aldus de officier, dat er ge werkt is met valse papieren of val ste kwitanties. Hij bleef erbij dat de 'zaak stinkt', maar dat hij daarvoor geen bewijs heeft. Hij vroeg de rechtbank de beide vrouwen bij verstek vrij te spreken. De meer voudige strafkamer van de recht bank vonniste conform die eis. Water Vastrecht Belasting op Leidingwater- Precario BTW 6% ,Oe-re\etoon9Ws J Gouden Gids 1 Gouden Gids Een overzicht van alle tarieven en tariefswijzigingen: www.evides.nl/tarieven donderdag 7 december 2017 Hij ploft deze periode weer op de deurmat: de nieuwe Tele foongids/Gouden Gids. Het zou zomaar de laatste ooit kunnen zijn, want uitgever DTG denkt erover na te stoppen met de uitgifte. Luc Oggel Vlissingen De gids wordt steeds dunner. - woordvoerder DTG-uitgever Rolf Bosboom Middelburg Officier van justitie Linda van den Oever had er maar één woord voor over en dat was 'laf'. Laf om twee kwetsbare oudere dames van 84 en 91 jaar met een smoes te bestelen. Ad Roos Middelburg Een Middelburgse vrouw (24) en haar moeder (47) zijn niet schul dig aan grootschalige oplichting. De rechtbank sprak hen vrij. Emile Calon Middelburg - Wilfred Suijkerbuijk, officier van jusitie waterbedrijf Betrouwbaar en veilig drinkwater in Zuidwest-Nederland, dat is waar Evides voor staat. Duurzaam geproduceerd en 24/7 thuis afgeleverd. Onderstaande huishoudelijke tarieven gelden voor het gehele voorzieningsgebied van Evides Waterbedrijf. Variabel tarief 0,687 per 1.000 liter lm3) Huishoudelijk tarief 86,36 per jaar Verschilt per gemeente www.evides.nl f 0900 0787

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38