Hulst gaat nader in op grond Plan Perkpolder Gemeente Sluis bewandelt alle wegen om bedrijf te legaliseren Captain's Cabin weer op andere stek in centrum Terneuzen 7 Als je in Terneuzen gebruik mag maken van leegstaande winkelruimte, zoals Aad Versteeg van Captain's Cabin, dan botje maar. In de Noordstraat hoef jeer nooit lang naar te zoeken. Het voormalige juwe- lierspand aan de Noord straat waar Versteeg tot voor kort met zijn scheepsantiekzaak huisde, wordt ingenomen door een tweede hands kledingzaak. Ver hoefde hij niet te slepen met zijn scheepsmodellen en nautisch ko per. Versteeg vond een nieuwe stek aan de overkant, in het pand waar vroeger een makelaar zat. Het was zijn zesde verhuizing. Voor een kleine vergoeding mag hij er zijn zaak drijven. Tot de ei genaar van het pand een ander vindt. „Neuh, ik zit er niet echt mee. Maar hierna nóg een keer verhuizen? Ik weet niet of ik daar nog wel zin in heb. Ik ben ook de jongste niet meer." Captain's Cabin is feitelijk een hobby voor Versteeg, die ooit slag werker was op de Holland Ame rika Lijn. Met zijn 83 jaar hoeft Versteeg helemaal niet te werken, hij kiest er zelf voor. „Want stil zitten, da's niks voor mij." Vorig jaar nam een retaildes- kundige het Terneuzense winkel aanbod onder de loep. Hij noemde Captain's Cabin 'een pareltje in de Noordstraat en een echte trekker Hierna nóg een keer verhuizen? Ik weet niet of ik daar nog wel zin in heb voor specialisten', tot plezier van Versteeg. Dat is op de nieuwe lo catie nog steeds zo, maar er is wel minder ruimte dan in de voorma lige juwelierszaak. Die was ide aal, vanwege de vitrines waar hij alle antieke nautische spullen kon etaleren. En een stuk ruimer dan zijn nieuwe stek. Daar moeten be zoekers zich een weg laveren tus sen de grote scheepsmodellen. „Het pareltje is een diamantje geworden", lacht Versteeg. „Ik moet nog een beetje kijken hoe ik alles inricht. Ik hoef me niet te vervelen hoor. Ik kan dingen orde nen en natuurlijk het koper poet sen." HULST Iedereen die daarin geïnte resseerd is, kan zich vanavond in het stadhuis van Hulst laten bijpra ten over Plan Perkpolder. De infor matieavond duurt van 18.30 tot 20.30 uur. Er wordt informatie gegeven over bijvoorbeeld het ophogen van de Westelijke Perkpolder. Het is de be doeling dat daar een golfbaan komt. De grond die daarvoor gebruikt wordt is van industrieklasse-t. Een groep omwonenden, verenigd in stichting Schone Polder, vreest dat daardoor bodemverontreiniging ontstaat. Dat wordt door het ge meentebestuur van Hulst ontkend. Tijdens de informatieavond gaat het daarom verder in op de grond waterkwaliteit, maar ook de plan ning. Sein Hulst wilde voorafgaand aan de bij eenkomst weten wat er bij omwo nenden speelt. Daarom zat het maandagavond, samen met Perk polder Beheer en Hulst aan Zee, om de tafel met het bestuur van Schone Polder. 'Het duidelijke sein dat wij van Stichting Schone Polder afge geven hebben, is dat plan Perkpol der door mag gaan, maar in geen geval met de aanvoer van industrie klasse grond', schrijven bestuursle den Charles en Ingrid Heiszier. VDL huist al twintig jaar in een loods aan de Molenstraat. Een ini tiatief van eigenaar Jan van de Luy- ster om bij zijn bedrijf een duur zame woning te bouwen, vijfjaar geleden, keerde zich als een boe merang tegen hem. Het bleek dat hij niet op zijn huidige locatie thuishoort. Het gemeentebestuur deed toen een eerste poging VDL tegemoet te komen, maar de Raad van State stak daar een stokje voor en gaf een klagende buurman ge lijk. Sluis doet nu een nieuwe po ging, maar dit keer klaagt een an dere buurman over aantasting van zijn woongenot. B en W proberen dat te weerleggen met uitgebreide onderzoeken naar de uitstoot van geluid en stof. Die pakken goed uit voor VDL. Verder willen B en W van het bedrijf een Nieuwe Economische Drager (NED) maken. Die mogen zich alleen in het buitengebied vestigen. De buurman wijst erop dat VDL binnen het blauwe plaatsnaambord gevestigd is, maar volgens het college mag de grens 'bebouwde kom' in juridische zin ook getrokken worden op de plek waar aaneengesloten bebouwing stopt. En dat is in de Molenstraat nog wat verder richting het cen trum van het dorp. In dat geval zit VDL dus wel degelijk in het bui tengebied. De Sluise gemeenteraad besluit deze maand over het bestem mingsplan. Daarna is nog wel een gang naar de Raad van State moge lijk. woensdag 6 december 2017 Pareltje verhuist voor de zesde keer Guido van der Heijden Terneuzen Aad Versteeg is voor de zesde keer verhuisd met zijn winkel met scheepsantiek. fotoboaztim MERMANS -Aad Versteeg De gemeente Sluis blijft zoeken naar een oplossing voor aanne mersbedrijf VDL aan de Molen straat in Retranchement. Het bedrijf moet gelegaliseerd wor den, maar dat is nog niet zo simpel. Martijn de Koning Retranchement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79