's Werelds beste is een Zeeuw! Minister ziet groot draagvlak Kickbokser Rico Verhoeven (28) verdedigt zaterdag zijn wereldtitel in Ahoy. Hij groeide op in Tholen. zeeland^ Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen komt volgend jaar met een voorstel voor een appverbod voor fietsers. Dat kan vanaf 2019 ingaan, meldt de minister vandaag aan de Tweede Kamer. Van Nieuwenhuizen ziet een 'groot maatschappelijk en politiek draagvlak' voor een verbod voor appen op de fiets. De minister wil een krachtig signaal afgeven en komt volgend jaar met een wets voorstel, inclusief boetebedragen. Tegelijk waarschuwt de bewinds vrouw op Infrastructuur en Wa terstaat dat een verbod wel helder en te handhaven moet zijn. De nieuwe regels kunnen dan het jaar daarop ingaan. Daarnaast komt er volgende zomer een nieuwe campagne, gericht op ver standig omgaan met de smart- phone in de auto en op de fiets. Driekwart van de Nederlanders wil in elk geval het actief bedienen van de telefoon op de fiets in de ban doen, bleek begin dit jaar al. De meerderheid geeft ook aan dat zij het een urgent probleem vindt en dat zij vaak gevaarlijke situaties als gevolg van gebruik van het mo bieltje op de fiets ziet. Echter, nieuw onderzoek van VeiligheidNL stelt nu dat appen op de fiets nauwelijks een ongeval veroorzaakt; slechts bij 1,2 procent van de slachtoffers die op de eerste hulp zijn beland. Praten met een medefietser (11 procent) of muziek luisteren, eventueel met koptele foon op, (3 procent) blijkt onveili ger. Sterker nog: er is volgens de on derzoekers geen sluitend bewijs dat er een verband is tussen tele foongebruik en fietsongevallen. Juridisch een belangrijk punt. Als volgende stap gaat minister Van Nieuwenhuizen daarom eerst overleggen met de Raad van State. De bewindsvrouw wil alleen ko men met een 'verantwoorde en ro buuste oplossing'. In mei 2016 kondigde de voor ganger van Van Nieuwenhuizen, Melanie Schultz, al onderzoek aan naar een appverbod op de fiets na een gesprek met vader Michael Elke dag dat het langer duurt om deze wet in te voeren, is er één teveel Kuikens. Die verloor enkele maan den eerder zijn toen 13-jarige zoon Tommy-Boy. De knul zat tijdens het ongeluk op zijn fiets en was op zijn mobiel bezig met muziek. Sindsdien maakt vader Kuikens zich hard voor het verbannen van de smartphone uit het verkeer. „Ik ben al tweeënhalf jaar bezig om appen in het verkeer strafbaar te stellen. Ondertussen blijven er he laas mensen en kinderen aan over lijden, ook door het gebruik van hun mobiel. Elke dag dat het langer duurt om deze wet in te voeren, is er één te veel." P15 10°C Nieuwsmedia Veerle uit Gent: "Terneuzen blijft toch buitenland" Appverbod voor fietser vanaf 2019 Edwin van der Aa Marcia Nieuwenhuis Den Haag -Michael Kuikens, vader verongelukte jongen donderdag 7 december 2017 Bewolkt en regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND2 FOTO KOOLEN PHOTOGRAPHY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1