Tes lè Vader smeekt rechters om opsluiting zoon Zeeuwse hoornaar is te zien in Leiden Kunnen we dit weekend sneeuwpoppen maken? 2 WILLEM VAN DAM KUNSTKERSTBOOM STERK IN OPMARS m Column Uitjes, meneer?" Aan de vis- kar ging het gesprek over de haringtest van het Alge meen Dagblad. Daar is gedoe over. Een paar visboeren roepen dat het doorgestoken kaart is. Ze reppen van vals spel en hebben het over vriendjespolitiek en belangenver strengeling, over smaad en laster. En stappen daarom naar de rech ter. Ik lust er wel pap van, van ha ring. Als ik me kwaad maak, laat ik er zo drie of vier achter elkaar naar binnen glijden. En elk jaar weer kijk ik handenwrijvend uit naar de haringtest van het AD. Twee keur meesters en een verslaggever rei zen stad en land af, houden halt bij zo'n honderdvijftig visboeren, ko pen er een paar Hollandse Nieu wen, stoppen er een thermometer in, ruiken er eens goed aan, nemen er een hap van en doen vervolgens in de krant verslag van hun bevin dingen. Vishandel Het Beste Maatje te Middelburg had dit jaar geen re den tot klagen, die werd beloond met een mooie 8,5. Bij Visamy in Vlissingen ook tevreden gezich ten: eindcijfer 8. Maar de eerlijk heid gebiedt me te zeggen, dat mijn belangstelling vooral uitgaat naar de recensies over visboeren wier waar bij het haringtestteam slecht in het pulletje viel. Geen leuker vermaak dan leedvermaak, nietwaar? Zo werd de haring van een Goese supermarkt met een nul gehonoreerd. Commentaar van de jury: „Norm voor 'poepbac- teriën' vele malen overschreden. Arme klanten." Ook een vis handel in Breskens kreeg de wind flink van voren: „Chagrijnige, on vriendelijke verkoopster kijkt pislink als zij op haar bedorven waar wordt aangesproken. Onbe grijpelijk dat zo iemand zich met levensmiddelenverkoop mag bezig houden." De test stinkt, vinden een paar haringboeren. De hoofdredacteur van het AD heeft inmiddels aange kondigd de test aan te zullen pas sen, maar hoe precies weet hij nog niet. Ben benieuwd.En oh ja, doe mij maar met uitjes. Als ik me kwaad maak, laat ik er zo drie of vier naar binnen glijden DESTELLING Vandaag: Rico Verhoeven is een goede ambassadeur voor Zeeland Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters NU NIET TE0EN IEDEREEN ZESOEN bAT IE EISENLIJK NEP IS/ HENK Een dag cel voor seks met 14-jarige Vrijspraak van onzedelijk gedrag Iraniër (23) vrijgesproken MIDDELBURG Overdracht wegen voortaan soepeler Wegbeheerders in Zeeland hanteren voortaan één standaardberekening voor de overdracht van (stuk ken) wegen. Dat hebben ze in een bestuursovereen komst vastgelegd. Ook Rijkswaterstaat doet mee. Bij de overdracht van een (stuk) weg van de ene naar de andere (semi-)over- heid hoort een bruidsschat voor onderhoud en beheer. Dat leidde soms tot ge steggel. Met 'hij' doelde de Goesenaar op zijn 44-jarige zoon R.J. Die J. verscheen voor de rechtbank omdat hij eerder dit jaar zijn vader bedreigde en diens woning beschadigde. Volgens de va der is hij een lieve jongen zolang hij zijn medicijnen slikt. „Anders is hij levensgevaarlijk. Vooral als hij in een psychose raakt." De vader zei dat hij het heel moeilijk vindt zo over zijn zoon te oordelen. „Maar het is tijd dat ik de navelstreng doorknip. Hier moet een einde aan komen." Hij stelde ook dat opsluiten echt nodig is 'omdat Emergis weigert hem te behandelen'. Officier van justitie Linda van den Oever vindt dat J. volledig ontoere keningsvatbaar is gezien zijn geeste lijke toestand. Ze vroeg de rechtbank hem te ontslaan van alle rechtsver volging. Vervolgens eiste ze dat hij gedwongen wordt geplaatst in een psychiatrisch ziekenhuis. Ook raadsman Karsten Verkaart vindt dat dat zo snel mogelijk moet gebeu ren. Een medewerkster van Emergis pleitte voor plaatsing in een inrich ting