éi-i. 9 'Lynn wil zwemmer worden' 'Er is me nooit meer naar mijn diploma gevraagd' Minister: wethouder moet weg Grot ontdekt onder de stad Afgetreden om seksrel Minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) wil dat de omstreden Brunssumse wethouder Jo Palmen weg gaat. De bewindsvrouw hoopt dat Palmen zelf opstapt, maar als dat niet gebeurt sluit ze niet uit dat zij zelf gaat ingrij pen. Palmen wilde gisteren niet reageren. Burgemeester Luc Winants stapte maandag op omdat hij niet meer met Palmen door één deur kan. Oud-minister Gerd Leers begint t januari als waarnemend burgemeester en moet de rust laten terugke ren. In oktober benoemde de gemeenteraad Palmen tot wethouder zonder een inte- griteitsonderzoek af te wach ten. Toen dat kwam, schetste dat een negatief beeld van Palmen. Toch bleef hij zitten, gesteund door een kleine raadsmeerderheid. Palmen is wethouder Grondzaken, maar hij heeft een conflict met de gemeente over een gronddeal. De minister noemt de stap van Winants dapper. „Hij zegt glashelder: dit kan niet en ik wil er geen verantwoor delijkheid voor nemen." Aanslag Manchester had voorkomen kunnen worden Piloten weigeren uitzetten asielzoekers Duitse piloten hebben de voorbije maanden meer dan 200 vluchten aan de grond gehouden omdat ze weiger den betrokken te raken bij de deportatie van geweigerde asielzoekers. Bemanningsle den verklaarden dat ze niet willen deelnemen aan het te rugsturen van mensen naar Afghanistan, waar het ge weld nog niet geweken is. De meeste vluchten moesten uit Frankfurt vertrekken. Duitse media melden dat 85 van de getroffen vluchten door Luft hansa en dochterbedrijf Eu- rowings werden verzorgd. Lidl-wijn is wereldtopper woensdag 6 december 2017 Pieter van Vollenhoven (78, oud-voorzitter van de Onder zoeksraad voor Veiligheid, echt genoot prinses Margriet) l k herinner mij het schoolzwemmen leven dig, aan het begin van de vijftiger jaren in Schie dam. En ja, ik heb een di ploma behaald, maar dat was elders in het land, in een open bad in Alkmaar. Mijn moeder kwam uit die omgeving en wij brachten dikwijls onze vakanties door in Bergen aan Zee. Ik herinner me dat ik het koud had en dat we gekleed en niet-gekleed te water ging. Nu, uiteraard hadden we telkens een zwembroek aan, maar u begrijpt wat ik bedoel. Wat ik opvallend vind is dat me nooit meer gevraagd is naar mijn zwemdiploma in mijn ver dere leven. Ik zou ook werkelijk niet weten waar het gebleven is. Je draagt het niet bij je als een rijbewijs. Later, toen ik ging duiken, heb ik wel geleerd waarom het diploma zo ontzettend belangrijk is; je kunt een val in het water alleen maar overleven als je niet in pa niek raakt, zoals dat ook voor een duik geldt. Wat ik ook bijzonder vind: lang was veiligheid een kern taak van de overheid, dus ook de uitgifte van het zwemdiploma. In 1984 is dat door een stichting overgenomen, in een tijd dat burgers, ondernemin gen en organisaties mede verantwoordelijk werden geacht te zijn op het ge bied van veiligheid. Hoe de Stichting Nationaal Plat form Zwembaden dat heeft opgepakt, is daar een prachtig voorbeeld van." MONTRÉAL „Het is gewoon prachtig", zegt Luc Le Blanc. De Cana dese amateurspe leoloog heeft met collega's een tot nu toe verborgen ruimte onder de Canadese stad Montréal ontdekt. De 'kamer' is 6 meter hoog, 3 meter breed, en minstens 250 meter lang. De unieke for matie werd duizen den jaren geleden in de laatste ijstijd gevormd. WASHINGTON Het langstzittende lid van het Ameri kaanse Huis van Af gevaardigden John Conyers (88) is af getreden nadat hij door diverse voor malige vrouwelijke stafleden was be schuldigd van sek suele intimidatie. De supermarktke ten Lidl blijkt een dure wijn te hebben verkocht voor 5,99 euro. De wijn kreeg onlangs een onder scheiding van de International Wine Challenge, ook wel de 'Oscaruitreiking voor wijnen' ge noemd. De Fortezza Dei Colli Chianti Classico Reserva kreeg een gouden medaille. Andere winnaars kosten zeker 35 euro. De wijn is uitverkocht. Lynn Kannegieter (vanaf morgen 5 jaar) uit Em- meloord, haalde in een jaar tijd haar A, B én (vo rige week) C-diploma Normaal gesproken mogen de kleine Kanne- gietertjes uit Emmeloord iets moois uitzoeken in de speelgoedwinkel na het behalen van een zwemdi ploma. Maar Lynn Kanne gieter mocht vorige week geld in haar spaarpot doen nadat ze succesvol was afgezwommen voor haar C-diploma. Want, vertelt moeder Hennie (34): „Het is natuurlijk de sinterklaastijd en daarbij is Lynn morgen ook nog eens jarig. Dus ze krijgt al genoeg cadeau's, vonden wij." En ook niet onbe langrijk: Lynn wandelde de plaatselijke speelgoed zaak de afgelopen maan den al vaak genoeg bin nen. Dit jaar stond ze ook al trots te zwaaien met haar A- en B-diploma. Hennie: „En daar zaten ook nog eens zes weken zomervakantie tussen. Nu is het wel zo dat Lynn zich al redelijk kon redden door het ouder-kind- zwemmen. Maar het is gj heel hard gegaan en ze o vindt het ook erg leuk. y Alles in het water doet ze g met een enorme glimlach, dus we gaan haar nu maar g lid maken van de zwem- -m vereniging hier. Zoals elk g kind wordt Lynn vaak ge- 3 vraagd wat ze later wil M worden. Bij andere kinde- ïj ren wisselt het antwoord, maar zij zegt al heel lang hetzelfde: zwemmer." BRUNSSUM Dat staat in een rapport van Britse veiligheidsdiensten over de aanslag in mei op een concert van Ariana Grande waarbij 22 doden vielen. FRANKFURT VUURZEE Brandweerlieden strijden tegen het vuur in Santa Paula in Californië. De Amerikaanse staat kampt opnieuw met een grote natuurbrand. Zo'n 27.000 mensen moesten al een vei lig heenkomen zoeken, berichtte de Los Angeles Times. Het vuur zou zo'n 150 gebouwen hebben verwoest, fotoreuters AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9