Show van Polderman is nooit hetzelfde Julianastraat Heikant gaat volgend jaar op de schop Speelautomatenhallen: vergunning voor 15 jaar 6 Cabaretière voor het eerst in Terneuzen Van Hulle weer op één bijTOP/GB zv „Ik heb nog maar één keer in Zeeuws-Vlaanderen gespeeld. Dat was op festival Weitjerock, dus so wieso niet te vergelijken met een theater", vertelt Katinka Polder man. In Zeeland speelt de cabare tière, die geboren werd in 's-Heer Abtskerke, sowieso een thuiswed strijd. „Zeeland is thuiskomen." Polderman is bezig met het derde seizoen van de voorstelling Polder man tiert welig, maar zowel voor het publiek als voor Polderman zelf blijft de show verrassend. „Ik heb een bingomolentje en een waslijn waaraan nummers hangen. Die ho ren bij mijn liedjes. Het balletje dat eruit komt, bepaalt welk nummer ik zing. Ik heb daardoor nog nooit twee keer dezelfde show gespeeld. Dat kan statistisch gezien helemaal niet." Haar liedjes gaan over maat schappelijke onderwerpen, zoals de vluchtelingenproblematiek, maar ook over het feit dat de cabaretière Mijn nieuwe show is echt totaaltheater, met een Zeeuws tintje pas moeder is geworden. „Het is een momentopname van alles waar ik nu mee bezig ben." Over drie maanden geeft Polder man de laatste voorstellingen van de huidige show. Dan start ze met Over de beiaardier die in een klok veranderde, waarvoor ze samen werkte met de Zeeuwse componist Jorrit Tamminga en het Zeeuwse filmduo Paul en Menno de Nooijer. „Het is een tragikomische voorstel ling, bedacht door Tamminga. Het gaat over zijn vader, die stadsbei- aardier was in Goes. Ik heb de tek sten geschreven, zing en vertel het verhaal. Het is echt totaaltheater, met een Zeeuws tintje." HEIKANT Het kan voor inwoners van Heikant niet vroeg genoeg be ginnen, de herinrichting van de Ju lianastraat. De doorgaande weg door het dorp wordt volgend jaar aangepakt. De gemeente Hulst trekt er 1,1 miljoen euro voor uit. Voorafgaand is er maandag 18 de cember een informatiebijeenkomst in gemeenschapscentrum 't Heike, van 18.30 tot 20.30 uur. Bewoners kunnen zich daar laten informeren over onder meer de aanpak van de riolering. Daar gaat nu zowel huis houdelijk afvalwater als regenwater doorheen. Als het hard regent, raakt de riolering daarom geregeld ver stopt. Het overtollig water wordt geloosd in sloten. Als er straks een gescheiden rioleringsstelsel ligt, is dat niet meer nodig. Verder wordt het nieuwe wegdek lager aangelegd dan nu, om water overlast te beperken. Ook komt over de gehele lengte, vanaf de Schoolstraat tot aan Driehoefijzers, een trottoir. Voordat de werken beginnen, werkt Delta aan de kabels en lei dingen. SLUIS Exploitanten van speelauto matenhallen in Sluis krijgen voort aan een vergunning voor vijftien jaar. Daarmee wordt de huidige, oneerlijke situatie tenietgedaan. Dat stellen B en W voor aan de ge meenteraad. In de gemeente Sluis mogen niet meer dan twee speelautomatenhal len zijn - allebei in de kern Sluis. De vergunningen zijn nu in handen van Recreatieprojecten Zeeland (in Toversluis) en Casino Sluis (onder hotel De Dikke van Dale). De vergunning voor Recreatie projecten Zeeland is voor onbe paalde tijd - een erfenis uit het ver leden -die voor Casino Sluis voor slechts vier jaar. Investeringen Oneerlijk, vindt Casino Sluis, en daar is het gemeentebestuur het wel mee eens. Dat wil vanaf dit jaar vergunningen uitgeven voor vijf tien jaar, lang genoeg voor exploi tanten om investeringen terug te verdienen. Voorwaarde blijft dat beide vergunningen in handen zijn van twee verschillende exploitan ten. De Sluise gemeenteraad besluit deze maand over de nieuwe regels. TERNEUZEN Wethouder Frank van Hulle is opnieuw lijsttrekker voor TOP/Gemeentebelangen, de grootste partij in Terneuzen. Zijn collega Frank Deij doet een stapje terug. Hij staat nog wel zevende op de lijst voor de raadsverkiezingen van maart 2018. Nummer twee Paula Sto ker is de nieuwe kandidaat-wet houder. Fractievoorzitter Jos Verdurmen die vier jaar lang alle 'TOP/GB-kikkers in de kruiwa gen' wist te houden, is derde op de lijst, gevolgd door Dick Oggel en Peter Snoodijk. Oude beken den als Marijke Hemelsoet (zes), Rian de Feijter (acht), Giel van Boom (elf) en Bram Stoffels (dertien) zijn ook weer kandi daat. Hoogste nieuwkomer op negen is Jeroen de Buck uit Zuiddorpe. Nummer tien staat Yeter Erbisim. Raadsleden Paul van der Meer en Roderick Huys trekken zich terug vanwege drukke werk zaamheden en/of studie. TOP/GB werd in 2014 afgete kend de grootste partij in Ter neuzen met tien raadszetels; een winst van twee. Het zal voor Van Hulle een hele klus worden dit succes in 2018 te herhalen. Meer dan tien partijen doen in Ter neuzen mee aan de verkiezin gen, waaronder waarschijnlijk ook de PW. IN DE REGIO Muziek uit de oude doos Kerstmarkt bij Tragel Stilstaan bij rechten mens MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 6 december 2017 De Zeeuwse cabaretière Ka- tinka Polderman stond nog nooit eerder in een Zeeuws-Vlaams theater, maar daar komt veran dering in. Vrijdag staat ze met 'Polderman tiert welig' in het Scheldetheater in Terneuzen, en begin april nog eens met 'Over de beiaardier die in een klok ver anderde'. Gertie De Boey Terneuzen -Katinka Polderman Vrijdag 8 december in Schelde theater. Aanvang: 20.00 uur. De nummers op bingoballetjes bepalen welke liedjes Katinka Polderman speelt, foto jaap reedijk TERNEUZEN Poppodium De PIT in Terneuzen roept iedereen op op zoek te gaan naar oude cassetteband jes voor The Tape Sessions Part II, ko mende zaterdag avond. Dj Jan-Mar- tijn draait ze dan op twee cassette decks, van 19.00 tot 23.00 uur, onder het motto 'het beste uit jouw jeugd'. SINT JANSTEEN Bij Tragel Zorg in Sint Jansteen, op locatie Eeckenstein aan de Visserij straat, is vrijdag een wintermarkt. Van 16.00 tot 21.00 uur worden onder meer kerststukjes en woondecoraties verkocht, gemaakt door cliënten van de Tragel Shopate liers. OOSTBURG Het is komend weekend 69 jaar geleden dat de Uni versele Verklaring van de Rechten van de Mens is vastge steld. Ontmoetings centrum JOTA in Oostburg staat daar zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur bij stil met tal van activiteiten. Er kun nen brieven worden ondertekend aan mensen die van wege geloof, ras, politiek of geaard heid vastzitten. Om 12.00 uur is er een workshop 'de voor- en achterkant van chocolade' voor kinderen, om 14.00 uur voor volwasse nen. Carla de Feij ter maakt muziek. ZUIDDORPE Dorpshuis 't Kaaike in Zuiddorpe ondergaat van binnen een gedaantewisseling. Voorzieningen als de toi- lettengroep, de keuken en bar worden vernieuwd. Beheer ster Els van de Vijver is hartstikke blij. Volgens haar was de laatste grote verbouwing in 1982, toen 't Kaaike van paro chiehuis een dorpshuis werd. Els hoopt dat de werken 1 ja nuari klaar zijn. De gemeente Terneuzen stelde er 150.000 euro voor beschikbaar om de leefbaarheid van Zuiddorpe te bevorderen, fotocamileschelstraete AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: vrij kaar ten, biljarten; Streekmuseum Het Warenhuis: open stelling 11.00-17.00 uur; 't Trefpunt, 14.00 uur: handwerken, kaarten, biljarten; HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: schieting; HULST De Lieve, 13.00 uur: biljart prijskamp; 13.30 uur: bingo; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: internet café; Museum De Vier Ambachten: open steling 14.00-17.00 uur; Stadhuis, 18.30 uur: informatieavond over gebiedsontwik- keling Perkpolder; 's Landshuis, 18.00 uur: uitzwaaien Sin terklaas; KLOOSTERZANDE Marijkeplein, 8.00 - 12.00 uur: food- markt; OOSTBURG Hervormd kerkcen trum, 9.00 uur: kof fieochtend Open Kring met sinter klaasfeest; Ledelplein en Markt, 8.30 -16.00 uur: weekmarkt; SAS VAN GENT Café Reseda, 14.00 uur: kaarten; Industrieel museum Zeeland: openstel ling 12.30-17.00 uur; TERNEUZEN Ter Schorre, 14.00 uur: kaartjes maken Steunpunt Terneu zen; Rosegracht, 8.00- 16.00 uur: week markt; Portaal van Vlaan deren, 13.00-17.00 uur: rondleidigen en rondvaarten; VOGELWAARDE Dorpscentrum, 14.00 uur: bingo; ZANDSTRAAT De Straete, 19.30 uur: koersbal, pool; ZUIDDORPE Café 't Gemeente huis, 19.00 uur: openbare vergade ring Bewonersplat form Leefbaar Zuiddorpe. ""OlJüM u°r>»on VERBOUWING DORPSHUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78