voor veelplegers. Volgens haar kan de rechtbank alleen maar ie mand voor één jaar plaatsen in een Als hij vrij is, zitten wij als het ware gevangen psychiatrische ziekenhuis. „Terwijl bij plaatsing in een inrichting J. twee jaar wordt opgesloten." Ze zei ook dat in een inrichting J. psychiatrisch geholpen kan worden. „Plaatsing bij Emergis kan niet omdat wij J. niet kunnen behandelen. Zijn proble men zijn te ernstig." J. zelf hoopt ook dat hij snel naar een psychiatrisch ziekenhuis kan om daar de hulp te krijgen die nodig is. Uitspraak 20 december. LEIDEN De restanten van het nest van de Aziatische hoornaar dat in Dreischor werd gevonden, zijn gis terochtend geplaatst een vitrine in Naturalis. Het nest is nu onderdeel van de tentoonstelling GIF! die mo menteel te zien is in het onder zoeksinstituut en natuurhistorisch museum in Leiden. EIS Kenniscentrum Insecten vond in september 2017 het eerste- Aziatische hoornaarnest van Ne derland. De Aziatische hoornaar vormde een bedreiging voor bijenvolken en moest worden bestreden. Na een zoektocht van twee weken werd het nest eind september net buiten Dreischor gevonden in een peren boom en vernietigd. VLISSINGEN Voor morgen en het weekeinde is sneeuw voorspeld. Maar of er sneeuwpoppen kunnen worden gemaakt, is maar zeer de vraag. Eric Chavanu verwacht het niet direct. Volgens de Walcherse weerman verschillen de prognoses elke zes uur. „Het is echt nog even afwachten. Als het gebeurt, valt er misschien twee tot vijf centimeter. Geen dik pak dus, al zal het zal wel even blijven liggen. Maar de sneeuwbui wordt gevolgd door re gen dus voor een sneeuwpop moet je snel zijn." Het relatief zachte weer slaat vanaf vandaag om, het wordt een stuk kouder. Chavanu verwacht met name in Zeeuws-Vlaanderen nachtvorst. Ook weerplatform weeron- line.nl meldt de komst van storm achtig weer en sneeuw. Zaterdag neemt de kans op een wit land schap volgens de meteorologen verder toe. „Er vallen dan nog hoofdzakelijk sneeuwbuien met kans op een klap onweer. In de kustprovincies wordt het een graad of 5 en smelt sneeuw gemak kelijk weer weg." donderdag 7 december 2017 Gisteren: Zeeuws-Vlaan- deren moet Gent omarmen 689 reacties TERNEUZEN Eén dag cel en een taak straf van 120 uur. Die straf legde de rechtbank op aan een inwoner (37) van de gemeente Ter- neuzen omdat hij in 2014 betaalde seks had met een minderjarig meisje. De man zei tijdens de rechtszaak dat hij niet wist dat ze veertien jaar oud was toen hij seks met haar had in zijn be stelbus. Haar moeder ontdekte wat ze deed toen ze haar telefoon in specteerde. HULST Een inwoner (69) van de gemeente Hulst is vrijge sproken door de recht bank. Hij werd verdacht van onzedelijk gedrag met een verstandelijk ge handicapte vrouw. Tegen over de rechters ont kende de man dat met kracht. Desondanks eiste de officier van justitie een celstraf van achttien maanden tegen hem waarvan zes voorwaarde lijk. Volgens de rechters ontbreekt het bewijs voor het misbruik volledig. GOES De Iraniër E.A. (23) krijgt geen straf omdat hij op 21 december 2015 in de tijdelijke opvang voor vluchtelingen in de Zee landhallen in Goes ie mand verwondde. De rechtbank vindt dat er sprake was van nood weer omdat hij zich met een scheermesje verde digde toen hij die be wuste avond werd aan gevallen door andere vluchtelingen. De uit spraak is conform de eis. Een wanhopige vader vroeg de rechtbank gisteren om zijn zoon op te sluiten. „Hij is levensge vaarlijk. Als hij vast zit, hebben wij rust. Als hij vrij is, zitten wij als het ware gevangen. Dan moe ten we elke dag voorzichtig zijn." Emile Calon Middelburg - Vader over zijn zoon (44) die hem bedreigde Het nest van de Aziatische hoornaar uit Dreischor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2