Syriëganger Victor D. 'wil gewoon terug naar huis' NS ontsloeg machinist terecht l m €109 13 De kleine bureautjes zijn de graaiers, niet de bestuurders Een geweldig tehuis veranderde ineen zorgfabriek Winters genieten in het Sauerland veel eensgezindheid bestond over de oplossingen, maar daar werd tussen de politieke partijen niet over gecom municeerd. We hebben ze toen aan gespoord om bij elkaar te gaan zitten, niet langer politieke spelletjes te spe len en het manifest over te nemen." Geldtekort voor extra handen aan het bed was toen een groot pro bleem. Pas later kwam 2 miljard euro extra voor verpleegzorg. Wat merkten jullie daarvan? „We hebben daar niet direct over ge sproken. Je kunt de getallen die wor den genoemd hooguit zien als indi catie. Wij kwamen met een concrete aanpak. Stel nou eens vast hoeveel zorgpersoneel er nodig is om com plete zorg te leveren en pas het bud get aan bij die norm. Daarbij moet aandacht net zo belangrijk worden als verzorging en veiligheid." „Dit is alarm slaan. Er komen alleen genoeg verzorgenden en verpleeg kundigen bij als die fatsoenlijk be taald krijgen, voldoende uren mogen draaien, goed worden bijgeschoold en ze niet met een contract van twin tig uur zes dagen per week beschik baar hoeven te zijn." „Binnen twee jaar moet er een dui delijke kentering te zien zijn, dan is het over vijfjaar op orde. Mocht het tegen die tijd nog steeds fout gaan, dan hebben we een heel andere aan pak nodig. Ik ben natuurlijk geen Don Quichot die eindeloos tegen windmolens blijft vechten." In Nederland loopt tegen Victor D., een bekeerling uit het dorpje Hee ten (Overijssel), een proces omdat hij zich heeft aangesloten bij een gewapende groep in Syrië. D. liet eerder dit jaar al weten terug te wil len keren om bij dat proces te zijn. Volgens het Haagse gemeente raadslid Arnoud van Doorn, ook een bekeerling, is hij inmiddels aan die reis begonnen. Van Doorn pu bliceerde via Twitter de brief die D. dit weekend heeft opgesteld. Vol gens hem zijn ook de Nationaal Coördinator Terrorisme en Veilig heid (NCTV) en justitie op de hoogte gesteld. De NCTV wil dat niet bevestigen, 'maar kent het be richt op sociale media'. D. vertrok in 2013 naar Syrië. Hij zegt te zijn vertrokken om de Syri sche bevolking te helpen. Hij heeft bij verschillende strijdgroepen ge zeten, maar wil niet zeggen welke. D. zei eerder tegen deze krant nooit voor IS te hebben gevochten. In het gebied waar hij verbleef, zijn in de loop van de jaren verschillende strijdgroepen actief geweest, onder meer het aan Al Qaeda-gelieerde Jabhat al Nusra. Hij neemt afstand van IS en de aanslagen in het Westen, schrijft hij in de brief. En: „Ik heb besloten naar Holland te reizen, maar daar voor moet ik door uw land. (Turkije, red). Ik heb de intentie me over te geven aan Turkse soldaten hier in de provincie Idlib. Ik zweer, bij Al lah, dat ik niet ben gekomen om het Turkse volk of leger kwaad te doen. Ik wil gewoon naar huis." D. zal in Turkije hoogstwaar schijnlijk worden gearresteerd. Het is de vraag of de Turken hem willen berechten of doorsturen naar Ne derland. Er zitten zeker al twee Ne derlandse Syriëgangers vast in Turkije. Fleurman gaf op 7 juli leiding aan tientallen woedende machinisten en conducteurs op Amsterdam Centraal. Ze waren zo boos na een uit de hand gelopen werkoverleg dat er aan een noodrem werd ge trokken. Ook meldde Flierman aan de Treindienstleiding van de NS dat mensen op het spoor zou den gaan lopen en dat het trein verkeer stilgelegd moest worden. Door de actie konden 75 treinen niet vertrekken. Zo'n 20.000 mensen strandden. De NS nam maatregelen na het incident: Flierman (63) werd ont slagen en 26 machinisten en con ducteurs kregen een officiële waarschuwing. De machinist werkte 38 jaar bij de NS en vroeg ruim 2 ton ontslagvergoeding. Volgens de kantonrechter wa ren er geen collectieve onderhan delingen gaande en diende de ac tie enkel om stoom af te blazen. Daardoor valt het protest niet on der het collectieve actierecht en was dus onrechtmatig. Het ont slag was terecht, en Flierman heeft geen recht op een transitie vergoeding, aldus de rechter. Vanaf Exclusieve Lezersreis 4,6, of 8-daagse wintersport, Duitsland v-?m pharosreizen Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Q reiskatern.nl donderdag 7 december 2017 PC Uw verslag als Nieuwspoortrap porteur is een aanklacht. Wanneer moet de situatie in de ou derenzorg verbeterd zijn? Syriëganger Victor D. zou op de weg terug naar Nederland zijn. Hij wil zich melden bij een post van het Turkse leger in de grensregio van het Syrische Idlib. De Nederlander heeft een brief bij zich waarin hij zich dis tantieert van IS en de Turken vraagt hem te helpen om terug te komen naar Nederland. Cyril Rosman Heeten NS-machinist Teus Flierman staat op 1 januari op straat. De kantonrechter vindt het ern stig verwijtbaar dat hij bij een actie van het Amsterdams Ma chinisten Kollektief treinen probeerde stil te leggen. Ton Voermans Lelystad Vertrek: 3 januari 2018 t/m 31 maart 2018 op slechts 2,5 uur rijden van de Nederlandse grens op basis van halfpension gratis gebruik van binnenzwembad en sauna Tijd voor een korte vakantie dicht bij huis? In het Sauerland ben je er even helemaal uit. Of je nu gaat wandelen, skiën of genieten van vakwerkplaatsjes in wintersfeer. De prachtige natuur en de gezellige vak werkhuisjes in het glooiende gebergte bieden alle ingrediënten voor een ont spannen vakantie dicht bij huis. Genietje van de winterse sferen? Wandel je over besneeuwde wandelpaden of waag je een afdaling op de lange latten in Winterberg? Maak ook zeker een mooie winterwandeling of geniet van de gezellige vakwerkplaatsjes. Je verblijf Je logeert in Hotel Hochland in Bad Fredeburg op een half uurtje rijden van Winterberg. Dit familiehotel ligt aan de zonnige zijde van het Rothaar- gebergte en is een prima uitvalsbasis voor mooie wandelingen. Ook voor leuke autoritjes ligt het heel centraal. Voor skiën en langlaufen ga je naar Winterberg. Het hotel heeft een sauna. Inbegrepen 3,5 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3,5of7xdriegangenkeuzemenuof buffet (op vrijdag een 4-gangen verrassingsmenu en op zaterdag en woensdag steengrillen) 1x1 flesje mineraalwater op de kamer gebruikvan sauna 10% korting op beauty behandelingen lxwandelkaart lxSauerlandkaart, incl. 4 uurtoegang totSauerlandbad (ma-vr) informatie over de regio gratis parkeren bij het hotel (naar beschikbaarheid) Kinderkorting (bij min. 2 volbet. op de comfortkamer) 0 t/m 5 jaar: gratis 2 t/m 5 jaar€32 6 t/m 14 jaar: 50% korting Data 4d 6d 8d 03/01-21/01 €109 €189 €259 22/01-31/03 €129 €229 €339 Prijzen in p.p. o.b.v. 2-p.k. Niet inbegrepen: reserverings- kosten 20,-), Calamiteitenfonds 2,50) en toeristen belasting (€2,- p.p.p.n.). Meer informatie: Ga voor Winters genieten in het Sauerland naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl758 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 39830.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13